Téma

 
Číst více

Analytika návštěvnosti jako klíč k úspěchu

23. Listopadu 2023 | Téma

Když se setkají dva profesionálové z oblasti automobilového průmyslu a technologií, výsledkem může být inovativní řešení přinášející revoluci v oboru. Takovým případem je i spolupráce mezi společností AutoPalace a Innovis, technologickou divizí M2C.


 
Číst více

Počet krádeží spáchaných dětmi meziročně vzrostl o 33,4 %. Jejich domácím hřištěm jsou obchodní centra

20. Listopadu 2023 | Téma

Podle dat policie ČR meziročně roste počet krádeží spáchaných dětmi do věku 17 let na předkovidovou úroveň. Nejčastěji se uchylují ke krádežím v obchodech a autech nebo loupežným přepadením. V roce 2023 policie už zaevidovala dohromady 479 případů krádeží provedených nezletilými a 207 loupeží. Problematické chování mládeže řeší častěji i ostraha v obchodních centrech, kde se kromě krádeží dopouštějí i obtěžování ostatních zákazníků a nájemců nákupních prostor.


 
Číst více

O boji proti kriminalitě a sociálnímu vyloučení

23. Října 2023 | Téma

V exkluzivním rozhovoru nás Mgr. Adolf Polák, vrchní ministerský rada odboru prevence kriminality na Ministerstvu vnitra České republiky, zavede do světa boje proti kriminalitě a sociálnímu vyloučení. S více než čtvrt stoletím zkušeností v této oblasti odhaluje klíčové aspekty práce na prevenci, význam mezioborové spolupráce a úspěšné projekty, které pomohly vytvářet bezpečnější společnost.


 
Číst více

Obchoďáky jsou novými hřišti pro mladé. Rizikovým skupinám pomáhají streetworkeři i ostraha

20. Října 2023 | Téma

Struktura nájemníků v obchodních centrech se v posledních letech proměňuje – stále více místa zabírají služby. I díky tomu se obchoďáky stávají veřejným prostorem, kde lidé tráví volný čas, což sebou nese také negativní důsledky v podobě výtržností, zejména u mládeže. Ostraha objektů ale nemá efektivní způsob, jak mladistvým v jejich problematických aktivitách zabránit, proto v některých případech spolupracuje s neziskovými organizacemi pro prevenci rizikového chování. Obecně kriminalita mladistvých roste. Oproti loňskému roku Policie eviduje nárůst o téměř 25 %.


 
Číst více

Vyrábíte si elektřinu z fotovoltaiky na střeše? Za 1 kWh můžete dostat odměnu dvě koruny

05. Října 2023 | Téma

Jeden z vedoucích dodavatelů energie nabízí domácnostem, které si vyrábějí elektřinu z fotovoltaických panelů na svých střechách, možnost prodat své přebytky za dvě koruny za kilowatthodinu. Toto opatření může typickému zákazníkovi ušetřit až šest tisíc korun ročně.


 
Číst více

V první linii kybernetické obrany. Výzvy a strategie proti digitálním hrozbám

04. Října 2023 | Téma

Kybernetická kriminalita je stále narůstajícím problémem 21. století. Ve vyprávění Mjr. Bc. Michala Hrabánka, vedoucího oddělení kybernetické kriminality v Ústeckém kraji, nás zasvěcuje do světa digitálního podsvětí, jeho výzev a způsobů, jak proti němu bojovat. Dozvíte se, jaké metody a strategie používá k odhalení a potlačení kybernetických trestných činů, jak se mění trendy v oblasti kybernetické kriminality a jak je možné se bránit hrozbám v digitálním prostředí. Začtěte se s námi do rozhovoru, který odhaluje klíčový význam prevence a mezinárodní spolupráce v boji proti kybernetickým hrozbám.


 
Číst více

Retailové obchody se v souboji s e-shopy stále drží. Prodejnám pomáhají také chytré technologie

25. Září 2023 | Téma

Retailový prodej je v Česku stále hlavní způsob, jak lidé nakupují. Podle Českého statistického úřadu (ČSÚ) maloobchodní tržby vzrostly v červenci meziměsíčně o 0,1 %, a Češi třetí měsíc v řadě nakupují stále víc. Výhradně v kamenných obchodech nakupuje 39 % lidí a běžný nákup jim trvá přibližně 20 minut. Prodejci kromě technologií zjednodušujících nákup využívají také chytré počítání lidí, které dokáže určit věk, pohlaví, nebo kde se zákazníci v rámci prodejny nejčastěji pohybují.


 
Číst více

Podle jakých parametrů vybrat tepelné čerpadlo?

15. Září 2023 | Téma

Tepelná čerpadla v posledních letech nahrazují jiné zdroje tepla, využívající například spalování fosilních paliv. Pro ekonomicky i ekologicky šetrnější typ vytápění a ohřev vody se rozhoduje stále větší počet zákazníků, přičemž z celkového počtu instalací v České republice tvoří dle statistiky MPO 97 % tepelná čerpadla vzduch-voda.


 
Číst více

Fotovoltaiky si zaslouží dobrou péči. Odvděčí se dlouhou životností a vysokou produkcí energie

08. Září 2023 | Téma

Staráte se o velkou fotovoltaickou elektrárnu? Plánujete pro svou firmu novou instalaci solární elektrárny? Správné plánování, péče a údržba jsou klíčové pro zajištění optimálního výkonu elektrárny a zajištění dlouhé životnosti zařízení.


 
Číst více

Nárůst požárů fotovoltaických elektráren alarmuje: Neodborné instalace jako hlavní příčina

28. Srpna 2023 | Téma

Hasičský záchranný sbor v Česku zaznamenal v prvních sedmi měsících letošního roku 45 požárů fotovoltaických elektráren, což je výrazný nárůst oproti předchozím letům. Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě (ČKAIT) uvádí, že nejčastější příčinou jsou neodborné instalace a podcenění bezpečnostních aspektů těchto systémů. 


1 2 3 4 5 6 7 8


Přihlásit se o newsletter

* povinné pole
E-mailová adresa

+420 603 259 151

redakce@zivotzaokny.eu

Autorská práva vykonává vydavatel, publikování, přetištění či šíření obsahu nebo jeho částí jakýmkoliv způsobem v českém či jiném jazyce bez předchozího písemného souhlasu vydavatele – MODERN LIVING s.r.o. – je zakázáno. Tato publikace obsahuje ilustrační obrázky a fotografie z kolekce Shutterstock a archivů. Tyto obrázky jsou chráněny copyrightem a použity v souladu s licencí.