Můj život v kanceláři

 
Číst více

Pražské kanceláře brzy budou nedostatkové zboží, cenu jejich vybavení žene nahoru ESG a moderní standardy

22. Srpna 2023 | Můj život v kanceláři

Vysoká poptávka a nedostatek nových projektů způsobily pokles neobsazenosti pražských kanceláří, která aktuálně činí 7,26 %. Objem nové výstavby a rekonstrukcí představoval na konci 2. čtvrtletí 2023 přibližně 143 600 metrů čtverečních a celková velikost trhu činila 3,85 milionů metrů čtverečních. Referenční ceny nájmů se oproti předchozímu čtvrtletí nijak nezměnily, v souvislosti s ESG a moderními standardy však roste cena vybavení kanceláří. Přesáhnout může jednoduše i 1000 euro za metr čtvereční. Vyplývá to z průzkumu společnosti Colliers.


 
Číst více

Desk sharing zvyšuje standard pracovních míst

09. Srpna 2023 | Můj život v kanceláři

Desk sharing, neboli sdílení pracovních stolů, se začíná zabydlovat v českých kancelářích. Nejen, že zvyšuje efektivitu využití kancelářských prostor, ale zaměstnancům nabízí i vyšší komfort. Firmy totiž obvykle v případě desk sharingu investují do standardu jednotlivých pracovních stanic více než při tradičním uspořádání kanceláří, a to až o polovinu. 


 
Číst více

Obliba coworkingových prostor stále roste. V poptávce dominují technologické a poradenské firmy

21. Července 2023 | Můj život v kanceláři

Práce ve sdílených prostorách získává na stále větší oblibě. Roste nejen zájem společností o pronájmy servisovaných a flexibilních kanceláří, ale také celkový podíl coworkingových prostor na pražském kancelářském trhu. Ten ještě v roce 2018 činil zhruba 1,2 %, nicméně letos ke konci prvního čtvrtletí dosáhl 3 %, což odpovídá téměř 110 000 m2 moderních kancelářských prostor v metropoli.


 
Číst více

Moderní kanceláře pro Mercedes-Benz

20. Března 2023 | Můj život v kanceláři

Ocenění za nejlepší interiérový design získala společnost Colliers za moderní kanceláře společnosti Mercedes-Benz Česká republika, které zrealizovala v budově Anděl 17 na Praze 5. Hlavní aktéři projektu převzali ocenění na realitním galavečeru ThePrime Real Estate Gala, který ocenil mimořádné počiny na českém developerském a realitním trhu. Odborná porota kladla u projektů interiérového designu důraz zejména na aspekty jako jsou flexibilita, ergonomie a funkcionalita či soulad s ESG. Významnou roli hrála i kvalita realizačního týmu.


 
Číst více

(NE)ANGAŽOVANÍ ZAMĚSTNANCI: nadšení versus nuda od pondělí do pátku

10. Srpna 2022 | Můj život v kanceláři

Angažovaní zaměstnanci, pro něž značka zaměstnavatele představuje LOVE BRAND, pracují s vysokým osobním nasazením a nesmírně rádi překonávají očekávání svých nadřízených. Od neangažovaných zaměstnanců se dá naopak očekávat jen nejnutnější minimum. Práce pro ně představuje akorát nudu od pondělí do pátku. Ale co s tím? Dá se vypnutý zaměstnanec zase zapnout?


 
Číst více

5 typů kolegů, na které si na pracovišti dejte pozor

23. Června 2022 | Můj život v kanceláři

Člověk je bytost společenská. Život bez druhých lidí si nedokážeme vůbec představit. Jsou však lidé, kteří nám mohou udělat ze života peklo. A těm je lepší se vyhýbat. Mezi top 5 patří: 1. odstřelovač, 2. výbušnina, 3. rozjetý tank, 4. harakiri a 5. váhavý důstojník.


 
Číst více

TIME MANAGEMENT: zorganizujte si svůj čas

16. Června 2022 | Můj život v kanceláři

Máte pocit, že pořád něco děláte, ale výsledky neodpovídají vaší námaze? Máte spoustu plánů, ale nikdy si na ně nenajdete čas? Připadáte si zavalení povinnostmi jak v pracovním, tak v osobním životě? V tom případě si dejte na pár minut pauzu a prostudujte si naše tipy, jak si lépe zorganizovat čas.


 
Číst více

Moderní coworking Clubco v Brně

10. Května 2022 | Můj život v kanceláři

Clubco se nachází v areálu business parku Vlněna a na místní historii spjatou s látkami odkazuje nejen pojmenování nově vzniklého coworkingu, ale i jeho architektonické a interiérové řešení od Studia acht a nizozemských Vos Interieur. Motiv klubíčka se rozvíjí napříč celým prostorem.


 
Číst více

Jaký typ manažera jste vy?

26. Dubna 2022 | Můj život v kanceláři

Na co myslíte cestou do práce? Myslíte na VÝSLEDKY, kterých dnes chcete dosáhnout? Myslíte na LIDI, se kterými se dnes máte setkat? Představujete si, jak pracujete ve své kanceláři, aniž by vás někdo vyrušoval? Nebo si představujete, jak pronášíte motivační řeč, kterou strhnete celý tým?


 
Číst více

Recepci roku 2021 mají ve Spaces Smíchoff

28. Března 2022 | Můj život v kanceláři

V listopadu loňského roku proběhlo vyhlášení vítěze prvního ročníku soutěže RECEPCE ROKU. Zástupci soutěžících a finalistů byli pozváni na snídani do prostor prvorepublikové kavárny Louvre v Praze. Následovala panelová diskuse, v níž spíkři vyzdvihli význam recepce pro fungování firmy. Věnovali se přitom jak osobnostním charakteristikám recepčních, tak i designu vstupních prostor. 


1 2 3 4 5


Přihlásit se o newsletter

* povinné pole
E-mailová adresa

+420 603 259 151

redakce@zivotzaokny.eu

Autorská práva vykonává vydavatel, publikování, přetištění či šíření obsahu nebo jeho částí jakýmkoliv způsobem v českém či jiném jazyce bez předchozího písemného souhlasu vydavatele – MODERN LIVING s.r.o. – je zakázáno. Tato publikace obsahuje ilustrační obrázky a fotografie z kolekce Shutterstock a archivů. Tyto obrázky jsou chráněny copyrightem a použity v souladu s licencí.