Lappi Hloubětín: Představen vzorový byt 1+kk v elegantním finském stylu

05. Květen 2023

Největší finská stavební a developerská firma působící i v České republice pokračuje ve výstavbě polyfunkčního areálu Lappi Hloubětín v Praze 9. V etapě Ranua nyní představila malometrážní vzorový byt o dispozici 1+kk v elegantním a nadčasovém finském stylu. S ohledem na nové trendy i vlastní vizi developer do tohoto projektu začleňuje prefabrikované prvky. Součástí vzorového interiéru se tak stala modulární koupelna. Dokončení prvních dvou etap Kemi a Ranua s celkem 209 jednotkami plánuje developer ve 3. čtvrtletí 2023, noví obyvatelé by se pak měli stěhovat koncem letošního roku. Další etapa Tornio v podobě solitérní věže se 72 byty by měla být hotová v prvním čtvrtletí roku 2024.ZPĚT
 
   

Navzdory složitým podmínkám na realitním trhu roste rezidenční komplex Lappi Hloubětín mezi ulicemi Kolbenova, Laponská a Granitova podle stanoveného harmonogramu. Dohromady zde developerská společnost v celkem 4 etapách postaví téměř 290 nových bytů. První dvě fáze, Kemi s 98 jednotkami v dispozicích 1+kk až 4+kk o velikostech od 30 m2 do 100 m2 a Ranua se 111 byty 1+kk až 5+kk a velikostech od 26 m2 do 137 m2, se pomalu chýlí k dokončení. V únoru letošního roku spustil developer prodej třetí etapy Tornio, kde ve třinácti patrech vyroste 79 jednotek v dispozicích 1+kk až 5+kk a velikostech od 31 do 123 m2. Realizaci zakončí čtvrtá fáze s komerčními prostory.

„Těší nás, že výstavba projektu Lappi Hloubětín běží podle plánu a zanedlouho se sem už budou moct začít stěhovat první rezidenti. Pro zájemce o pořízení nového bydlení jsme nyní v etapě Ranua připravili vzorový byt, který je zcela atypicky malometrážní. Reagujeme tím na rostoucí trend, kdy stále více lidí pod vlivem vysokých úrokových sazeb hypoték a enormní inflace kupuje menší jednotky a čelí pak výzvě s jejich plnohodnotným zařízením. Chtěli jsme proto ukázat, že i na necelých třiceti metrech čtverečních se dá vytvořit moderní a útulné bydlení se vším potřebným,“ říká obchodní ředitelka developerské společnosti Dana Bartoňová.

Kreativní řešení malého prostoru s pestrými barvami
Vzhledem k velikosti vzorového bytu, který se rozkládá na pouhých 27 m2, bylo hlavní myšlenkou designérky Lenky Hlaváčkové Schubertové zajistit dostatek úložných prostor: „Pokud bychom srovnávali dispozice 1+kk a 2+kk, vyvstává zde stejná potřeba pro uložení věcí, ale v menší jednotce nám k tomu chybí jedna místnost. V tomto vzorovém bytě jsem se proto snažila po obou stranách vytvořit dostatek úložného prostoru v podobě vestavěných skříní a kuchyňských skříněk až do výše stropu.“

Co se týká spaní v garsonce, jasnou volbou byla rozkládací sedačka. „Jedná se sice o něco dražší variantu, ale jednoduchost rozložení mě nadchla. Navíc tento kus nábytku díky své multifunkčnosti dokáže ušetřit další cenné místo,“ popisuje designérka a dodává: „U barev jsem zvolila jako základ klasickou bílou, která místnost opticky zvětší. Tu jsem doplnila přírodními tóny – světlou vinylovou podlahou v kombinaci s hnědými dveřmi a nábytkem v barvě ořech. Pro oživení jsem sáhla po červených jídelních židlích, žlutém gauči a polštářích s jemným květinovým vzorem. Netradičním a lehce extravagantním kouskem se stal koberec v podobě zvířecí kůže pod konferenčním stolkem, jenž ale barevně ladí s akcenty hnědé.“ K jednotce náleží také zasklený balkon, kde se na zábradlí rovněž objevuje červený odstín.

Modulární koupelna jako samozřejmost
Součástí vzorového bytu je prefabrikovaná koupelna, která svým béžovým odstínem ladí se zbytkem interiéru. „Inovativní technologii prefabrikace používáme v našich projektech naplno a komplex Lappi Hloubětín není výjimkou. Celkem jsme zde osadili přes 180 modulárních koupelen,“ vysvětluje Dana Bartoňová a doplňuje: „Věříme, že se vzorový byt v etapě Ranua stane dalším ukázkovým příkladem tohoto pokrokového přístupu a potenciálním zájemcům ukáže, že nemusí mít žádné obavy. Prefabrikace naopak přináší samé výhody. Na první pohled není rozdíl s klasickou koupelnou patrný, ta modulární je ale díky výrobě v klidném a bezpečném prostředí továrny precizně zpracovaná. Navíc přináší benefity v podobě úspory času i zjednodušení pracovních procesů.

Stále vyhledávanější pražská lokalita
Nově vznikající komplex Lappi Hloubětín, který společně s téměř dokončeným sousedícím areálem Suomi Hloubětín vytvoří v Praze 9 moderní městskou čtvrt s více než 1 250 byty, vyniká dobrou dopravní dostupností i občanskou vybaveností. Budoucí rezidenti se mohou do metropole i za její hranice snadno dostat jak autem, tak pomocí MHD – stanice metra Kolbenova či Hloubětín jsou vzdálené pouhých pár minut pěšky. Vedou k nim rovněž tramvajové linky, jejichž zastávky se nachází přímo u projektu.

V okolí najdou obyvatelé nové finské čtvrti vše potřebné (např. zdravotnická zařízení, plavecký bazén, poštu, obchodní centra apod.). Přímo v areálu pak vznikla mateřská škola, kavárna, pizzerie, vinárna, obchod s potravinami nebo květinářství. Navíc zde nechybí dětské hřiště, cyklostezka či zelené relaxační zóny u Rokytky pro příjemné trávení volného času.

Autor: Crest Communications, Zdroj foto: Crest Communications


Přihlásit se o newsletter

* povinné pole
E-mailová adresa

+420 603 259 151

redakce@zivotzaokny.eu

Autorská práva vykonává vydavatel, publikování, přetištění či šíření obsahu nebo jeho částí jakýmkoliv způsobem v českém či jiném jazyce bez předchozího písemného souhlasu vydavatele – MODERN LIVING s.r.o. – je zakázáno. Tato publikace obsahuje ilustrační obrázky a fotografie z kolekce Shutterstock a archivů. Tyto obrázky jsou chráněny copyrightem a použity v souladu s licencí.