Když se setkají dva profesionálové z oblasti automobilového průmyslu a technologií, výsledkem může být inovativní řešení přinášející revoluci v oboru. Takovým případem je i spolupráce mezi společností AutoPalace a Innovis, technologickou divizí M2C.
Podle dat policie ČR meziročně roste počet krádeží spáchaných dětmi do věku 17 let na předkovidovou úroveň. Nejčastěji se uchylují ke krádežím v obchodech a autech nebo loupežným přepadením. V roce 2023 policie už zaevidovala dohromady 479 případů krádeží provedených nezletilými a 207 loupeží. Problematické chování mládeže řeší častěji i ostraha v obchodních centrech, kde se kromě krádeží dopouštějí i obtěžování ostatních zákazníků a nájemců nákupních prostor.
V exkluzivním rozhovoru nás Mgr. Adolf Polák, vrchní ministerský rada odboru prevence kriminality na Ministerstvu vnitra České republiky, zavede do světa boje proti kriminalitě a sociálnímu vyloučení. S více než čtvrt stoletím zkušeností v této oblasti odhaluje klíčové aspekty práce na prevenci, význam mezioborové spolupráce a úspěšné projekty, které pomohly vytvářet bezpečnější společnost.
Struktura nájemníků v obchodních centrech se v posledních letech proměňuje – stále více místa zabírají služby. I díky tomu se obchoďáky stávají veřejným prostorem, kde lidé tráví volný čas, což sebou nese také negativní důsledky v podobě výtržností, zejména u mládeže. Ostraha objektů ale nemá efektivní způsob, jak mladistvým v jejich problematických aktivitách zabránit, proto v některých případech spolupracuje s neziskovými organizacemi pro prevenci rizikového chování. Obecně kriminalita mladistvých roste. Oproti loňskému roku Policie eviduje nárůst o téměř 25 %.
Jeden z vedoucích dodavatelů energie nabízí domácnostem, které si vyrábějí elektřinu z fotovoltaických panelů na svých střechách, možnost prodat své přebytky za dvě koruny za kilowatthodinu. Toto opatření může typickému zákazníkovi ušetřit až šest tisíc korun ročně.
Kybernetická kriminalita je stále narůstajícím problémem 21. století. Ve vyprávění Mjr. Bc. Michala Hrabánka, vedoucího oddělení kybernetické kriminality v Ústeckém kraji, nás zasvěcuje do světa digitálního podsvětí, jeho výzev a způsobů, jak proti němu bojovat. Dozvíte se, jaké metody a strategie používá k odhalení a potlačení kybernetických trestných činů, jak se mění trendy v oblasti kybernetické kriminality a jak je možné se bránit hrozbám v digitálním prostředí. Začtěte se s námi do rozhovoru, který odhaluje klíčový význam prevence a mezinárodní spolupráce v boji proti kybernetickým hrozbám.
Retailový prodej je v Česku stále hlavní způsob, jak lidé nakupují. Podle Českého statistického úřadu (ČSÚ) maloobchodní tržby vzrostly v červenci meziměsíčně o 0,1 %, a Češi třetí měsíc v řadě nakupují stále víc. Výhradně v kamenných obchodech nakupuje 39 % lidí a běžný nákup jim trvá přibližně 20 minut. Prodejci kromě technologií zjednodušujících nákup využívají také chytré počítání lidí, které dokáže určit věk, pohlaví, nebo kde se zákazníci v rámci prodejny nejčastěji pohybují.
Tepelná čerpadla v posledních letech nahrazují jiné zdroje tepla, využívající například spalování fosilních paliv. Pro ekonomicky i ekologicky šetrnější typ vytápění a ohřev vody se rozhoduje stále větší počet zákazníků, přičemž z celkového počtu instalací v České republice tvoří dle statistiky MPO 97 % tepelná čerpadla vzduch-voda.
Staráte se o velkou fotovoltaickou elektrárnu? Plánujete pro svou firmu novou instalaci solární elektrárny? Správné plánování, péče a údržba jsou klíčové pro zajištění optimálního výkonu elektrárny a zajištění dlouhé životnosti zařízení.
Hasičský záchranný sbor v Česku zaznamenal v prvních sedmi měsících letošního roku 45 požárů fotovoltaických elektráren, což je výrazný nárůst oproti předchozím letům. Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě (ČKAIT) uvádí, že nejčastější příčinou jsou neodborné instalace a podcenění bezpečnostních aspektů těchto systémů.