Téma: toaleta

17. Červen 2022

Luxusní bary nás přitahují především svými stylovými interiéry a osvěžujícími drinky. Ty nejlepší nápady se přitom mohou skrývat tam, kde bychom je nikdy nehledali. A to právě na toaletě. Některé toalety jsou tak originální, že jejich sláva přesahuje i samotné místo, kde se nacházejí. Pojďme nahlédnout.ZPĚT
 
   

Toalety v baru Sketch v Londýně 

Londýnský bar Sketch se může pyšnit naprosto neobvyklou unisexovou toaletou s bílými kabinkami ve tvaru vajíček. Celá místnost připomíná pokoj z Kubrickova Mechanického pomeranče. Návštěvníky baru tedy čeká vskutku bizarní zážitek.
 

Toalety v baru Crazy Bear v Londýně 

V době, kdy jsou trendem koupelnová selfie, žádný instagramový influencer neodolá a při návštěvě baru Crazy Bear v Londýně si pořídí fotografii na toaletě, která připomíná spíše prodejnu Swarovski. Křišťálově čiré sklo a zrcadla jsou všude, kam se podíváte.

 

Transparentní toalety v Tokiu 

V Tokiu byly vybudovány transparentní veřejné toalety. Kolemjdoucí se však nemusí obávat, že by mohli spatřit něco, co by nechtěli. Po uzamčení dveří se totiž průhledné sklo stane neprůhledným. Tento trik signalizuje, zda je toaleta volná nebo obsazená, a najdeme ho také v několika londýnských nočních klubech.

 

Pánské pisoáry inspirované logem Rolling Stones 

Nejslavnější pisoár dadaisty Marcela Duchampa s názvem Fontána má konečně konkurenci. Londýnský bar Hunter S své hosty dokáže šokovat. Na pánských toaletách se nachází červené pisoáry inspirované slavným logem rockové kapely Rolling Stones.

Autor: Ivana Molnárová, Zdroj foto: a-broad-in-london.com /www.thespiritsbusiness.com / www.toiletsoftheworld.co.uk / www.npr.org
 


Přihlásit se o newsletter

* povinné pole
E-mailová adresa

+420 603 259 151

redakce@zivotzaokny.eu

Autorská práva vykonává vydavatel, publikování, přetištění či šíření obsahu nebo jeho částí jakýmkoliv způsobem v českém či jiném jazyce bez předchozího písemného souhlasu vydavatele – MODERN LIVING s.r.o. – je zakázáno. Tato publikace obsahuje ilustrační obrázky a fotografie z kolekce Shutterstock a archivů. Tyto obrázky jsou chráněny copyrightem a použity v souladu s licencí.