Co je to ootBox a jak ho využít

04. Listopad 2020

Slyšeli jste už o ootBoxu? Možná ještě ne. Tenhle nenápadný start-up zatím v Čechách není příliš známý, ale třeba se to brzy změní. Koronavirová pandemie mění zažité zvyky a to včetně těch pracovních. Home office byl kdysi vítaný benefit jen v některých oborech a firmách, dneska je to běžný standard a v podstatě někdy i nutnost. Právě ootBox je myšlený také jako přenosná kancelář či zasedačka.  ZPĚT
 
   

Jak to vzniklo a co to znamená ootBox 
Slovo ootBox [:útbox:] vychází z anglické fráze “out of the box”, která se často používá v kontextu nějakého inovativního myšlení nebo nového pohledu na běžnou věc. Například při řešení určitého problému je někdy dobré podívat se na něj z jiné perspektivy, mimo zažité rámce.

Sdílené coworkingové prostory nejsou žádnou novinkou ani tady v Čechách. Lidé, kteří pracují na volné noze, nemají stálou kancelář, ale ne vždy se jim chce pracovat z domova nebo kavárny, mohou taková místa za mírný poplatek využívat. ootBox nabízí další alternativu k takovému pracovnímu prostředí.
Nápad vytvořit takový “pracovní box” vznikl ve Spojených státech, kde si jeden ze zakladatelů start-upu na zahradě postavil box, ve kterém pracoval. Sousedé si toho všimli a chtěli ho také využívat. Od nápadu k začátku podnikání tak už stačilo jen málo.

OotBoxy jsou vyrobené z klasických kontejnerů, které se používají třeba k lodní přepravě zboží.
Obchodní model je založený na pronájmu, přičemž nejkratší doba je 2 měsíce a základní cena je 500 dolarů za měsíc. Firma nabízí zatím jen jednu standardní velikost takového pracovního boxu s jasně daným vybavením. Lze ale případně ootBox přizpůsobit a opatřit třeba firemním polepem.

Standardní vybavení ootBoxu
Kdybyste se rozhodli si ootBox pořídit, v jeho základní výbavě najdete sklolaminátové dveře, okna, bezpečnostní zámek. Uvnitř pak najdete podlahu a stěny z překližky. Podlaha je pokrytá kobercem. Světla se spouští pohybovým čidlem a box je vybavený i chytrým termostatem.
Podle svého si pak můžete vybrat, jak bude ootBox vypadat zvenku. Můžete si vybrat vlastní nábytek i barvy v interiéru.
ootBox se dá pronajmout i třeba na jednodenní promo akce. Pohodlně se do něj vejdou čtyři lidé.

Pokud si ootBox objedná někdo poblíž sídla firmy, pak má v ceně kompletní servis spojený s instalací své mobilní kanceláře.
Jelikož firma sídlí ve městě Columbus v americkém Ohiu a nemá zatím žádné obchodní zastoupení v Evropě, bude pořízení ootBoxu trochu složitější. V podstatě si ale takový pracovní box může vyrobit i šikovný kutil.

Zdroj foto: businessinsider.com


Přihlásit se o newsletter

* povinné pole
E-mailová adresa

+420 603 259 151

redakce@zivotzaokny.eu

Autorská práva vykonává vydavatel, publikování, přetištění či šíření obsahu nebo jeho částí jakýmkoliv způsobem v českém či jiném jazyce bez předchozího písemného souhlasu vydavatele – MODERN LIVING s.r.o. – je zakázáno. Tato publikace obsahuje ilustrační obrázky a fotografie z kolekce Shutterstock a archivů. Tyto obrázky jsou chráněny copyrightem a použity v souladu s licencí.