Penta nakupovala reality v centru Prahy, postaví luxusní byty

20. Leden 2022

Investiční skupina Penta dál posiluje pozici v pražských realitách, a to přímo v centru metropole. Koupila starší kancelářskou nemovitost v Petrské ulici v Praze 1. Objekt developer zbourá a místo něj postaví luxusní byty.ZPĚT
 
   

Miliardář Marek Dospiva udělal se svými společníky ze skupiny Penta další realitní obchod s cílem postavit něco nového. Pořídili starší administrativní budovu v Petrské ulici v centru Prahy. Penta již také stačila vypsat architektonickou soutěž na projekt s luxusními byty, který vysloužilý objekt nahradí.

„V Petrské postavíme 80 až 100 bytů v top segmentu. Zhruba dva roky teď poběží povolovací řízení. Celková investice převýší 700 milionů korun,“ řekl realitní manažer Penty David Musil.

Původní majitel plánoval v místě kancelářský projekt. Penta se však rozhodla změnit funkci na byty. „Rezidenční výstavba je v lokalitě mnohem městotvornější a vhodnější než kanceláře. Je to klidné a tiché místo, v docházkové vzdálenosti přitom máte vše potřebné,“ dodal Musil. Developer již vyhlásil architektonickou soutěž pod záštitou České komory architektů.

Podle realitního odborníka dává výstavba bytů v lokalitě smysl. „Lidé nevědí, co s penězi, poptávka po prémiových nemovitostech je tak stále velmi silná. Inflace láme rekordy, takže ti, kdo mají peníze na účtu, je budou chtít chránit právě koupí prémiových nemovitostí. Výstavba bytů v žádané pražské čtvrti má tedy určitě smysl,“ komentoval Prokop Svoboda, šéf realitní kanceláře Svoboda & Williams.

Rezidenční výstavba je v lokalitě mnohem městotvornější a vhodnější než kanceláře. Je to klidné a tiché místo, v docházkové vzdálenosti přitom máte vše potřebné.
DAVID MUSIL, REALITNÍ MANAŽER SKUPINY PENTA

Nemovitost se neprodala přímo, ale v podobě změny majitele firmy Petrská osmnáct, v níž je budova zaparkována. Prodávajícím této firmy byla kyperská společnost Charlhold Orange, zastoupená Petrem Nešetřilem. Ten patří dlouhé roky mezi blízké spolupracovníky miliardáře Pavla Tykače. Ještě před firmou z Kypru patřil dům telekomunikační společnosti Telefónica.

„V intencích závazku mlčenlivosti mohu pouze potvrdit, že nabyvatelem projektu je společnost ze skupiny Penta. Tu jsme si vybrali jako protistranu, neboť věříme, že právě ona dokáže zcela naplnit potenciál lokality a vybudovat v centru Prahy další kvalitní projekt,“ sdělil Nešetřil. Cenu transakce žádná ze stran nekomentovala.

Zpráva o akvizici v Petrské přichází jen krátce poté, co Penta oznámila vstup do projektu PSN na místě bývalé budovy Transgasu na Vinohradské třídě. Také tam budou mít hlavní slovo nové byty.

Penta za minulý rok prodala přes 200 nových bytů za 2,5 miliardy korun. Mimo jiné kompletně dokončila projekt Waltrovka. Největším zahájeným projektem skupiny byl loni Nuselský pivovar zhruba se 400 byty.

Podobné prodeje jako v roce 2021 očekává Penta také letos. V první polovině roku zahájí prodej bytů v dalších čtyřech projektech v lukrativních lokalitách Prahy 5 a Prahy 6. Tyto projekty čítají více než 700 jednotek. V následujících letech plánuje Penta dodat na trh dalších 2 500 bytů.

Autor: Daniel Novák, Seznam Zprávy, Zdroj foto: David Neff, Seznam Zprávy

 


Přihlásit se o newsletter

* povinné pole
E-mailová adresa

+420 603 259 151

redakce@zivotzaokny.eu

Autorská práva vykonává vydavatel, publikování, přetištění či šíření obsahu nebo jeho částí jakýmkoliv způsobem v českém či jiném jazyce bez předchozího písemného souhlasu vydavatele – MODERN LIVING s.r.o. – je zakázáno. Tato publikace obsahuje ilustrační obrázky a fotografie z kolekce Shutterstock a archivů. Tyto obrázky jsou chráněny copyrightem a použity v souladu s licencí.