Tři důvody, proč už v zimě nebudete chtít spát v ničem jiném, než ve flanelu

11. Leden 2022

Balzám pro váš spánek. Na to se můžete těšit, pokud použijte na zimu flanelové povlečení, do kterého se budete chtít zachumlat a vylézt z něj až na jaře. A proč zrovna starý dobrý flanel, když výběr materiálů nikdy nebyl větší? ZPĚT
 
   

Tři hlavní důvody nám prozradil zakladatel písecké rodinné firmy Kvalitex a odborník na textil Josef Handrejch. 

1. 100% přírodní
Flanelové povlečení se vyrábí ze 100% bavlněné tkaniny, jde tedy o čistě přírodní materiál. Ty mají oproti syntetickým tkaninám mnoho výhod. „Kromě výborné hřejivosti jsou to především prodyšnost a schopnost dobře odvádět vlhkost. Nehrozí proto, že byste se v bavlněném povlečení cítili jako ve skleníku a probudili se propocení. Zvláště, pokud trpíte alergiemi či ekzémy, by měly být přírodní materiály první volbou,” radí odborník.

 

2. Hřejivý a příjemný na dotek
I bavlnené tkaniny existují v mnoha úpravách, tou nejlepší na zimní měsíce je právě flanel. Poznáte ho na první dotek. Jeho vysoký vlas, který vzniká počesáním na povrchu tkaniny, je nezaměnitelný. „Při výběru ložního prádla byste měli sledovat jeho gramáž (někdy se uvádí jako plošná hmotnost) tkanin. Konkrétně u flanelu se nesmí pohybovat pod hranicí 160g/m2", říká Josef Handrejch.

3. Snadná péče
Správná péče zachová vlastnosti vašeho povlečení a prodlouží jeho životnost. U flanelu vám ale nehrozí žádná práce navíc. „Stejně jako jakékoliv jiné bavlněné povlečení můžete flanel bez obav prát v pračce na 60 °C. Při této teplotě se zbavíte nejen nečistot, ale i roztočů,” radí zakladatel rodinné firmy. Povlečení můžete sušit v sušičce na delší program s nižší teplotou. Měkká vlákna flanelu navíc nemusíte žehlit.

Dopřejte svému spánku i pokožce tuto zimu luxus. Ke kvalitnímu odpočinku totiž vede cesta i přes výběr kvalitního povlečení.

Zdroj: Kvalitex, Zdroj foto: kvalitex.cz
 


Přihlásit se o newsletter

* povinné pole
E-mailová adresa

+420 603 259 151

redakce@zivotzaokny.eu

Autorská práva vykonává vydavatel, publikování, přetištění či šíření obsahu nebo jeho částí jakýmkoliv způsobem v českém či jiném jazyce bez předchozího písemného souhlasu vydavatele – MODERN LIVING s.r.o. – je zakázáno. Tato publikace obsahuje ilustrační obrázky a fotografie z kolekce Shutterstock a archivů. Tyto obrázky jsou chráněny copyrightem a použity v souladu s licencí.