Vyrábíte si elektřinu z fotovoltaiky na střeše? Za 1 kWh můžete dostat odměnu dvě koruny

05. Říjen 2023

Jeden z vedoucích dodavatelů energie nabízí domácnostem, které si vyrábějí elektřinu z fotovoltaických panelů na svých střechách, možnost prodat své přebytky za dvě koruny za kilowatthodinu. Toto opatření může typickému zákazníkovi ušetřit až šest tisíc korun ročně.ZPĚT
 
   

Tato nová služba, pojmenovaná "Solární účet", byla původně určena pro nové zákazníky společnosti Moravské naftové doly bez ohledu na zvolený ceník elektřiny. Avšak v nadcházejících dnech bude tato služba rozšířena i pro stávající zákazníky. Měsíční poplatek za službu je 60 Kč, bez ohledu na množství elektřiny, které společnost odkoupí od zákazníka.

Službu mohou využívat domácnosti, které mají fotovoltaickou instalaci s výkonem do 50 kW, určenou pro vlastní spotřebu, a současně s distributorem mají dohodu o prodeji přebytečné energie zpět do sítě.

Pro zájemce je proces jednoduchý. Solární účet lze zřídit buď online nebo telefonicky prostřednictvím zákaznického centra. Následně jim budou vyplaceny peníze buď měsíčně, nebo jednorázově ročně, podle preference zákazníka.

Jan Sýkora, ředitel marketingu a komunikace MND Energie, zdůraznil, že cílem společnosti bylo službu co nejvíce zjednodušit. Zatímco jiní dodavatelé energie nabízí komplikovanější systémy s proměnnými měsíčními poplatky, MND chce nabídnout jasné a transparentní podmínky. Firma nedávno rozšířila svou kapacitu o 7 MW po akvizici fotovoltaické elektrárny v Orlové u Ostravy. Další dvě elektrárny, Mušov a Tichá, přidávají dalších 3,65 MW. Celkově tak budou mít Moravské naftové doly do konce roku instalovaný výkon 11 MW.

Jana Hamršmídová, ředitelka divize Energy MND, prohlásila, že energetická skupina je na dobré cestě splnit svůj závazek pokrýt do roku 2025 minimálně celou spotřebu energie ze svých obnovitelných zdrojů.

Firma navíc investuje do inovativních projektů, jako je výstavba agrovoltaického systému, který kombinuje výrobu elektřiny z obnovitelných zdrojů s zemědělstvím, čímž napomáhá diverzifikaci energetických a zemědělských aktivit v České republice.

Autor: Martin Procházka, Novinky.cz / Redakce. Zdroj foto: Shutterstock


Přihlásit se o newsletter

* povinné pole
E-mailová adresa

+420 603 259 151

redakce@zivotzaokny.eu

Autorská práva vykonává vydavatel, publikování, přetištění či šíření obsahu nebo jeho částí jakýmkoliv způsobem v českém či jiném jazyce bez předchozího písemného souhlasu vydavatele – MODERN LIVING s.r.o. – je zakázáno. Tato publikace obsahuje ilustrační obrázky a fotografie z kolekce Shutterstock a archivů. Tyto obrázky jsou chráněny copyrightem a použity v souladu s licencí.