Moderní coworking Clubco v Brně

10. Květen 2022

Clubco se nachází v areálu business parku Vlněna a na místní historii spjatou s látkami odkazuje nejen pojmenování nově vzniklého coworkingu, ale i jeho architektonické a interiérové řešení od Studia acht a nizozemských Vos Interieur. Motiv klubíčka se rozvíjí napříč celým prostorem.ZPĚT
 
   

„Naším záměrem bylo vytvořit vzdušný a otevřený coworkingový prostor se silnou vizí a nezaměnitelným designem. Do výsledné podoby jsme  zakomponovali i umělecké prvky jako soudobé graffiti, neonové instalace nebo autorské grafiky formou velkoplošných tapet,” vysvětluje architektka Martina Patočková ze Studia acht.

Prostor v celkem třech podlaží o rozloze více než 2000 metrů čtverečních poskytuje návštěvníkům a klientům z řad freelancerů, startupů i malých firem asi 220 míst k sezení. Jedná se o jedno podzemní a dvě nadzemní podlaží, která jsou propojena velkorysým atriem a výrazným točitým žlutým schodištěm. Pracovní místa se nacházejí nejen v otevřeném společném prostoru poblíž středového schodiště, ale i v uzavřených kancelářích a ve stavebně oddělené klidnější části.

V podzemním podlaží se nachází zasedací místnosti, příležitostný bar a focus roomy. V přízemí návštěvníky vítá kavárna Rebelbean, za ní se nachází recepce, multifunkční prostor auditoria s podiem, kanceláře, zasedací místnosti a zázemí včetně kuchyňky. S motivem vlny si pohrávají nejenom názvy zasedacích místností Mohér, Kašmír nebo Alpaka, ale i informační systém z pera grafického designéra Lukáše Kijonky. Jeho rozvinutý motiv klubíčka návštěvníka zdálky vítá i na venkovních sklech kanceláří či na terase, která ke sdílenému pracovišti v prvním patře přiléhá.

Dominantou centrálního prosvětleného prostoru je sloup se světelnou instalací sahající přes všechna tři podlaží a kolem něho se vinoucí žluté schodiště. Neonová instalace vzešla ze spolupráce hlavního architekta Studia acht Václava Hlaváčka a vizuálního umělce Michala Škapy, od něhož pochází i graffiti v některých místnostech a instalace na venkovní fasádě. Na projektu coworkingu se dále ve spolupráci s nizozemským interiérovým designérem Bartem Vosem kromě zmíněné Martiny Patočkové a Václava Hlaváčka podíleli i Matěj Kuncíř a Štěpán Hlaváček ze Studia acht.

Neotřelý design podpořili architekti využitím výrazných barev v prostoru i v originálním mobiliáři. Interiér tak dotvářejí originální kousky nábytku jako svítidla Ingo Maurer, křesla Club sofa 4800 a vybavení značky Vitra.

Cílem investora bylo reagovat na rostoucí poptávku po sdílených kancelářích a podílet se na změnách v pojetí kancelářských prostor, včetně vymezení se vůči zažitým stereotypům. Zadání – vytvořit flexibilní prostor, který bude nabízet množství technologických možností a nezaměnitelnou atmosféru – tak čeští architekti ze Studia acht společně s nizozemskými Vos Interieur splnili.

Autor: Alžběta Trušinová, Foto: Tomáš Slavík
 


Přihlásit se o newsletter

* povinné pole
E-mailová adresa

+420 603 259 151

redakce@zivotzaokny.eu

Autorská práva vykonává vydavatel, publikování, přetištění či šíření obsahu nebo jeho částí jakýmkoliv způsobem v českém či jiném jazyce bez předchozího písemného souhlasu vydavatele – MODERN LIVING s.r.o. – je zakázáno. Tato publikace obsahuje ilustrační obrázky a fotografie z kolekce Shutterstock a archivů. Tyto obrázky jsou chráněny copyrightem a použity v souladu s licencí.