Krásná zahrada

 
Číst více

Devět tipů pro podzimní úklid zahrady

27. Října 2023 | Krásná zahrada

Před přípravou zahrady na zimu ji nezapomeňte uklidit. Poslední teplé dni babího léta jsou jako stvořeny pro práci na zahradě. Přinášíme vám tipy, jak snadno zvládnout podzimní úklid.


 
Číst více

Jak se chránit před sluncem a hmyzem na zahradě

15. Srpna 2023 | Krásná zahrada

Když počasí láká k pobytu venku, je nutné myslet na bezpečnost celé rodiny. Ochrana před škodlivými paprsky a otravným hmyzem je hlavní podmínkou pro venkovní pohodu. K dispozici je celá řada možností, které vás ochrání a umožní vychutnat si každý okamžik na zahradě.


 
Číst více

Dlouhotrvající květinová kouzla - domácí dekorace se sušenými muškáty

13. Července 2023 | Krásná zahrada

Nebylo by hezké prodloužit si léto? Se sušenými muškáty si můžete nejkrásnější období roku užívat kdykoliv. Pokud zapojíte fantazii a kreativitu, budou vám tyto letní rostliny dělat radost stále. Odborníci z iniciativy Pelargonium for Europe se s vámi podělí o několik rychlých a snadných nápadů na tvoření a poskytnou tipy, jak se sušenými muškáty dosáhnout těch nejlepších výsledků, s nimiž zaručeně sklidíte úspěch.


 
Číst více

Využijte dešťovou vodu nejen na zahradě

22. Června 2023 | Krásná zahrada

Nároky na množství vody pro zavlažování se pořád zvyšují. Sběr dešťové vody je snadný a účinný způsob pro podporu udržitelnosti a zároveň prospěje květinovým záhonům či trávníku. Proč s ním začít co nejdříve?


 
Číst více

Květinové dekorace s muškáty: nápady na výzdobu stolů a letních oslav

15. Června 2023 | Krásná zahrada

Slunce a příjemné letní počasí přinášejí lidem dobrou náladu a chuť slavit. Ať to jsou narozeniny, zahradní slavnost nebo grilování za letního večera, příležitostí je mnoho. Zárukou vydařené oslavy jsou nejen pohodoví lidé, chutné jídlo a spousta nápojů, ale také krásná výzdoba, která se neobejde bez barevných květin. Odborníci z iniciativy Pelargonium for Europe se s vámi podělí o kreativní nápady na barevné dekorace stolů a oslav s použitím muškátů, které oživí každou událost.


 
Číst více

Jak na výběr a údržbu zahradní sekačky

09. Června 2023 | Krásná zahrada

Zdravý a dobře vypadající trávník je chloubou každé zahrady. Zlepší estetiku domu, a zároveň poskytne pohodlný prostor pro odpočinek. Díky následujícím radám pro něj vyberete nejlepší sekačku, která vám vydrží dlouhé roky.


 
Číst více

Na co myslet při nákupu muškátů? 5 tipů pro milovníky letních květin

21. Dubna 2023 | Krásná zahrada

Nevíte, jaké letní květiny si letos pořídit? Pokud hledáte odolné a nenáročné rostliny, kterým se daří na slunných a polostinných místech, jsou skvělou volbou muškáty. Tyto královny letních květin najdete ve všech zahradních centrech již v první polovině dubna. Odborníci z organizace Pelargonium for Europe (PfE) pro vás mají 5 rad, na co se při nákupu muškátů zaměřit.


 
Číst více

Skalka ozdobou zahrady

13. Dubna 2023 | Krásná zahrada

Sukulenty a trvalky jsou skvělým doplňkem každé zahrady. Díky své nenáročnosti zvládají různé klimatické podmínky. Přinášíme vám rady a tipy pro vytvoření dokonalé skalky.


 
Číst více

Bez muškátů není léto. Důležité tipy pro výsadbu a péči

30. Března 2023 | Krásná zahrada

Se svými pestrobarevnými květy jsou muškáty doslova pastvou pro oči. V balkónových truhlících, květináčích a na záhonech tyto nenáročné rostliny navozují letní náladu i příjemnou atmosféru. Pokud budete dodržovat několik zásadních rad pro výsadbu a péči, odvděčí se vám tyto původem jihoafrické rostliny svou krásou od jara až do podzimu. Odborníci z iniciativy „Pelargonium for Europe“ nabízí doporučení, jak mohou všichni milovníci muškátů dosáhnout těch nejlepších kvetoucích výsledků.


 
Číst více

Vytvořte si balkonovou zahrádku

24. Března 2023 | Krásná zahrada

Zpestřete si bydlení a proměňte svůj balkon v malou zahrádku. Mnoha druhům bylinek, zeleniny či ovoce se zde bude dařit. Postačí vám pěstební truhlíky nebo kbelíky na květiny či květináče.


1 2 3 4 5


Přihlásit se o newsletter

* povinné pole
E-mailová adresa

+420 603 259 151

redakce@zivotzaokny.eu

Autorská práva vykonává vydavatel, publikování, přetištění či šíření obsahu nebo jeho částí jakýmkoliv způsobem v českém či jiném jazyce bez předchozího písemného souhlasu vydavatele – MODERN LIVING s.r.o. – je zakázáno. Tato publikace obsahuje ilustrační obrázky a fotografie z kolekce Shutterstock a archivů. Tyto obrázky jsou chráněny copyrightem a použity v souladu s licencí.