Okénko do světa

 
Číst více

Výměna všech zastaralých oběhových čerpadel bude v Německu pravděpodobně brzy povinností

04. Září 2023 | Okénko do světa

V době nestabilních cen elektřiny a plynu se stále hledají efektivní řešení, která vedou ke snížení energetické náročnosti budov. Investování do fotovoltaiky, či pořizování úsporných spotřebičů se stalo téměř standardem. Často jsou ale opomíjena oběhová čerpadla, která nejsou denně na očích.


 
Číst více

Známá softwarová platforma míří do oblasti gastronomie

14. Srpna 2023 | Okénko do světa

Jedna z nejrychleji rostoucích PropTech SaaS společností v Evropě, navázala spolupráci se společností AmRest, předním evropským provozovatelem restaurací, který provozuje prvotřídní značky jako KFC, Starbucks, Pizza Hut a Burger King. 


 
Číst více

Nejpodivnější nádraží světa stojí na útesu

23. Června 2023 | Okénko do světa

Železniční zastávka Okuōikojō se krčí na útesu nad nagašimskou přehradou mezi dvěma železničními mosty. Stanice v prefektuře Šizuoka se nepyšní žádnou velkou stavbou, je to vlastně jen zastávka s přístřeškem. Neobvyklé je však prostředí, do něhož ji Japonci v roce 1990 umístili.


 
Číst více

Nemovitosti v Chorvatsku lákají české investory

30. Listopadu 2022 | Okénko do světa

Enormní inflace, nedostatek bytů i stavebních materiálů a rostoucí náklady ve spojitosti s energetickou krizí vede Čechy k hledání zajímavých investic v zahraničí. Poptávka po koupi nemovitostí se tak zvyšuje například v Chorvatsku. Jejich hodnota totiž stále stoupá. Zájemci oceňují také kulturní a jazykovou blízkost a dobrou dojezdovou vzdálenost. Do popředí se nyní dostávají především luxusní byty, domy i apartmány.


 
Číst více

Téma: toaleta

17. Června 2022 | Okénko do světa

Luxusní bary nás přitahují především svými stylovými interiéry a osvěžujícími drinky. Ty nejlepší nápady se přitom mohou skrývat tam, kde bychom je nikdy nehledali. A to právě na toaletě. Některé toalety jsou tak originální, že jejich sláva přesahuje i samotné místo, kde se nacházejí. Pojďme nahlédnout.


 
Číst více

Nemovitosti v zahraničí jdou na dračku

24. Května 2022 | Okénko do světa

Češi jsou již unaveni restrikcemi z poslední doby a po odkládání zahraničních dovolených budou chtít letos opět vyjet k moři, za exotikou, zkrátka za hranice. A nejlépe do svého. K rostoucímu zájmu o koupi rekreačních objektů mimo Českou republiku vede jednoznačně nedostatečná nabídka v tuzemsku, ale i rostoucí ceny a válka na Ukrajině. Aktuální situaci na trhu komentuje ředitel realitní kanceláře Luxent – Exclusive Properties, která se věnuje také prodeji rekreačních zahraničních nemovitostí a v portfoliu má například apartmány a domy ve Spojených arabských emirátech, Španělsku či na Slovensku.


 
Číst více

KAPSLOVÉ HOTELY: extrémní minimalismus

13. Dubna 2022 | Okénko do světa

Kapslové hotely dokonale vystihují povahu Japonska. Vynikají minimalistickým designem a využívají každý milimetr prostoru. Pokud netrpíte klaustrofobií, představují zajímavý způsob, jak pohodlně přespat za dostupnou cenu. Každý host obývá miniaturní kapsli o velikosti postele, kde nenajde nic než matraci, polštář, přikrývku a zásuvku pro nabíjení notebooku nebo telefonu. Jak by se vám to líbilo?


 
Číst více

Muzeum budoucnosti v Dubaji

01. Dubna 2022 | Okénko do světa

Muzea jsou obvykle věnována minulosti, kterou se snaží co nejvěrněji dokumentovat. V Dubaji však bylo otevřeno Muzeum budoucnosti, které vládce emirátů označil za „nejkrásnější budovu světa“. Mezi exponáty patří například simulátor vesmírné stanice.


 
Číst více

WASTE AGE: z doby plastové do doby odpadkové

28. Února 2022 | Okénko do světa

Když se v designu začaly poprvé používat plasty, tvůrci byli nadšeni vlastnostmi tohoto nového materiálu. V té době však nikdo moc nepřemýšlel nad tím, co se stane s plastem poté, co nám doslouží. Dnes stojí designéři před problémem, jak předcházet dalšímu hromadění plastového odpadu.


 
Číst více

Nejoriginálnější semafory světa

22. Února 2022 | Okénko do světa

Možná si říkáte, že na červeném a zeleném panáčkovi přece nemůže být nic kreativního. Ale může a dokonce nemusíte cestovat daleko. 


1 2 3 4


Přihlásit se o newsletter

* povinné pole
E-mailová adresa

+420 603 259 151

redakce@zivotzaokny.eu

Autorská práva vykonává vydavatel, publikování, přetištění či šíření obsahu nebo jeho částí jakýmkoliv způsobem v českém či jiném jazyce bez předchozího písemného souhlasu vydavatele – MODERN LIVING s.r.o. – je zakázáno. Tato publikace obsahuje ilustrační obrázky a fotografie z kolekce Shutterstock a archivů. Tyto obrázky jsou chráněny copyrightem a použity v souladu s licencí.