Zprávy

 
Číst více

Projekt Garden Lofts v industriálním stylu úspěšně prošel kolaudací

09. Listopadu 2023 | Zprávy

Butikový projekt Garden Lofts v Praze 5 je zkolaudován. Z celkem 22 luxusních bytů ke koupi aktuálně zbývají poslední tři. K dispozici jsou rovněž dvě komerční jednotky. Noví majitelé se budou moct nastěhovat na podzim. S koupí elegantního loftu zároveň získají přístup na soukromou víceúčelovou zahradu se zelení, posezením, workoutovou zónou a zahradním bazénem.


 
Číst více

Pracovní model důležitým aspektem při zvažování pracovní nabídky

03. Listopadu 2023 | Zprávy

Hybridní model práce se stal standardem již v 92 % kancelářských firem. Ne každá organizace však na tento model přechází bez problémů a existuje značný rozpor mezi preferencemi zaměstnavatelů a očekáváním zaměstnanců. Zatímco tři čtvrtiny zaměstnavatelů jsou s ním spokojeny a považují ho za optimální, zaměstnanci mají často jiný názor. Chtějí více flexibility, která se pro ně dokonce stává stále důležitějším aspektem při rozhodování o přijetí pracovní nabídky. Vyplývá to z průzkumu „Hybrid and Beyond 2023“.


 
Číst více

Nájemní bydlení zažívá boom i v regionech

18. Října 2023 | Zprávy

Na trh byl uveden další projekt, který bude sloužit k nájemnímu bydlení. Rezidence LOKO, ve které se pronajímá 100 bytů, se nachází v Lounech na Husově ulici přímo u náměstí před místním nádražím.


 
Číst více

Na Barrandovském mostě svítí 15 nových stožárů

19. Září 2023 | Zprávy

Během čtyřiadvaceti hodin bylo na Barrandovském mostě vyměněno 15 stožárů veřejného osvětlení a natáhlo přes 2 km kabelů. To vše za plného víkendového provozu a v extrémních podmínkách, kdy teploty stoupaly k 35 stupňům. Za posledních 12 měsíců firma NTL Forensics obnovila přes 450 stožárů veřejného osvětlení a vyměnilo 3000 svítidel. Do roku 2025 bude ve výměně stožárů i svítidel veřejného osvětlení v Praze pokračovat.


 
Číst více

Ve Vídni bude nejvyšší mrakodrap ze dřeva na světě

11. Září 2023 | Zprávy

Realizace výstavby projektu Timber Marina Tower, 113 metrů vysoké kancelářské budovy s dřevo-hybridní konstrukcí ve vídeňské čtvrti Handelskai se blíží. Jeden z předních evropských developerů dřevostaveb, který bude stavbu realizovat, současně pokročil s rezidenčním projektem Timber View a kancelářskou budovou Timber Peak v Mainzu a s přípravou čtvrti LeopoldQuartier ve Vídni. 


 
Číst více

Modřanský cukrovar nabízí jedinečné a udržitelné bydlení. Standardem jsou FVE, recyklace vody a zelené střechy

19. Července 2023 | Zprávy

 Prodej druhé etapy Modřanského cukrovaru, která nabídne 126 bytů ve čtyřech bytových sekcích, byl zahájen. Mimořádný standard projektu charakterizuje především modrozelená infrastruktura a hospodárné bydlení zaměřené na udržitelnost, inovace a dobré sousedské vztahy. Z pohledu energetiky se domy přibližují k pasivnímu standardu v nejvyšší kategorii energetické náročnosti PENB – A. Každý byt už bude čerpat energii z fotovoltaických panelů na střeše a obyvatelé mohou využívat recyklovanou vodu. S výstavbou developer počítá letos v zimě s předpokladem dokončení v roce 2025.


 
Číst více

Zájem o prostory v mixed-use komplexech roste, jejich výstavba však v ČR zaostává

14. Července 2023 | Zprávy

V České republice roste zájem o tzv. mixed-use projekty, které propojují kanceláře, obchody, bydlení a různé formy společenského vyžití. Jejich výstavba však bohužel zatím zaostává za okolními zeměmi. Důvodem je především velmi dlouhý proces povolování staveb. Zatímco například v Polsku trvá povolení nové stavby jen několik měsíců, u nás jde zpravidla o roky.


 
Číst více

Přední evropský developer dřevostaveb plánuje plánuje stavět ze dřeva nejen bytové domy, ale také administrativní budovy

14. Června 2023 | Zprávy

UBM Development Czechia má v realizaci ekologických dřevostaveb velké ambice. V České republice plánuje realizovat vedle rezidenčních projektů také administrativní budovy. Společnost  nedávno zahájila stavbu rezidenčního projektu Timber Praha, v rámci něhož je v nabídce celkem 62 bytových jednotek v moderních vícepodlažních dřevostavbách z masivních dřevěných panelů. Ilustruje tak výhody dřeva jakožto stavebního materiálu, mezi které patří zejména minimální uhlíková stopa, kratší doba výstavby a rovněž pozitivní účinky na zdraví a životní pohodu. Cílem je přispět ke změně zastaralé legislativy, která brání širšímu rozšíření tohoto ekologického a udržitelného druhu výstavby na území České republiky a neumožňuje stavět budovy vyšší než čtyři podlaží, resp. 12 metrů požární výšky.


 
Číst více

Odstartoval prodej bytového projektu Rezidence Dolní Roztoky v Praze-západ

01. Června 2023 | Zprávy

V Roztokách u Prahy odstartoval prodej bytového projektu Rezidence Dolní Roztoky, kde vznikne 110 jednotek. V moderních bytových domech zamýšlí developer realizovat zelené uliční fasády. Zároveň zde vyrostou komerční prostory, divadlo a školka. Projekt má již vydané stavební povolení, zahájení výstavby developer předpokládá ve 2. polovině letošního roku.


 
Číst více

Lappi Hloubětín: Představen vzorový byt 1+kk v elegantním finském stylu

05. Května 2023 | Zprávy

Největší finská stavební a developerská firma působící i v České republice pokračuje ve výstavbě polyfunkčního areálu Lappi Hloubětín v Praze 9. V etapě Ranua nyní představila malometrážní vzorový byt o dispozici 1+kk v elegantním a nadčasovém finském stylu. S ohledem na nové trendy i vlastní vizi developer do tohoto projektu začleňuje prefabrikované prvky. Součástí vzorového interiéru se tak stala modulární koupelna. Dokončení prvních dvou etap Kemi a Ranua s celkem 209 jednotkami plánuje developer ve 3. čtvrtletí 2023, noví obyvatelé by se pak měli stěhovat koncem letošního roku. Další etapa Tornio v podobě solitérní věže se 72 byty by měla být hotová v prvním čtvrtletí roku 2024.
Přihlásit se o newsletter

* povinné pole
E-mailová adresa

+420 603 259 151

redakce@zivotzaokny.eu

Autorská práva vykonává vydavatel, publikování, přetištění či šíření obsahu nebo jeho částí jakýmkoliv způsobem v českém či jiném jazyce bez předchozího písemného souhlasu vydavatele – MODERN LIVING s.r.o. – je zakázáno. Tato publikace obsahuje ilustrační obrázky a fotografie z kolekce Shutterstock a archivů. Tyto obrázky jsou chráněny copyrightem a použity v souladu s licencí.