Vítejte ve vesmírném hotelu. Už brzy.

28. Květen 2021

Postpandemické cestování bude probíhat ve velkém stylu. Pokoje s výhledem na moře totiž vystřídají pokoje s výhledem na galaxii. Společnost Gateway Foundation v roce 2027 přivítá první návštěvníky ve vesmírném hotelu s názvem Voyager. Mezi Maledivy, Zanzibar, Tenerife a další oblíbené dovolenkové destinace se tak zařadí i vesmír.ZPĚT
 
   

Rotující prstenec Voyager o rozloze 50 000 metrů čtverečních ubytuje ve svých pokojích 280 hostů a 112 členů posádky. Nebudou v něm chybět restaurace, bary ani posilovny. Postaví ho společnost Orbital Assembly Corporation provozovaná bývalým pilotem Johnem Blincowem. "Snažíme se, aby si veřejnost uvědomila, že tento zlatý věk vesmírného cestování je za rohem. Přichází. Přichází rychle," řekl Blincow v rozhovoru pro CNN. Stanice bude prvním velkým projektem OAC a první komerční vesmírnou stanicí s umělou gravitací. 

Prvním krokem bude konstrukce centrální prstencové struktury, ke které bude následně připojen sítí paprsků vnější okruh se dvaceti čtyřmi obytnými moduly o rozloze 500 metrů čtverečních, které si návštěvníci budou moct pronajmout na týden, na měsíc nebo trvale.

Vesmírný hotel se prozatím nevyjadřuje k ceně ubytování, ale lze předpokládat, že v prvních letech bude vesmírná turistika přístupná pouze pro jedno procento superbohatých lidí. Později by se měly cesty do vesmíru otevřít všem. Hosté se mohou těšit na luxusní interiéry, které však budou vzdálené futuristickému designu z vědecko-fantastických filmů. Tvůrci se rozhodli pro přírodní barvy a materiály.

Hotel bude simulovat gravitaci, proto se v něm budou hosté cítit podobně jako na Zemi. Voyager bude ale obsahovat i speciální kajuty se sníženou gravitací, ve kterých si hosté budou moct zahrát třeba vesmírný basketbal.

Text: Ivana Molnárová, Zdroj foto: dezeen.com
 


Přihlásit se o newsletter

* povinné pole
E-mailová adresa

+420 603 259 151

redakce@zivotzaokny.eu

Autorská práva vykonává vydavatel, publikování, přetištění či šíření obsahu nebo jeho částí jakýmkoliv způsobem v českém či jiném jazyce bez předchozího písemného souhlasu vydavatele – MODERN LIVING s.r.o. – je zakázáno. Tato publikace obsahuje ilustrační obrázky a fotografie z kolekce Shutterstock a archivů. Tyto obrázky jsou chráněny copyrightem a použity v souladu s licencí.