Muzeum budoucnosti v Dubaji

01. Duben 2022

Muzea jsou obvykle věnována minulosti, kterou se snaží co nejvěrněji dokumentovat. V Dubaji však bylo otevřeno Muzeum budoucnosti, které vládce emirátů označil za „nejkrásnější budovu světa“. Mezi exponáty patří například simulátor vesmírné stanice.ZPĚT
 
   

Budova muzea ve tvaru prstence byla postavena nedaleko mrakodrapu Burj Khalifa. Navrhlo ji studio Killa Design jakožto novou  architektonickou ikonu a tyto ambice byly bezpochyby naplněny. Plášť z nerezové oceli je ozdoben následujícími citáty napsanými arabskou kaligrafií:

„Možná nebudeme žít stovky let, ale produkty naší kreativity mohou zanechat odkaz ještě dlouho poté, co odejdeme.

"Budoucnost patří těm, kteří si ji dokáží představit, navrhnout a realizovat. Není to něco, na co čekáte, ale co vytváříte."

"Inovace není intelektuální luxus. Je to tajemství evoluce a omlazení národů a lidí."


Sedmipatrová budova obsahuje velký sál s kapacitou 1 000 míst, menší přednáškový sál s kapacitou 345 míst a dále spoustu laboratoří pro testování a vývoj nových technologií. Vystavené exponáty souvisí převážně s průzkumem vesmíru, většinou se jedná o prototypy přístrojů. Muzeum budoucnosti bude hostit i výstavu EXPO 2020, která je opožděna kvůli pandemii.

Autor: Ivana Molnárová, Zdroj foto: archdaily.com

 


Přihlásit se o newsletter

* povinné pole
E-mailová adresa

+420 603 259 151

redakce@zivotzaokny.eu

Autorská práva vykonává vydavatel, publikování, přetištění či šíření obsahu nebo jeho částí jakýmkoliv způsobem v českém či jiném jazyce bez předchozího písemného souhlasu vydavatele – MODERN LIVING s.r.o. – je zakázáno. Tato publikace obsahuje ilustrační obrázky a fotografie z kolekce Shutterstock a archivů. Tyto obrázky jsou chráněny copyrightem a použity v souladu s licencí.