Nemovitosti

 
Číst více

Objem investic na českém realitním trhu v prvním pololetí poklesl, v rámci regionu střední a východní Evropy však byl český trh druhý nejaktivnější

18. Srpna 2023 | Nemovitosti

Objem investic za 1. pololetí roku 2023 byl v celé střední a východní Evropě jeden z nejnižších v historii. Za většinovým podílem na regionálních objemech ve výši 42 % stojí Polsko, Česká republika následovala s 34% podílem. Objem transakcí v 1. pololetí v ČR činil přibližně 692 milionů EUR, což představuje 42% meziroční pokles a 9% pokles oproti stejnému období roku 2021.


 
Číst více

Šetřit na údržbě v budovách i průmyslu se dnes nevyplácí. Opravy mohou stát mnohem více

17. Srpna 2023 | Nemovitosti

Je to jako se zuby. Prevence při údržbě budov a zařízení bez ohledu na jejich charakter znamená významné úspory a prodloužení životnosti celku i jeho částí. A možnosti údržby se s rozvojem technologií posouvají dál. Opravy lze dnes včas předvídat a dělat dříve než dojde k poruše. Podle průzkumu Ministerstva energetiky USA může tzv. prediktivní údržba uspořit až 40 % nákladů oproti reaktivní údržbě, kdy se řeší již vzniklý problém.


 
Číst více

Instalace fotovoltaiky na starý dům. Bez revize to nejde, ale investice se vyplatí

01. Srpna 2023 | Nemovitosti

Fotovoltaické elektrárny nabízejí udržitelnou alternativu energie pro všechny typy domů, včetně starších nemovitostí, které mohou díky tomu zefektivnit a zlevnit svůj provoz. Těmto starším domům je však třeba věnovat zvýšenou pozornost, zejména co se týče stavu střechy a elektroinstalace.


 
Číst více

Včelám se na Brumlovce daří dobře. Ze dvou úlů se stočilo 20 l medu

31. Července 2023 | Nemovitosti

Společnost Passerinvest Group a.s., v loňském roce umístila na střešní zahradu budovy Delta dva včelí úly. Místní rozmanitá zeleň na Brumlovce, parky i nedaleký Krčský les zajišťují včelám pestrý zdroj potravy. Díky těmto příznivým podmínkám se zde včelám daří, což dokazuje i letošní jarní snůška medu. Stočilo se 20 l květového medu.


 
Číst více

Areál innogy se začíná měnit na projekt Brno Jedna

17. Července 2023 | Nemovitosti

Veřejnosti se otevírá území brownfieldu v ulici Plynárenská, který se mění na projekt Brno Jedna. Developerská společnost plánuje v lokalitě pořádat menší kulturní a společenské akce, ale umožní také soukromý pronájem prostor. Současně pronajímá i stávající kancelářské plochy, které jsou aktuálně obsazeny ze 60 %. Výstavba, která zahrne jak byty, tak nové komerční jednotky, začne po vyřízení všech potřebných povolení. Schvalovací proces by měl odstartovat v tomto roce. Cílem PNS je celková revitalizace lokality, aby mohla nabídnout příjemné místo k práci, bydlení a setkávání nejen místním obyvatelům, ale i široké veřejnosti.


 
Číst více

Optimalizace a efektivita zabezpečení stavebních objektů

27. Června 2023 | Nemovitosti

Dohledové centrum Space poskytuje zákazníkům službu vzdálené ostrahy staveb a nemovitostí a s tím spojený pocit bezpečí a pohodlí. Hlavní výhodou oproti fyzické ostraze je nepřetržitý dozor nad vaším objektem, což znamená, že se můžete v klidu věnovat svému core byznysu, zatímco Space hlídá vaši nemovitost. Abyste si udělali větší přehled o dalších přednostech a výhodách této unikátní služby, přinášíme vám rozhovor s Ing. Kateřinou Kulíškovou (KK) – Business Development manažerkou ve společnosti Innovis a Lukášem Převrátilem (LP) – ředitelem dohledového centra Space.


 
Číst více

Chcete soláry na střechu? Poradíme, na co si dát pozor

16. Května 2023 | Nemovitosti

Ušetří vám náklady za energie. Jsou levnější, než bývaly. A navrch na ně až z poloviny přispěje stát. Pokud o solárních panelech uvažujete, pomůžeme vám zorientovat se.


 
Číst více

Výkyvy běžného realitního trhu se luxusních nemovitostí příliš nedotýkají. Roste zájem zejména o rekreační objekty v zahraničí

30. Března 2023 | Nemovitosti

Exkluzivní nemovitosti představují svébytný realitní segment, který příliš nepodléhá trendům a výkyvům běžného trhu. Některé ekonomické i geografické faktory se ale do prodeje prémiových nemovitostí promítly. V průběhu loňského roku zaznamenala společnost výrazný nárůst zájmu o pořízení rekreačních objektů v zahraničí, a to na úkor klasických chat a chalup v Česku. 


 
Číst více

Český trh s tepelnými čerpadly prolomil vloni další rekord: prodalo se jich více než 60 000 kusů

29. Března 2023 | Nemovitosti

Uplynulý rok se nesl ve znamení boomu poptávek po obnovitelných zdrojích tepla, který vyvolala energetická krize a zvýšený zájem o udržitelnou výstavbu, podpořený státními dotacemi. Z analýzy Asociace pro využití tepelných čerpadel vyplývá, že v porovnání s rokem 2021 vzrostly prodeje tepelných čerpadel o 100 %. Na český trh jich bylo dodáno přes 60 000 kusů, z nichž většina byla určena k instalaci v rodinných domech. A to jak u novostaveb, tak i při rekonstrukcích – v obou případech majitelé rodinných domů počítali s využitím tepelného čerpadla jako hlavního zdroje energie pro ekologické vytápění, chlazení nebo ohřev vody.


 
Číst více

Marek Padevět staví byty pro vizionáře

01. Března 2023 | Nemovitosti

Autem přímo až k bytu v devátém patře. I takový bude unikátní projekt Vanguard, který kousek od Vltavy staví společnosti PSN. Noví majitelé si v něm skoro vše zařídí pomocí speciální aplikace. „Zarezervujete si fitko, uspořádáte originální oslavu narozenin v party roomu či ve wellness nebo si objednáte na konkrétní čas přistavení autovýtahu, abyste mohli pohodlně odjet,“ říká Marek Padevět, ředitel rezidenčních projektů společnosti PSN. Na zájmu o luxusní lofty v tomto industriálním projektu se aktuální realitní krize nijak neprojevila.


1 2 3 4 5 6


Přihlásit se o newsletter

* povinné pole
E-mailová adresa

+420 603 259 151

redakce@zivotzaokny.eu

Autorská práva vykonává vydavatel, publikování, přetištění či šíření obsahu nebo jeho částí jakýmkoliv způsobem v českém či jiném jazyce bez předchozího písemného souhlasu vydavatele – MODERN LIVING s.r.o. – je zakázáno. Tato publikace obsahuje ilustrační obrázky a fotografie z kolekce Shutterstock a archivů. Tyto obrázky jsou chráněny copyrightem a použity v souladu s licencí.