Brazílie drží světový rekord v graffiti

11. Listopad 2020

Ulicím Ria de Janeira dodává barevnost nejen každoroční karneval, ale také graffiti, které funguje jako galerie pod otevřeným nebem.ZPĚT
 
   

Jedná se o street art jediného umělce na ploše téměř tří kilometrů čtverečních. Autorem je brazilský výtvarný umělec Eduardo Kobra, který na svém díle pracoval dvanáct hodin denně po dobu dvou měsíců.

Kobra nastříkal sprejem portréty pěti domorodých etnik z pěti různých kontinentů a toto své dílo pojmenoval Etnias. Jeho dílo je inspirováno pěti olympijskými kruhy a vypráví příběh o porozumění a míru mezi obyvateli této planety.

Kobra se svým výkonem zapsal do Guinessovy knihy rekordů. Etnias je totiž největší graffiti vytvořené jediným umělcem na světě.

Dílo Etnias se okamžitě stalo oblíbeným selfie spotem. Kobrovy street arty můžete vidět i v dalších světových metropolích, například v New Yorku, Londýně, Tokiu nebo Amsterdamu.

Graffiti je v Brazílii všudypřítomné. Jedná se o legální formu uměleckého sebevyjádření. Samozřejmě se souhlasem vlastníka budovy. Street art se v Brazílii vyjadřuje ke společenským problémům a má tak i výchovný charakter.

 


Přihlásit se o newsletter

* povinné pole
E-mailová adresa

+420 603 259 151

redakce@zivotzaokny.eu

Autorská práva vykonává vydavatel, publikování, přetištění či šíření obsahu nebo jeho částí jakýmkoliv způsobem v českém či jiném jazyce bez předchozího písemného souhlasu vydavatele – MODERN LIVING s.r.o. – je zakázáno. Tato publikace obsahuje ilustrační obrázky a fotografie z kolekce Shutterstock a archivů. Tyto obrázky jsou chráněny copyrightem a použity v souladu s licencí.