Trendy v interiérovém designu pro rok 2021

24. Únor 2021

Pokud nám rok 2020 přinesl něco pozitivního, pak je to především obnovení našeho vztahu k domovu. Karanténa nás přiměla k přetváření našich interiérů a dokonce ani IKEA nestíhala zpracovávat naše objednávky. Pojďme se podívat, jaké trendy v interiérovém designu přinese postpandemický rok 2021.ZPĚT
 
   

VINTAGE A NOSTALGIE 
Vintage kousky mají své kouzlo. Nejvýrazněji však vyniknou v kontrastu s moderním nábytkem. Nebojte se tedy kombinovat staré a nové.

Vintage styl přináší do interiéru nostalgickou atmosféru. Někdy stačí vnést jen dekorace a doplňky z vetešnictví - stará pozlacená zrcadla, mosazné lampy, sametové závěsy, porcelánové vázy… Někdy se vyplatí investice do vintage pohovky nebo vintage vany, které dokážou s interiérem udělat divy.

Nostalgie je jedním ze způsobů, jak našim domovům dodat útulnost. Vyberte si z těch nejlepších designových prvků 90. let, které se nyní vracejí s velkou pompou. Devadesátky už pronikly do módního průmyslu (látkové gumičky, plastové čelenky) a teď je na řadě interiérový design. Připravte se na interiéry dramatičtější než zápletky z devadesátkového seriálu Dynastie.

 EXOTIKA DÁLEK 
Když nemůžeme cestovat, musíme vnést prvky exotických kultur do interiérů našich domovů. Divoká zvířata z afrických plání nyní míří do našich interiérů.

Rovněž téma safari už vstoupilo na přehlídková mola. V kolekcích módních návrhářů můžeme vidět potisky zebří nebo leopardí kůže. Tyto motivy, stejně jako teplé, zemité odstíny barev, budou dominovat interiérům v roce 2021.

Útěk do exotiky je útěkem ze současné situace, která spustila ekonomickou, politickou a společenskou krizi, s jejímiž následky se v příštím roce budeme muset potýkat.

DOTEK PŘÍRODY 
Pinterest a Instagram dokazují, že pokojové rostliny nikdy nebyly módnější. Pokojové rostliny do našich domovů vnášejí život. Když jsme v karanténě a nemůžeme jít ven, musíme přírodu přenést dovnitř.

Trendy budou také přírodní materiály. V posledních letech stoupala popularita ratanového nábytku, stejně jako poptávka po udržitelnějších a řemeslně vyrobených materiálech. Některé přírodní materiály mají současně luxusní i opotřebovaný vzhled, čímž dodají vašemu domovu originální a osobitý styl.

Text: Ivana Molnárová

Foto: Shutterstock


Přihlásit se o newsletter

* povinné pole
E-mailová adresa

+420 603 259 151

redakce@zivotzaokny.eu

Autorská práva vykonává vydavatel, publikování, přetištění či šíření obsahu nebo jeho částí jakýmkoliv způsobem v českém či jiném jazyce bez předchozího písemného souhlasu vydavatele – MODERN LIVING s.r.o. – je zakázáno. Tato publikace obsahuje ilustrační obrázky a fotografie z kolekce Shutterstock a archivů. Tyto obrázky jsou chráněny copyrightem a použity v souladu s licencí.