Okénko do světa

 
Číst více

KAPSLOVÉ HOTELY: extrémní minimalismus

13. Dubna 2022 | Okénko do světa

Kapslové hotely dokonale vystihují povahu Japonska. Vynikají minimalistickým designem a využívají každý milimetr prostoru. Pokud netrpíte klaustrofobií, představují zajímavý způsob, jak pohodlně přespat za dostupnou cenu. Každý host obývá miniaturní kapsli o velikosti postele, kde nenajde nic než matraci, polštář, přikrývku a zásuvku pro nabíjení notebooku nebo telefonu. Jak by se vám to líbilo?


 
Číst více

Muzeum budoucnosti v Dubaji

01. Dubna 2022 | Okénko do světa

Muzea jsou obvykle věnována minulosti, kterou se snaží co nejvěrněji dokumentovat. V Dubaji však bylo otevřeno Muzeum budoucnosti, které vládce emirátů označil za „nejkrásnější budovu světa“. Mezi exponáty patří například simulátor vesmírné stanice.


 
Číst více

WASTE AGE: z doby plastové do doby odpadkové

28. Února 2022 | Okénko do světa

Když se v designu začaly poprvé používat plasty, tvůrci byli nadšeni vlastnostmi tohoto nového materiálu. V té době však nikdo moc nepřemýšlel nad tím, co se stane s plastem poté, co nám doslouží. Dnes stojí designéři před problémem, jak předcházet dalšímu hromadění plastového odpadu.


 
Číst více

Nejoriginálnější semafory světa

22. Února 2022 | Okénko do světa

Možná si říkáte, že na červeném a zeleném panáčkovi přece nemůže být nic kreativního. Ale může a dokonce nemusíte cestovat daleko. 


 
Číst více

Světoobčanství i občanství za peníze

03. Února 2022 | Okénko do světa

Před volbami do poslanecké sněmovny se jako vždy zvedla vlna vlastenectví. Slyšeli jsme výroky politiků o tom, že u nás cizáky nechceme a že musíme ochránit náš stát a oplotit ho tak, jak tomu bylo v nedávných dobách totality. I přesto má stále více lidí mentalitu SVĚTOOBČANA. 


 
Číst více

Zářivé muzeum neonů ve Varšavě

06. Ledna 2022 | Okénko do světa

V Soho Factory ve Varšavě se nachází jedno z mála muzeí neonových nápisů na světě. Ve sbírce se nachází přibližně stovka tajemně svítících reklam, které vznikly v Polsku po druhé světové válce. Pojďme společně prozkoumat historii neonu a prohlédnout si neuvěřitelnou světelnou show.


 
Číst více

Co se můžeme naučit od Skandinávců?

01. Prosince 2021 | Okénko do světa

NENÍ ŠPATNÉ POČASÍ, JEN ŠPATNÉ OBLEČENÍ, praví skandinávské přísloví a má bezpochyby pravdu. Prší? Stačí vzít si nepromokavý kabát a deštník a je po problému. Jenomže to bychom nesměli být v Česku. Sotva jsme si přestali stěžovat na to, že je vedro, už si stěžujeme na to, že je zima.


 
Číst více

Střešní terasy a bary vám dodají nadhled

20. Září 2021 | Okénko do světa

Nejlepší nápad, jak strávit horkou letní noc, je dopřát si osvěžující koktejl a povrchní společenskou konverzaci v některém z exkluzivních střešních barů se spektakulárním výhledem na Hongkong, Šanghaj, Benátky, Vídeň, Lisabon nebo kteroukoliv metropoli, do které se v létě vypravíte. Nic vám nedodá nadhled tak, jako střešní bar. O rychlém společenském vzestupu ani nemluvě.


 
Číst více

Nové kouzlo starých ocelových konstrukcí

18. Srpna 2021 | Okénko do světa

Průmyslové městské části v posledních letech získávají zcela novou podobu. V opuštěných továrních budovách tak najdeme stylové galerie, koncertní haly, divadelní sály a kavárny. Červené cihlové zdi a černá loftová okna svou neotřelou estetikou oslovují především mladé lidi. Tento trend se týká také starých železnic, které se mění v promenády protkané zelení.


 
Číst více

Architektura ve fotografii

07. Července 2021 | Okénko do světa

Románek mezi architekturou a fotografií trvá už řadu desetiletí. Architektura se stává oblíbeným objektem fotografů, kteří však nezachycují pouze kompozici, světlo a stín. Skvělá fotografie architektury vystihuje atmosféru a vyvolává v nás emoce. Spousta architektů se proslavila právě díky fotografii.  


1 2 3 4+420 603 259 151

redakce@zivotzaokny.eu

Autorská práva vykonává vydavatel, publikování, přetištění či šíření obsahu nebo jeho částí jakýmkoliv způsobem v českém či jiném jazyce bez předchozího písemného souhlasu vydavatele – MODERN LIVING s.r.o. – je zakázáno. Tato publikace obsahuje ilustrační obrázky a fotografie z kolekce Shutterstock a archivů. Tyto obrázky jsou chráněny copyrightem a použity v souladu s licencí.