Skleněné obklady a další trendy v kuchyních

29. Březen 2021

Kuchyň je srdce celého domova. A kuchyňské linky podléhají módním vlnám stejně jako všechno ostatní. Připravili jsme přehled některých současných trendů, které vám poskytnou inspiraci. Ať už se chystáte rekonstruovat nebo pořizujete zcela novou kuchyň.ZPĚT
 
   

Skleněné obklady 
Skleněné panely z tvrzeného skla se dostávají stále do většího povědomí a pořizuje si je do své kuchyně čím dál více lidí. Díky tomu, že si můžete vybrat s opravdu široké nabídky nejrůznějších motivů, dodáte své kuchyni opravdu osobitý vzhled. Sklo je moderní materiál a skvěle se hodí do interiérů například v čistém skandinávském stylu. Motivy se na sklo přenáší díky digitálnímu potisku, takže například barvy jsou opravdu syté a detaily jsou skutečně prokreslené.

Údržba skleněných panelů
Hlavní výhodou skleněných panelů je snadná údržba a mytí. Tvrzené sklo je odolné proti mechanickému poškození. Díky tomu, že je sklo hladké, nedrží se ani žádné nečistoty ve spárech. Jako je tomu často u klasických kachlových obkladů.
Jen pozor na to, že od plynového spo ráku je potřeba udržet vzdálenost alespoň 20 cm.

Instalace skleněného panelu
Pokud se pro skleněný obklad do kuchyně rozhodnete, montáž zvládnete pravděpodobně i sami. Potřebujete k tomu v podstatě jen montážní lepidlo na zrcadla.

Otevřené kuchyně bez skřínek
Další velký trend poslední doby je absence kuchyňských skřínek. Namísto, abychom v kuchyni všechno pěkně schovali, necháváme volně například nádobí ale také dózy s potravinami.
Velkým trendem jsou také upcyklované skleněné nádoby. Nemusíte to nutně být jen ty od zavařených okurek. Jako dóza na ovesné vločky nebo další obiloviny poslouží i sklenice od kávy nebo třeba marmelády.
Otevřená kuchyň bez skřínek působí osobně a hlavně útulně. Navíc je i praktická, protože je všechno při ruce a hned vidíte, kam pro jednotlivé věci sáhnout.

Pestrobarevná kuchyň 
Další ze současných trendů v kuchyních jsou “divoké” barvy. Zapomeňte na sterilní bílou kuchyň. Nebojte se barvy kombinovat a trochu se odvázat. Klidně i na podlahu zvolte různobarevné dlaždice. Můžete si určit například dvě nebo tři různé barvy, ze kterých vytvoříte pravidelný vzorec. Nebojte se ani barevných stěn nebo třeba výraznějších doplňků.
Celkově to kuchyň zútulní a dodá ji to jedinečný vzhled. Navíc se doma nebudete cítit jako při procházení obchodního domu IKEA.

Text: Iveta Král Hajlichová, Foto: Shutterstock
 


Přihlásit se o newsletter

* povinné pole
E-mailová adresa

+420 603 259 151

redakce@zivotzaokny.eu

Autorská práva vykonává vydavatel, publikování, přetištění či šíření obsahu nebo jeho částí jakýmkoliv způsobem v českém či jiném jazyce bez předchozího písemného souhlasu vydavatele – MODERN LIVING s.r.o. – je zakázáno. Tato publikace obsahuje ilustrační obrázky a fotografie z kolekce Shutterstock a archivů. Tyto obrázky jsou chráněny copyrightem a použity v souladu s licencí.