Nejikoničtější hotely světa

04. Květen 2021

Cestovatelé se už nemohou dočkat letních dovolených a letů do nejrůznějších koutů světa. Že už máte cestovní horečku? Pojďte se s námi podívat na ty nejikoničtější hotely světa a inspirujte se, kam vyrazit. A když nemáte tak velký rozpočet… Zajděte si alespoň na drink do hotelového baru.  ZPĚT
 
   

Hotel Burdž al-Arab, Dubaj 

Sedmihvězdičkový hotel Burdž al-Arab vypadá jako plachetnice připlouvající k pobřeží. Tento luxusní hotel byl postaven na uměle vybudovaném ostrově nacházejícím se několik set metrů od pevniny. Hosté se do hotelu dostávají helikoptérou, lodí nebo hotelovým rolls-roycem. V hotelu se nachází 202 pokojů, nejmenší má rozlohu 169 metrů čtverečních, největší 780 metrů čtverečních. Za noc v Královském apartmá zaplatíte přibližně půl milionu korun.

 

Hotel La Mamounia, Marakéš 

La Mamounia je pětihvězdičkový palácový hotel, který reprezentuje tradiční arabskou architekturu. Rozsáhlé zahrady jsou domovem stovek pomerančovníků, růžových keřů, kaktusů a palem. K relaxaci slouží i přepychové vnitřní a venkovní bazény. Winston Churchill, který patřil mezi časté hosty, hotel údajně nazval „nejkrásnějším místem na světě“.


Hotel Rjugjong, Pchjongjang

Pýchu Severní Koreje vám k návštěvě raději nedoporučujeme, ale nechtěli jsme ji před vámi zatajit. Hotel ve tvaru rakety je už desítky let prázdný a železobetonová konstrukce obalená sklem se v současnosti využívá ke světelné show, která má podobu propagandistických hesel. Původně zde mělo být 3 000 pokojů a 7 otočných restaurací. Stavba byla zahájena v 80. letech, ale v 90. letech musela být přerušena kvůli nedostatku financí, výpadkům elektrické energie a hladomoru.


Hotel King David, Jeruzalém 

Nejluxusnější a nejslavnější jeruzalémský hotel King David poskytuje dechberoucí výhled na staré město. V minulosti se v něm ubytovaly celebrity jako Elizabeth Taylor, Madonna nebo bývalí prezidenti Spojených států Barack Obama a Donald Trump. Hotel King David je bohužel známý i bombovým útokem ozbrojenců, ke kterému došlo v roce 1946, tedy za dob britské mandátní Palestiny.


Hotel Plaza, New York

Slavný newyorský hotel Plaza byl otevřen v roce 1907 na Páté Avenue. Od roku 1988 jej vlastnil Donald Trump. Ikonický hotel poskytuje výhled na přilehlý Central Park a legendou se stal i díky filmu Sám doma 2. Pro filmaře má hotel obzvlášť velké kouzlo. Hotel Plaza se objevil ve filmech Velký Gatsby nebo Snídaně u Tiffanyho. V hotelu se ubytovala například Greta Garbo, Marlene Dietrich nebo jazzový trumpetista Miles Davis.

Text: Ivana Molnárová

 


Přihlásit se o newsletter

* povinné pole
E-mailová adresa

+420 603 259 151

redakce@zivotzaokny.eu

Autorská práva vykonává vydavatel, publikování, přetištění či šíření obsahu nebo jeho částí jakýmkoliv způsobem v českém či jiném jazyce bez předchozího písemného souhlasu vydavatele – MODERN LIVING s.r.o. – je zakázáno. Tato publikace obsahuje ilustrační obrázky a fotografie z kolekce Shutterstock a archivů. Tyto obrázky jsou chráněny copyrightem a použity v souladu s licencí.