Feng Shui vám dodá pozitivní energii

05. Říjen 2020

Principy Feng Shui jsou staré tisíce let. Jejich původ hledejme ve starověké Číně, v níž se věřilo, že každým domovem proudí pozitivní síla Čchi. Pravidla Feng Shui nám dodnes pomáhají organizovat si svůj domov tak, aby nám v něm bylo dobře.  ZPĚT
 
   

Buďte organizovaní

Říká se, že kdo dokáže dobře organizovat sám sebe, dokáže naprosto cokoliv. Pozornost bychom měli věnovat také organizaci našeho domova.

Někdy se nám doma nahromadí věci, které už nám k ničemu neslouží. Podle filozofie Feng Shui bychom neměli mít svůj životní prostor přeplněný věcmi, protože tím bráníme novým skvělým věcem a příležitostem, aby nám vstoupily do života.

Nepořádek kolem nás může být i příčinou nepořádku v naší mysli. Najednou nejsme schopni uspořádat si myšlenky. Hromadění věcí nás může také emocionálně zatěžovat.

Vneste do svého domova organizaci a přehlednost. Uspořádejte si své dokumenty, vneste systém do skříní a šuplíků… Budete se cítit lehčí a budete produktivnější. 

Odstraňte negativní symboliku

Symboly nás obklopují a působí na nás bez ohledu na to, jestli si to uvědomujeme, nebo ne. Není neobvyklé, že náš interiér odráží i naše hlavní téma nebo hlavní problém.

Pokud si přejeme potkat partnera, ale jsme stále single, měli bychom se podívat, zda se nám v bytě neopakuje prvek osamocení. Jedna židle u stolu, jedna váza, jedna svíce, jedna osoba na fotografii…

Ať už je váš problém jakýkoliv, odstraňte z interiéru veškeré jeho reprezentace a nahraďte je symboly toho, co si přejete vnést do svého života.

Pečujte o portál pozitivní síly

Feng Shui začíná už u vstupních dveří. Právě tudy totiž do domu proudí nejvíce energie. Vstupní dveře jsou to první, co vidíme, když se vracíme domů. Proto bychom měli dbát na jejich pravidelnou údržbu. Dveře by měly být nově natřené a panty naolejované. Rohožka přede dveřmi by neměla být příliš opotřebovaná nebo znečištěná.

Měli bychom také pravidelně zametat chodník nebo uklízet dvorek od spadaných větví a suchého listí…


Prosvětlujte

Asi vás nepřekvapí, že důležitým zdrojem pozitivní energie je denní světlo. To můžeme dále maximalizovat pomocí zrcadel. Zrcadla bychom měli umístit s ohledem na to, co se v nich bude odrážet. Měla by nám poskytovat pohled na něco krásného.

Ukliďte si v kuchyni

Kuchyně je místo, které nám dává výživu. Měla by vyživovat také naši duši. Dbejte především na to, aby se vám ve dřezu nehromadilo špinavé nádobí nebo abyste v lednici neskladovali prošlé potraviny. Udržujte hygienu a čistotu.

Používejte sporák alespoň jednou denně, abyste aktivovali energii v prostoru. Podle pravidel Feng Shui rovněž není vhodné, aby byly sporák (symbol ohně) a dřez (symbol vody) naproti sobě. Mohlo by to vést ke konfliktům.

Uložte se do ložnice 

Také ložnice souvisí s energií, protože je to místo, kde odpočíváme a obnovujeme své síly. Ložnice však souvisí také s romantikou a erotikou, které také vnáší pozitivní energii do prostoru.

Čelo postele by se mělo opírat o pevnou zeď, která dodá oporu vašemu tělu i mysli. Rozhodně byste neměli usínat s hlavou pod oknem. Podle Feng Shui také není vhodné, aby byly pod postelí uložené kufry nebo krabice. Prostor pod postelí by měl být naprosto volný.

Hoďte se na home office

Podle Feng Shui je důležité jasně rozlišit prostor k odpočinku a prostor pro práci. Pracovní stůl v ložnici tedy není vhodný. Do svého pracovního koutku můžete umístit zelené pokojové rostliny jako symbol růstu. Rostliny pročistí vzduch a pomohou vám soustředit se.

Foto: Shutterstock


Přihlásit se o newsletter

* povinné pole
E-mailová adresa

+420 603 259 151

redakce@zivotzaokny.eu

Autorská práva vykonává vydavatel, publikování, přetištění či šíření obsahu nebo jeho částí jakýmkoliv způsobem v českém či jiném jazyce bez předchozího písemného souhlasu vydavatele – MODERN LIVING s.r.o. – je zakázáno. Tato publikace obsahuje ilustrační obrázky a fotografie z kolekce Shutterstock a archivů. Tyto obrázky jsou chráněny copyrightem a použity v souladu s licencí.