Za oponou prestižní kávové značky

11. Říjen 2023

René Sion je významnou osobností v oblasti gastronomie a kávového průmyslu. Jeho vášeň pro kávu a gastronomii ho přivedla k úspěšné kariéře a později k vedení české pobočky prestižní značky kávy Dallmayr.ZPĚT
 
   

Můžete nám přiblížit, jak Dallmayr udržuje svou dlouhou tradici a kvalitu při pražení a přípravě kávy? Jaké jsou nejvýznamnější aspekty, na které se zaměřujete?
Naše káva představuje vrchol dlouhodobého vývoje. Pro výrobu naší kávy jsou používány výhradně nejjemnější druhy káv z horských oblastí nejlepších pěstitelských provincií světa. Z generace na generaci si předávají ve firmě Dallmayr specialisté na kávu své zkušenosti: smysl pro posouzení kvality kávy, schopnost připravovat směsi rozmanitých chutí a způsob pražení, které dodává kávě Dallmayr onu nezaměnitelnou chuť. Moderní metody završují toto vědění: prostřednictvím technologie pražení kávy firmy Dallmayr, která zachovává její bohaté aroma, jsou kávová zrnka šetrně pražena ve vlastních pražírnách v Německu, pečlivě tříděna, mleta a balena s důrazem na zachování aroma. Stálé kontroly přitom zaručují vysoký standard kvality. 

Jak spolupracujete se značkou Dallmayr jako ředitel české pobočky a jak se snažíte přinést prvotřídní kvalitu produktů a služeb i na český trh?
S německou centrálou jsem ve stálém kontaktu, veškeré potřebné know-how máme od nich k dispozici. U produktů je to tedy pevně dané – produkty jsou vždy nejvyšší kvality viz má přechozí odpověď. Služby přizpůsobujeme našemu trhu, poptávce a aktuálním trendům ke spokojenosti všech našich zákazníků.

Jaký vliv má filozofie udržitelnosti a fair trade na vaši činnost a spolupráci s farmáři a dodavateli kávy? Jak Dallmayr přispívá ke zlepšování podmínek v kávovém průmyslu?
Dodržujeme pravidla spravedlivého obchodu, klademe důraz na dodržování práv, etiky a ochrany životního prostředí. Poskytujeme lidem spravedlivý výdělek nejen v Africe, ale i doma. Podporujeme výsadbu nových rostlin, tím pomáháme pěstitelům kávy vymanit se z chudoby a bídy. Férovými cenami usilujeme o to, aby do ní nepadli naši zákazníci ani naši zaměstnanci. Stavíme v Africe školy. 

Můžete nám přiblížit rozmanitost služeb a produktů, které Dallmayr nabízí v rámci české pobočky? Jaké jsou nejvýznamnější divize, se kterými pracujete a jakým způsobem přinášíte kávový zážitek zákazníkům?
V nabídce společnosti Dallmayr naleznete kávové směsi z různých druhů kávy z nejlepších pěstitelských oblastí po celém světě, ze Střední a Jižní Ameriky, Asie a Afriky, včetně kávy Dallmayr Via Verde s certifikací bio a férového obchodu. Můžete si vychutnat kávu s jemnou chutí karamelu i silnou jako noha od kulečníku, kompozici s čokoládovým aroma a lehkou citrusovou dochutí nebo plnou chuť s tóny medu. Kromě kvalitní kávy a čaje se rovněž soustředíme na kávová řešení pro firmy a nabídku rychlého samoobslužného občerstvení. Disponujeme nápojovými automaty jak na zrnkovou, tak instantní kávu a další teplé nápoje. Dále máme v nabídce potravinové prodejní automaty na kusové zboží, tzv. svačinové automaty na sladké i slané pochutiny, bagety, sendviče a balené nápoje. Jsme schopni zajistit vhodné řešení kávového servisu nejen pro segment HORECA, ale i pro výrobní firmy i kanceláře.

Jak se v posledních letech vyvíjí trh s kávou v České republice? Jak Dallmayr reaguje na tyto trendy a jaké jsou vaše plány pro další rozvoj na českém trhu?
Trendem je, že se již nejedná pouze o pití kávy jako takové. Důležité je konzumenty zaujmout atmosférou, příjemnou obsluhou či senzační kávou, která je interesantně prezentována. S tím roste obliba LATTE ART, což je vytváření různých obrazců a tvarů na mléčné kávové nápoje. Na to máme v Dallmayr profesionální baristy, kteří LATTE ART i školí. Dalším trendem je ochucování kávy různými sirupy, to souvisí s Vaší druhou otázkou týkající se netradičních chutí. Příchutí sirupů je celá škála od klasických příchutí typu karamel, čokoláda, vanilka či amaretto, až po zajímavosti typu mučenka či spicy chilly se skořicí.

Autor: Yeva Bartkiv, Zdroj foto: Dallmayr Vending & Office


Přihlásit se o newsletter

* povinné pole
E-mailová adresa

+420 603 259 151

redakce@zivotzaokny.eu

Autorská práva vykonává vydavatel, publikování, přetištění či šíření obsahu nebo jeho částí jakýmkoliv způsobem v českém či jiném jazyce bez předchozího písemného souhlasu vydavatele – MODERN LIVING s.r.o. – je zakázáno. Tato publikace obsahuje ilustrační obrázky a fotografie z kolekce Shutterstock a archivů. Tyto obrázky jsou chráněny copyrightem a použity v souladu s licencí.