TIME MANAGEMENT: zorganizujte si svůj čas

16. Červen 2022

Máte pocit, že pořád něco děláte, ale výsledky neodpovídají vaší námaze? Máte spoustu plánů, ale nikdy si na ně nenajdete čas? Připadáte si zavalení povinnostmi jak v pracovním, tak v osobním životě? V tom případě si dejte na pár minut pauzu a prostudujte si naše tipy, jak si lépe zorganizovat čas.ZPĚT
 
   

NESNAŽTE SE STIHNOUT VŠECHNO 

Den bude mít vždy jen 24 hodin a do těch se jednoduše musíte vejít. Time management vám nepomůže k tomu, abyste měli vše hotovo. Povede vás pouze ke stanovení priorit, abyste nezapomněli na to podstatné a nezdržovali se něčím nepodstatným. Nevyčítejte si, že nestíháte něco, co se stíhat nedá. Sebekritika nepomáhá, jen vás psychicky vyčerpává.

ODHALTE SVÉ POŽÍRAČE ČASU

Podrobně se podívejte na to, kde časem plýtváte. Možná můžete omezit svou aktivitu na sociálních sítích. Možná je cesta metrem rychlejší než cesta autem. Možná můžete jít do nákupního centra nebo fitness centra až v pozdních večerních hodinách a vyhnout se tak frontám a davům. I tak se dá ušetřit čas.

Když už musíte trávit čas čekáním, smysluplně ho využijte. Přečtěte si e-maily nebo si vyřiďte telefonické hovory.

DELEGUJTE A OUTSOURCUJTE

Kolik nesplněných úkolů na vás čeká? Pokud už teď víte, že je nezvládnete dokončit včas a že s deadlinem se pohnout nedá, najděte si pomocníky. Delegujte úkoly na své kolegy, nebo si dočasně najměte nového člověka jako svého asistenta.

NEODMÍTEJTE RUTINU

Slovo rutina má mnoho negativních konotací. Spojujeme si ji se stereotypem, nudou a šedí. Rutina vám však ušetří spoustu času. Pokud pracujete v rámci zajetých a zažitých postupů, vše děláte automaticky a nemusíte o ničem přemýšlet, nebo něco vymýšlet.

BUĎTE ORGANIZOVANÍ

Pokud máte nepořádek na svém pracovním stole a neustále něco hledáte, pochopitelně se tím zdržujete. Uspořádejte si své pracovní místo tak, ať máte přehled, co se kde nachází. Totéž se týká i plochy vašeho počítače. Uspořádejte si své soubory do dílčích složek a vše si smysluplně a hlavně logicky pojmenujte.

Autor: Ivana Molnárová, Foto: Shutterstock


Přihlásit se o newsletter

* povinné pole
E-mailová adresa

+420 603 259 151

redakce@zivotzaokny.eu

Autorská práva vykonává vydavatel, publikování, přetištění či šíření obsahu nebo jeho částí jakýmkoliv způsobem v českém či jiném jazyce bez předchozího písemného souhlasu vydavatele – MODERN LIVING s.r.o. – je zakázáno. Tato publikace obsahuje ilustrační obrázky a fotografie z kolekce Shutterstock a archivů. Tyto obrázky jsou chráněny copyrightem a použity v souladu s licencí.