Inspirace pro Vás

 
Číst více

LOKA – oáza klidu v centru dění

13. Listopadu 2023 | Inspirace pro Vás

Nejnovější přírůstek do rodiny kaváren doubleshotu se nově otevřel v centru Prahy v administrativní budově Masaryčka. V novém espresso baru LOKA si zákazníci nejen dají špičkovou výběrovou kávu a něco na zub, ale mohou si užít i krásný prostor.


 
Číst více

Za oponou prestižní kávové značky

11. Října 2023 | Inspirace pro Vás

René Sion je významnou osobností v oblasti gastronomie a kávového průmyslu. Jeho vášeň pro kávu a gastronomii ho přivedla k úspěšné kariéře a později k vedení české pobočky prestižní značky kávy Dallmayr.


 
Číst více

Stavíme dřevěný přístřešek pro auto. Krok za krokem

24. Srpna 2023 | Inspirace pro Vás

Přístřešek je spolehlivým řešením ochrany auta nejen před prudkým deštěm a kroupy, ale i před UV zářením, které dlouhodobě poškozuje jeho povrch. Vozidlu tak poskytne dokonalé útočiště. Stavba takového přístřešku je rychlá, snadná a poměrně levná, šikovní kutilové to zvládnou i bez odborné pomoci.


 
Číst více

Zavěšené tropy. Aerária s orchidejemi vám doma vytvoří skleněnou levitující minidžungli

22. Srpna 2023 | Inspirace pro Vás

Zčásti květina, zčásti dekorace, dohromady kompletní umělecké dílo. Spojení exotických orchidejí a ručně vyráběných aerárií foukaných českými skláři vám doma vytvoří fascinující podívanou. Proč je tento typ umístění pro orchideje zvlášť vhodný a jak o ně pečovat, vysvětluje zakladatelka květinářství Zahrada na niti Lenka Hrubá


 
Číst více

Jak obnovit dřevěný zahradní nábytek

04. Srpna 2023 | Inspirace pro Vás

Kvalita, svěží vzhled, nadčasovost a kresba dřeva jsou jedny z mnoha předností dřevěného zahradního nábytku. Jeho nižší odolnost vůči klimatickým vlivům však vyžaduje častější péči a renovaci. Poradíme vám, jak na to.


 
Číst více

Jakou alergii přenáší klíště a co když vás kousne čmelák? 7 věcí, které jste možná netušili o alergiích na hmyz

18. Července 2023 | Inspirace pro Vás

Hmyz je od jara do podzimu doslova postrachem některých alergiků. A netýká se to vždy jen včel, vos a dalších blanokřídlých. Existuje také méně známá alergie na kousnutí od komára nebo od klíštěte. Kterého hmyzu se bojíme zbytečně a který naopak lidé podceňují? 7 zajímavostí, které jste možná o alergiích na hmyz nevěděli, přináší odborník na alergie Michal Závacký.


 
Číst více

Umělecká soutěž ART.cukrovar vyhlašuje vítěze a vysílá pozitivní signál umělecké tvorbě ve veřejných prostranstvích

13. Července 2023 | Inspirace pro Vás

Porota složená z řad odborníků, umělců a zástupců Skanska vyhlašuje vítěze umělecké soutěže ART.cukrovar. Celkem z 122 návrhů byla vybrána čtyři díla, která se budou realizovat ve veřejném prostranství nově vznikající čtvrti Modřanský cukrovar v Praze 12. Vítězné koncepty od různých autorů nejlépe pracovaly se společným libretem soutěže – udržitelnost, komunita a historie. Soutěž byla kontrolována a schválena Českou komorou architektů.


 
Číst více

Nejužší ulici v Praze řídí semafor

29. Června 2023 | Inspirace pro Vás

Nejužší ulice v Praze se nachází poblíž Karlova mostu.


 
Číst více

Aventin Shopping: spolehlivý prostředník mezi vámi a víkendovou pohodou

26. Června 2023 | Inspirace pro Vás

Jaké slovní spojení vás napadají, když zazní slovo „shopping“? Většina z vás jistě řekne: víkend, příjemné jarní počasí a v neposlední řadě i lehká, příjemná večerní únava po příjemném nakupování. Zdaleka ne vždy nakupování zabere jen pár hodinek našeho volného času, často tomu věnujeme značnou energii.


 
Číst více

Jak na instalaci sprchového koutu?

05. Dubna 2023 | Inspirace pro Vás

Pro příznivce sprchování místo koupání ve vaně přinášíme postup, jak vyměnit vanu za sprchový kout. Instalace vyžaduje určité stavební úpravy, ale s našimi odbornými radami to zvládnete i sami.


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10


Přihlásit se o newsletter

* povinné pole
E-mailová adresa

+420 603 259 151

redakce@zivotzaokny.eu

Autorská práva vykonává vydavatel, publikování, přetištění či šíření obsahu nebo jeho částí jakýmkoliv způsobem v českém či jiném jazyce bez předchozího písemného souhlasu vydavatele – MODERN LIVING s.r.o. – je zakázáno. Tato publikace obsahuje ilustrační obrázky a fotografie z kolekce Shutterstock a archivů. Tyto obrázky jsou chráněny copyrightem a použity v souladu s licencí.