Revoluční robotický nábytek

13. Listopad 2020

Robotický nábytek se umí přetransformovat podle potřeby, a tak umožňuje mít postel, pohovku, úložné prostory a psací stůl i ve velmi malých bytech o velikosti pouhých 10 metrů čtverečních. Jedná se o revoluci a novou realitu urbanistického bydlení.ZPĚT
 
   

Robotický nábytek může být ložnicí, šatnou, obývákem i pracovnou. Poté, co ráno vstanete z postele, stisknete tlačítko a postel se sama zasune pod pohodlné sofa se stolkem, kde si můžete vychutnat svou ranní kávu. 

Pokud nechcete strávit celý den v pyžamu, dalším stisknutím tlačítka se pomocí robotických mechanismů vytvoří chodba mezi dvěma velkými úložnými prostory. A prostorná šatna je na světě.

Budete dnes pracovat na home office? Úložné prostory mohou z jedné strany posloužit i jako pracovní stůl.

K ovládání robotického nábytku slouží tři automatické a jeden manuální způsob ovládání. První možností je tlačítko umístěné přímo na nábytku. Druhou možností je aplikace v chytrém telefonu. Třetí možností je ovládání hlasem přes Google Home nebo přes Alexa Device. A poslední možností je mechanická manipulace s nábytkem. Nemusíte tak mít obavy z výpadku proudu nebo z poruchy.

S robotickým nábytkem nyní přichází i IKEA, která navázala spolupráci s americkým startupem Ori Living. Vznikl tak robotický systém nábytku s názvem Rognan. Celá stěna se ovládá pomocí touchpadu a posouváním lze vytvořit dva prostory - ložnici nebo obývací pokoj.

Jedná se o originální řešení pro byty 1+kk nebo 1+1, kde je málo prostoru pro spaní, práci i osobní život. Tento komplet se posouvá po kolejnici na podlaze a poskytne vám vše, co během dne budete potřebovat.

Foto: Shutterstock

 


Přihlásit se o newsletter

* povinné pole
E-mailová adresa

+420 603 259 151

redakce@zivotzaokny.eu

Autorská práva vykonává vydavatel, publikování, přetištění či šíření obsahu nebo jeho částí jakýmkoliv způsobem v českém či jiném jazyce bez předchozího písemného souhlasu vydavatele – MODERN LIVING s.r.o. – je zakázáno. Tato publikace obsahuje ilustrační obrázky a fotografie z kolekce Shutterstock a archivů. Tyto obrázky jsou chráněny copyrightem a použity v souladu s licencí.