Světoobčanství i občanství za peníze

03. Únor 2022

Před volbami do poslanecké sněmovny se jako vždy zvedla vlna vlastenectví. Slyšeli jsme výroky politiků o tom, že u nás cizáky nechceme a že musíme ochránit náš stát a oplotit ho tak, jak tomu bylo v nedávných dobách totality. I přesto má stále více lidí mentalitu SVĚTOOBČANA. ZPĚT
 
   

Hranice jsou otevřené a možnosti neomezené. Některé státy dokonce prodávají státní občanství. Zajímá vás, kolik stojí zahraniční pas? Zjistili jsme to za vás.

Karibské ostrovy lákají v době pandemie

Nejspíš není nutné zmiňovat, že investice do státního občanství je jen pro procento nejbohatších lidí. Tito lidé, kteří jsou zvyklí mít všechno, v době pandemie nemohli cestovat. Pořízení občanství v některé z karibských zemí tak pro ně začalo být zajímavé.

Mnoho malých ostrovních států reagovalo na pandemii „akčními nabídkami“ dvojího občanství. Například karibský ostrov Svatá Lucie prodává pas za polovinu původní ceny, tedy za 250 tisíc dolarů. Za jednu z nejlepších zemí pro investici do státního občanství je však považována Dominika, kde bude vaše občanství automaticky rozšířeno i na ostatní členy vaší rodiny. Podmínkou je investice do luxusních a udržitelných hotelů nebo příspěvek do fondu hospodářské diverzifikace. Sen o rezidenci v Karibiku si můžete splnit také na ostrovech Antigua a Barbuda, kde je potřeba přispět sumou 100 tisíc dolarů do státního rozvojového fondu.

V Evropě prodává občanství například Malta, která vám vydá pas přibližně za milion dolarů, nebo Černá Hora, kde je nutné darovat 100 tisíc eur a investovat dalších 250 tisíc do projektů schválených státem.

Autor: Ivana Molnárová, Zdroj foto: cs.m.wikipedia.org

 


Přihlásit se o newsletter

* povinné pole
E-mailová adresa

+420 603 259 151

redakce@zivotzaokny.eu

Autorská práva vykonává vydavatel, publikování, přetištění či šíření obsahu nebo jeho částí jakýmkoliv způsobem v českém či jiném jazyce bez předchozího písemného souhlasu vydavatele – MODERN LIVING s.r.o. – je zakázáno. Tato publikace obsahuje ilustrační obrázky a fotografie z kolekce Shutterstock a archivů. Tyto obrázky jsou chráněny copyrightem a použity v souladu s licencí.