Květinové dekorace s muškáty: nápady na výzdobu stolů a letních oslav

15. Červen 2023

Slunce a příjemné letní počasí přinášejí lidem dobrou náladu a chuť slavit. Ať to jsou narozeniny, zahradní slavnost nebo grilování za letního večera, příležitostí je mnoho. Zárukou vydařené oslavy jsou nejen pohodoví lidé, chutné jídlo a spousta nápojů, ale také krásná výzdoba, která se neobejde bez barevných květin. Odborníci z iniciativy Pelargonium for Europe se s vámi podělí o kreativní nápady na barevné dekorace stolů a oslav s použitím muškátů, které oživí každou událost.ZPĚT
 
   

Exploze barev: dekorace na stůl pro zvláštní příležitosti 
Tato moderní stolní dekorace je jednoduchá a nádherná. Vzpřímené muškáty s rozmanitými, svěžími květy září barvami. Řezané stonky na talířích navazují na barvy rostlin v květináčích uprostřed stolu a dotvářejí celkový slavnostní obraz.
Jediný stonek muškátu a cedulka připevněná červenou stuhou jsou rychlou alternativou jmenovky.
Tip: Stonky vydrží déle čerstvé v květinové tubě naplněné vodou.

Doplněk stolu ve venkovském elegantním stylu
Na tomto moderním, venkovsky laděném zahradním stole vytvářejí růžové muškáty se svěžími květy v květináčích letní atmosféru a veselou náladu. Individuálně zdobené květináče muškáty krásně zvýrazňují. Tuto stolní výstavku vytvoříte jen v několika málo krocích.
Budete potřebovat muškáty, terakotový květináč, svazek sušených klasů pšenice, tavnou lepicí pistoli, lepicí tyčinky, nůžky a provázek.
Jak na to: Stonky pšenice uřízněte a klasy nalepte kolem dna terakotového květináče.

Tip: Různě dlouhé klasy působí dynamičtěji.

Změřte obvod dna květináče a vynásobte ho dvěma. Ustřihněte devět takto dlouhých provázků a všechny je na jednom konci svažte uzlem. Poté dejte tři z nich k sobě. Ze zbývajících šesti provázků vytvořte další dva prameny po třech a pak tyto tři svazky spleťte do copu.
Tento cop obtočte kolem dna květináče jako ozdobný okraj a připevněte ho horkým lepidlem. Pokud je cop příliš dlouhý, bude možná nutné jeho konec zkrátit, protože konečná délka závisí na tom, jak pevně ho utáhnete. Po zaschnutí lepidla umístěte muškáty do květináče a květináč postavte na stůl.

Tip: Můžete si také stejným způsobem vyrobit kroužky na ubrousky.

Přivítejte své hosty papírovou skládačkou u každé židle. Existují různé verze této známé hry z papíru a ať už si vyberete jakoukoliv, všechny nabízejí zábavu. Pokud na ně přidáte jména a ozdobíte je sušenými a lisovanými okvětními lístky muškátů, budou také atraktivní alternativou ke klasické jmenovce.
Ke hře potřebujete papír, tužku, nůžky, lepidlo a sušené vylisované okvětní lístky muškátů.
Návod na skládání najdete na internetu.

 Barevné party dekorace pro oslavy
Ať už se jedná o narozeniny nebo zahradní slavnost, oslava venku je vždy úžasná věc. Na této terase vytváří bujně kvetoucí muškáty v zářivých barvách společně s lucernami tu pravou slavnostní atmosféru.
Stůl zdobí řezané muškáty v upcyklovaných vázách ze starých plechovek od nápojů. Barva ve spreji a menší změna tvaru je proměnily v originální barevné kousky.

Barevné velikonoční muškáty
Muškáty se svými krásnými barevnými květy jsou ideální i pro velikonoční stoly. V květinových tubách a malých vázách mohou zdobit velikonoční dekorace, prostírání a spolu s barevnými vajíčky dotvářet sváteční atmosféru.

Květinové dekorace s řezanými muškáty
Z řezaných muškátů lze vytvořit krásné květinové dekorace, které na večírcích upoutají pozornost a navodí dobrou náladu.
Jednoduchým, ale efektivním nápadem pro letní večery je skleněná mísa s vodou, ve které plavou barevně sladěné svíčky a květy muškátů.

 Květinové kornouty na zmrzlinu jsou také fantastickým nápadem pro zahradní party nebo letní oslavu. Díky jejich pestrým, hustým květům jsou muškáty ideální volbou pro originální dekoraci. S kornoutky na zmrzlinu, aranžovací hmotou, muškáty a sklenicemi ve tvaru válce vytvoříte tuto dekoraci velmi rychle.

 Budete potřebovat vzpřímené muškáty různých barev, kornouty na zmrzlinu, sklenice na pití ve tvaru válce, nůž, aranžovací hmotu a průhledný celofán.
Kornouty umístěte do sklenic špičkou dolů. Hmotu nařízněte nožem, namočte ji do vody a vložte do malých kornoutků z celofánu. Ty umístěte do kornoutků na zmrzlinu tak, aby nahoře vyčnívaly asi o centimetr. Poté zatlačte stonky muškátů do pěny těsně k sobě, abyste vytvořili "zmrzlinu".

Pyramida z nádobí ozdobená květy muškátů a doplněná svíčkou je originálním nápadem. I tuto letní dekoraci lze snadno vyrobit. Potřebovat budete formu na koláč, džbán, mělkou misku, hrnek, tavnou lepicí pistoli a lepicí tyčinky, aranžovací hmotu, svíčku, silné floristické drátky a řezané květy muškátů různých barev.
Jak na to: Nejprve pomocí horkého lepidla připevněte džbán k formě na koláč, talíř ke džbánu a hrnek k talíři. Nechte lepidlo zaschnout. Poté naplňte hrnek do 2/3 namočenou aranžovací hmotou. Do dna svíčky zatlačte 3-4 drátky a zatlačte je do hmoty uprostřed hrnku.

Tip: Pokud nejprve nahřejete jeden konec drátků, roztaví se vosk svíčky a budou se lépe zasouvat. Do pěny kolem svíčky zatlačte nastříhané stonky muškátů. Naplňte koláčovou formu a mělkou misku vodou, rozsypte do nich květy muškátů a vaše upcyklovaná květinová dekorace je hotová.

Tyto stojany na květiny vyrobené z dekorativních oblázků, tvarovacího drátu a zkumavek jsou ideální pro prezentaci barevných řezaných muškátů na oslavách.
K vytvoření tohoto námořnického designu potřebujete dekorativní oblázky s jednou plochou stranou, štípačky, tvarovací nebo silný dekorativní drát, zkumavky a muškáty.
Jak na to: Pomocí nůžek na drát nastříhejte přibližně 60 cm dlouhý tvarovací nebo dekorační drát. Menší oblázky mohou vyžadovat kratší délku. Obtočte drát kolem kamene a pak jeho konce zatočte nad kamenem, plochou stranou směrem dolů, k sobě, přičemž jeden konec drátu musí být mnohem delší než druhý. Delší konec drátu obtočte kolem zkumavky a dávejte pozor, abyste ji nenamotali příliš pevně, jinak by mohla prasknout. Nakonec naplňte zkumavku vodou, vložte do ní stonek muškátu a stojan na květiny položte na stůl.

Tip: Když přidáte jméno, lze tuto dekoraci použít také jako jmenovku.

Pomocí květinových pěnových míčků a různých druhů květů muškátů můžete vytvořit krásné květinové koule, které jsou dokonalou výzdobou večírků. Před vložením květin položte pěnovou kouli na misku nebo kbelík s vodou a nechte ji jednu až dvě minuty klesat dolů, dokud nebude zcela nasáklá. Poté vložte stonky květin do pěny těsně vedle sebe, tak aby se květy dotýkaly.

Autor: Petra Sejpalová, Grayling Czech Republic, Zdroj foto: Grayling Czech Republic 


Přihlásit se o newsletter

* povinné pole
E-mailová adresa

+420 603 259 151

redakce@zivotzaokny.eu

Autorská práva vykonává vydavatel, publikování, přetištění či šíření obsahu nebo jeho částí jakýmkoliv způsobem v českém či jiném jazyce bez předchozího písemného souhlasu vydavatele – MODERN LIVING s.r.o. – je zakázáno. Tato publikace obsahuje ilustrační obrázky a fotografie z kolekce Shutterstock a archivů. Tyto obrázky jsou chráněny copyrightem a použity v souladu s licencí.