Na kus řeči

 
Číst více

Jak analýzy formují budoucnost komunit

10. Listopadu 2023 | Na kus řeči

V hlubinách dat leží klíč k chápání a řešení komplexních problémů naší doby. Tomáš Kejzlar, ředitel Datového centra Ústeckého kraje, nás zavádí do fascinujícího světa datové analýzy a jejího dopadu na oblasti jako je klima, zdraví a infrastruktura. V rozhovoru odhaluje, jak datové centrum využívá pokročilé technologie pro tvorbu efektivních strategií a zdůrazňuje zásadní význam ochrany dat a soukromí občanů.


 
Číst více

Města budoucnosti. Vize, bezpečnost a inovace ve světě Smart City

02. Listopadu 2023 | Na kus řeči

Technologie a strategické myšlení mohou města transformovat v chytrá a odolná centra. Ve vyprávění Pavla Kuky, Idea Managera poradenské skupiny Gatum Group se dozvíte, jak nové inovace např. pokročilé kamerové systémy a nástroje pro monitorování dopravy, přispívají k bezpečnějšímu a efektivnějšímu urbanismu. Přečtěte si, jaký význam má integrovaný přístup k městské odolnosti a jak se Ústecký kraj stává lídrem v oblasti Smart City inovací díky spolupráci s Gatum Group.


 
Číst více

Zvuky bezpečí. Jak umělá inteligence mění prevenci kriminality

26. Října 2023 | Na kus řeči

V éře neustále se vyvíjejících technologií přichází nové způsoby, jak čelit výzvám kriminality. V exkluzivním rozhovoru s Ing. Lukášem Svobodou, Ph.D., CEO firmy JALUD Embedded, se ponoříme do fascinujícího světa umělé inteligence a zpracování přirozeného jazyka. Lukáš Svoboda nám přiblíží svůj inovativní "Detektor zvukových událostí", osvětlí možnosti inteligentní audio analytiky a odhalí nám, jak může tato technologie měnit pravidla hry v oblasti prevence kriminality. Přečtěte si, jak kombinace AI, strojového učení a zpracování zvukových dat může posunout hranice moderní bezpečnosti.


 
Číst více

Inovace, bezpečnost a kvalita života v moderním městě

16. Října 2023 | Na kus řeči

Starostka města Bílina, Mgr. Zuzana Schwarz Bařtipánová, je vášnivou zastánkyní inovací směřujících k vytvoření chytrého města. Jak Bílina integruje nejnovější technologie a principy chytrého města k významnému zlepšení života svých občanů? V rozhovoru se zaměřujeme na inovativní přístupy v oblastech bezpečnosti, dopravní efektivnosti a využití metropolitní optické sítě a 5G konektivity.


 
Číst více

Od návrhu interiéru k energetice

30. Srpna 2023 | Na kus řeči

Energetická krize a válka na Ukrajině překopala dosavadní uvažování o energetice. Obnovitelné zdroje a energetické úspory jsou najednou žádané zboží. Na rostoucí poptávku reagují i poskytovatelé energetických služeb. „Už máme partnerství s řadou developerů a díváme se na nové společné projekty. Jsme schopní být generální dodavatel celé energetické části projektu, ale umíme vést i sdružení, jejichž součástí jsou také stavební firmy,“ říká Kamil Čermák, generální ředitel ČEZ ESCO, největšího českého hráče na poli energetických služeb a nové energetiky.


 
Číst více

CIMEX GROUP: Moderní development komerčních nemovitostí

19. Června 2023 | Na kus řeči

Skupina CIMEX, která působí v USA i České republice, patří mezi největší investory v oblasti nemovitostí. Prostřednictvím svého odpovědného přístupu k zákazníkům vytváří CIMEX zcela unikátní a pohodlné prostředí, jak pro trávení volného času, tak i pro pracovní záležitosti. S Alexandrou Němcovou, ředitelkou Asset managementu, jsme si povídali o unikátní koncepci kancelářských budov a flexibilních kanceláří MO-CHA.


 
Číst více

Dům nabitý technologiemi

05. Května 2023 | Na kus řeči

Petr Palička, Country Managing Director pro Českou republiku společnosti Penta Real Estate, se na rychle rostoucí projekt Masaryčky z dílny Zaha Hadid Architects dívá přímo z oken své kanceláře v osmém patře Florentina. Zanedlouho to bude naopak, protože již koncem léta by se měli do prvních dvou budov stěhovat noví nájemci včetně Penty. Masaryčka bude podle slov Petra Paličky dům nabitý těmi nejmodernějšími technologiemi, nabídne spoustu zeleně nebo třeba veřejně přístupnou terasu s novými výhledy na Prahu.


 
Číst více

Neexistují problémy, ale výzvy

02. Května 2023 | Na kus řeči

Rostislav Petchenko, rodák z Chersonu na jihu Ukrajiny, žije v Česku od svých 16 let, kdy přijel studovat na pražskou VŠE. Postupně se z makléře vypracoval až k developmentu a dnes je generálním ředitelem a spoluvlastníkem developerské skupiny GARTAL. Pod jeho vedením se ze společnosti GARTAL stala renomovaná developerská skupina v první desítce českého žebříčku. V našem rozhovoru mimo jiné říká, že z jeho pohledu není development o cihlách, ale především o financích. Navíc ho neustále hodně baví.


 
Číst více

Chcete bezpečnou solární elektrárnu? Pak nepodceňujte elektroinstalaci!

26. Dubna 2023 | Na kus řeči

Solární boom ČR neopouští a každým dnem přibývají v českých domácnostech nové a nové fotovoltaické elektrárny (FVE). Poskytovatelé solárních řešení se předhánějí v nabídce panelů a baterií, ale často z konverzace ohledně kvality a bezpečnosti vypadává téma elektroinstalace. Proč je důležité mít ve FVE kvalitní jističe, svodiče nebo rozvaděče? Jaký vliv mají tyto (často) opomíjené komponenty na bezpečnost a spolehlivost FVE, do kterých aktuálně investují tisíce českých domácností?


 
Číst více

Český trh s fotovoltaickými systémy je i přes mírné excesy stabilní, razantní omezení dotací pro fotovoltaické elektrárny se nechystá

13. Dubna 2023 | Na kus řeči

O svůj pohled na současný stav tuzemského fotovoltaického trhu se s námi podělil vedoucí fotovoltaické divize společnosti DZ Dražice, která od minulého léta úspěšně realizovala více než 2 000 fotovoltaických elektráren.


1 2 3 4 5 6


Přihlásit se o newsletter

* povinné pole
E-mailová adresa

+420 603 259 151

redakce@zivotzaokny.eu

Autorská práva vykonává vydavatel, publikování, přetištění či šíření obsahu nebo jeho částí jakýmkoliv způsobem v českém či jiném jazyce bez předchozího písemného souhlasu vydavatele – MODERN LIVING s.r.o. – je zakázáno. Tato publikace obsahuje ilustrační obrázky a fotografie z kolekce Shutterstock a archivů. Tyto obrázky jsou chráněny copyrightem a použity v souladu s licencí.