Chcete poznat své zákazníky a jejich zvyky? Pomůže vám inteligentní senzor

27. Leden 2023

„Úspory, vyšší zisky a jednoduchá a funkční řešení pro byznys. To je to, co naše klienty zajímá a co jim dokážeme nabídnout“ říká v rozhovoru Kateřina Máchová ze společnosti iC Systems.aiZPĚT
 
   

Katko, čím se iC Systems.ai zabývají a co je pro vás specifické, narozdíl od konkurence?
Velmi zjednodušeně se zabýváme měřením footfallu na základě videoanalýzy, ale náš rozsah je významně širší. Systém umí měřit i demografické údaje a další marketingově důležitá data. Myslím, že hlavní výhodou je to, že systém se neustále rozrůstá a učí se nové funkce, časem Vám tedy nestárne, ale naopak se vyvíjí a zpřesňuje. Tím, že fungujeme jako start-up a náš tým i „výrobek“ je ryze český, jsme schopni nabídnout i přívětivou cenu pro klienta za požadované řešení, na rozdíl od konkurence. Kde všude a komu váš produkt může pomoci v jeho byznysu? Určitě bych zmínila obchodní centra, kde můžeme pomoci nejen s marketingem, ale i při vyjednávání výše nájemních smluv. Když obchodní centrum vidí, že kolem retailové jednotky roste návštěvnost nebo je zde větší průchod návštěvníků, je to určitě důvod pro zahájení vyjednávání o výši nájemného v dané jednotce. Dále retailové řetězce, tam dokážeme přesně sledovat pohyby zákazníků a jejich charakter nakupování, odhalíme například hluchá místa nebo zjistíme u čeho se lidé často zastavují. Je tak možné lépe rozmístit akční zboží a zvýšit obraty. Případně přeskládat sortiment dle chování zákazníků na prodejně tak, aby nakoupili při své cestě obchodem více zboží. V office budovách rádi propojujeme data o počtu osob s energetickým managementem budovy. Pokud není v části budovy moc osob, je možné snížit teplotu a ušetřit tak za vytápění. Za zmínku stojí i dopravní prostředky, kde jsou data o počtu osob důležitá z úplně jiných důvodů, např. tvorba jízdních řádů, redukce počtu spojů, a tím pádem úspory a lepší využití zaměstnanců pro zlepšení dopravní obslužnosti ve špičkách. A v neposlední řadě průmyslové a logistické haly pro sledování aktuálního počtu osob v prostoru, případně pro lepší časovou organizaci využití jídelen apod.

Zasáhla vás nějak covid situace? Vymysleli jste nějaký produkt v souvislosti s opatřeními? Nebo byla po něčem zvýšená poptávka?
Určitě, covid jsme pocítili velmi významně, stejně jako většina firem. Naše cílová skupina jsou především komerční prostory a obchodní řetězce a ve chvíli, když se nedaří našim zákazníkům, nedaří se ani nám. Na druhou stranu jsme velmi rychle zareagovali produktem COVID monitor, na měření maximálního počtu osob v prostoru a umožnění vstupu do jednotky na základě tzv. “semaforu“. To byla velká pomoc pro mnoho retailových jednotek, protože nemuseli k počítání osob v prodejně využívat své zaměstnance. 

Po čem je momentálně největší poptávka od potenciálních klientů?
V návaznosti na covid situaci a změnu chování typického zákazníka je samozřejmě hlad po veškerých informacích o zákazníkovi a jeho pohybu, řekla bych, že nejžádanější funkcí jsou nyní demografické údaje a tracking trasy klienta. Tlak cítím i na přesnost systému. Velkou výhodou je nás však dostupnost reportů všude a v reálném čase díky naší chytré aplikaci. 

Co nové funkce a produkty, plánujete do budoucna něco, s čím se již můžete podělit?
Plánujeme se intenzivněji věnovat monitoringu osob v dopravních prostředcích. V tom momentálně vidíme velký potenciál. Chceme také trackovat přesnou trasu jednoho zákazníka a tvořit tak komplexní mapu pohybu zákazníka po objektu, což mohou využít především marketéři.

Autor: Tereza Rýparová, Zdroj foto: archiv Kateřina Máchová


Přihlásit se o newsletter

* povinné pole
E-mailová adresa

+420 603 259 151

redakce@zivotzaokny.eu

Autorská práva vykonává vydavatel, publikování, přetištění či šíření obsahu nebo jeho částí jakýmkoliv způsobem v českém či jiném jazyce bez předchozího písemného souhlasu vydavatele – MODERN LIVING s.r.o. – je zakázáno. Tato publikace obsahuje ilustrační obrázky a fotografie z kolekce Shutterstock a archivů. Tyto obrázky jsou chráněny copyrightem a použity v souladu s licencí.