Nemovitosti

 
Číst více

Jak postavit skromný rodinný dům s veškerým pohodlím a nízkými náklady

07. Dubna 2022 | Nemovitosti

Raději svůj prostor, klid a investici do vlastního nežli bezohledné sousedy, betonovou džungli a placení nájemního bydlení. To byl zásadní důvod Davida a Hany na cestě k jejich vysněnému novému domovu. „Velkou výhodu sehrál rodinný pozemek,“ přiznávají majitelé.


 
Číst více

Města v době klimatických změn

11. Března 2022 | Nemovitosti

Podle nejnovější zprávy OSN města selhávají v přípravě na změnu klimatu a měla by se co nejdříve zaměřit na stavbu domů na kůlech nebo na budování plovoucích čtvrtí, které by obyvatele ochránily před stoupající hladinou moře. Čeká nás nová realita, ať už si to v současnosti připouštíme, nebo ne. Dopad činnosti člověka na planetu je totiž mnohem vážnější, než jsme si donedávna mysleli.


 
Číst více

BRIDGEWATER: Značka zaměshttps://zivotzaokny.eu/admin/logout.phptnavatele jako lovebrand

15. Prosince 2021 | Nemovitosti

Jakub Konečný je CEO a zakladatel společnosti BRIDGEWATER, která pomáhá firmám najít IT specialisty a IT specialistům naopak práci snů. Podařilo se mu vybudovat silnou firemní kulturu, která odráží i jeho osobní hodnoty – chtít po sobě to nejlepší, nespokojit se s průměrností, být sám sebou a být týmový hráč. Inspirujte se agilní společností, která se neustále učí a inovuje.


 
Číst více

Vliv vzduchotechniky na infekčnost prostoru a možnosti zkvalitnění vzduchu

21. Října 2021 | Nemovitosti

Majitelé i správci budov přehodnocují přístup k zařízení vzduchotechniky z důvodu negativního dopadu částic ze vzduchu na uživatele budov. Vzhledem ke stále probíhající epidemii respiračních onemocnění je poslední dobou vyvíjen tlak na manažery i techniky údržby, aby byla zvýšena kvalita vnitřního ovzduší budov. V důsledku tohoto tlaku se hledají systémy a možnosti, jak omezit negativní dopad vzduchem přenášených částic na uživatele budov.
 

 


 
Číst více

Můj dům, můj hrad

06. Října 2021 | Nemovitosti

I rodinný domek, chata nebo chalupa potřebují své „hradby“, aby bylo soukromí jejich obyvatel v bezpečí. Chcete chránit své bydlení před cizími pohledy nebo nezvanými hosty? Poradíme s tím, co rozhodně nepodcenit při ochraně vašeho pozemku.


 
Číst více

Špičkový property management. To je Knight Frank.

27. Srpna 2021 | Nemovitosti

Česká pobočka společnosti Knight Frank letos slaví třicet let působení na realitním trhu. S Igorem Gackem, ředitelem property managementu, jsme si povídali o tom, jaké technologické vymoženosti využívá pro správu nemovitostí, jak prožil pandemický rok a jaké legislativní změny by v budoucnu rád uvítal.


 
Číst více

Zájem o tepelná čerpadla stále roste: v minulém roce se jich prodalo více než 24 000

25. Srpna 2021 | Nemovitosti

Podle analýzy Ministerstva průmyslu a obchodu České republiky roste v tuzemsku již více než 15. rokem za sebou zájem o energeticky úsporná a šetrná tepelná čerpadla: vloni jich tak přibylo přes 24 000 oproti necelým 1 500 v roce 2005.


 
Číst více

Outsourcing property managementu

04. Srpna 2021 | Nemovitosti

Drahomíra Englišová působí na pozici Head of Property Management ve společnosti CBRE na Slovensku. Zeptali jsme se jí, jaké konkrétní výhody firmám přináší outsourcing property managementu. Pokud uvažujete o této možnosti, inspirujte se.


 
Číst více

Ekologický provoz přináší i ekonomické benefity

30. Července 2021 | Nemovitosti

 Ondřej Jirák působí jako Chief Operating Officer pro Českou republiku a Slovensko ve společnosti Atrium European Real Estate, která provozuje síť nákupních center. Jak sám říká, nejsme všichni jako Greta Thunberg, která se rozhodla, že už si nikdy nekoupí nové oblečení. Nakupujeme rádi, což není příliš ekologické. Nákupní centra Atrium si přesto kladou ambiciózní cíle v oblasti trvale udržitelného rozvoje.


 
Číst více

Na co si dát pozor při koupi nemovitosti?

22. Července 2021 | Nemovitosti

Protože nákup nemovitosti provádíme mnohdy jen jednou za život, měli bychom si svou investici důkladně promyslet a nedělat rychlá rozhodnutí pod vlivem emocí. Pojďme se podívat, na co si dát pozor, aby se vysněné bydlení nestalo noční můrou.


1 2 3 4+420 603 259 151

redakce@zivotzaokny.eu

Autorská práva vykonává vydavatel, publikování, přetištění či šíření obsahu nebo jeho částí jakýmkoliv způsobem v českém či jiném jazyce bez předchozího písemného souhlasu vydavatele – MODERN LIVING s.r.o. – je zakázáno. Tato publikace obsahuje ilustrační obrázky a fotografie z kolekce Shutterstock a archivů. Tyto obrázky jsou chráněny copyrightem a použity v souladu s licencí.