KAPSLOVÉ HOTELY: extrémní minimalismus

13. Duben 2022

Kapslové hotely dokonale vystihují povahu Japonska. Vynikají minimalistickým designem a využívají každý milimetr prostoru. Pokud netrpíte klaustrofobií, představují zajímavý způsob, jak pohodlně přespat za dostupnou cenu. Každý host obývá miniaturní kapsli o velikosti postele, kde nenajde nic než matraci, polštář, přikrývku a zásuvku pro nabíjení notebooku nebo telefonu. Jak by se vám to líbilo?ZPĚT
 
   

Pokud plánujete pobyt v Japonsku, ubytování v kapslovém hotelu může být stejně vzrušujícím zážitkem jako procházka rozkvetlým sakurovým stromořadím nebo tradiční čajový ceremoniál. První kapslový hotel se otevřel v roce 1979 v Ósace a od té doby se inovativní kapslové hotely staly světově proslulým fenoménem a synonymem japonské kultury. 

Kapslové hotely najdete nejčastěji ve velkých městech nebo poblíž velkých dopravních uzlů. Ve srovnání s klasickými japonskými hotely jsou velmi levné. Japonci je využívají například pro služební cesty nebo v případě, že zmeškali poslední vlak domů. Hosté si kapsle pronajímají většinou jen na jednu noc. Typická kapsle má rozměry 1,2 m x 2 m x 1 m, což by při delším pobytu mohlo působit poněkud stísněně. Další nevýhodou kapsových hotelů jsou společné koupelny a sdílené toalety, které se do kapslí logicky nevejdou.

Dnes můžete kapslové hotely najít po celém světě, ale ty nejlepší se stále nacházejí v samotném Japonsku. Některé jsou inspirované vesmírnou tematikou, jiné luxusními kajutami vlaků a parníků z počátku minulého století. Jedním z nejoblíbenějších řetězců kapslových hotelů je NINE HOURS, který nabízí dostupný komfort po celém Tokiu. Řetězec FIRST CABIN naopak nabízí velké luxusní kapsle napodobující zážitek z létání první třídou.

Kapslové hotely jsou navrženy tak, aby šetřily místo v rostoucích japonských mega městech s vysokou hustotou zalidnění. Původně měly být pouze praktické a pohodlné, ale v průběhu let se vyvíjely, aby přilákaly i milovníky luxusu a designu. Kromě kapslí na přespání hotely poskytují standardní služby, jako je snídaně v restauraci, posezení v salonku s knihovnou a barem nebo relaxace ve wellness a posilovně.

A jak to funguje v praxi? Po příjezdu do hotelu dostanete číslo kapsle a klíč od skříňky, kam si můžete uložit své věci a cennosti, protože kapsle obvykle nelze zamknout. Většinou je zde jen roleta nebo závěs. Ve společné koupelně pro vás budou k dispozici toaletní potřeby, šampony a sprchové gely. V noci nejspíš přijdete na to, že stěny kapslí jsou opravdu tenké a můžete slyšet svého souseda. Pro tuto situaci je dobré mít připraveny ucpávky do uší.

Noc v jednom z kapslových hotelů je dnes na seznamu snad každého cestovatele, který plánuje cestu do Japonska. Futuristické interiéry přímo vybízejí k pořízení fotografie na sociální sítě. A pokud cestujete sami, ve sdílených prostorách se můžete snadno seznámit s jinými cestovateli a naplánovat si s nimi společný výlet.

Autor: Ivana Molnárová, Zdroj foto: archdaily.com


Přihlásit se o newsletter

* povinné pole
E-mailová adresa

+420 603 259 151

redakce@zivotzaokny.eu

Autorská práva vykonává vydavatel, publikování, přetištění či šíření obsahu nebo jeho částí jakýmkoliv způsobem v českém či jiném jazyce bez předchozího písemného souhlasu vydavatele – MODERN LIVING s.r.o. – je zakázáno. Tato publikace obsahuje ilustrační obrázky a fotografie z kolekce Shutterstock a archivů. Tyto obrázky jsou chráněny copyrightem a použity v souladu s licencí.