Nastavitelný nábytek pro vaše zdravá záda

10. Září 2020

Pokud pracujete u počítače několik hodin denně, stojí za to věnovat pozornost vaší páteři. Nepřetržitá práce vsedě pro tělo není přirozená a představuje velkou zátěž zejména pro vaše záda. Přemýšleli už jste o investici do polohovatelného stolu nebo ergonomické židle?ZPĚT
 
   

Proč potřebujete polohovatelný stůl?

Polohovatelné stoly nám umožňují měnit polohu těla při práci. Můžeme u nich pracovat jak vsedě, tak vestoje. Jde o skutečnou revoluci v práci na počítači.

Pravidelné střídání sedu a stání podporuje krevní oběh a posiluje svalstvo, které je oporou páteře. Podle studií mají polohovatelné stoly pozitivní vliv i na koncentraci a produktivitu.

Polohu stolu můžeme měnit snadno a rychle. Máme na výběr z ručně nastavitelných stolů, které se ovládají klikou, a elektricky nastavitelných stolů, které mění polohu pouhým stisknutím tlačítka. Mechanicky nastavitelné stoly jsou sice náročnější na obsluhu, ale zato se obejdou bez elektrického proudu a bez poruch.

 

 

  

Posaďte se a pociťte ten rozdíl 

Vaše kancelářské křeslo by vám mělo dodat potřebnou podporu. Správné držení těla podpoří ergonomická židle, která působí jako prevence proti bolestem zad.

Ergonomická židle má anatomicky tvarovaný sedák s nastavitelnou výškou, takže jej můžeme libovolně snižovat nebo zvyšovat. Také podpěrky pro ruce jsou výškově nastavitelné a měkké, aby nedocházelo k otlakům při jejich používání. Ergonomická židle umožňuje měnit sklon opěrky zad. Při záklonu oceníte opěrku hlavy, která poskytne oporu krční páteři. Samozřejmostí jsou kolečka a otáčecí mechanismus, díky němuž nemusíme vytáčet trup a tím namáhat zádové svaly.

Ergonomické židle jsou jednoduše user-friendly. Jsou pohodlnější a poskytují nejen tělesnou, ale i duševní úlevu.

Od fixních k flexibilním pracovním místům

Polohovatelné stoly a ergonomické židle jsou ideální v kancelářích, kde se u jednoho pracovního místa střídá více lidí.

Dá se předpokládat, že flexibilní pracovní místa budou v budoucnu populárnější než fixní pracovní místa. Lidé mají rádi svobodu pohybu a nic neosvěží mysl tak, jako změna prostředí. Nastavitelný nábytek tomuto trendu vychází vstříc.

Foto: Shutterstock

 


Přihlásit se o newsletter

* povinné pole
E-mailová adresa

+420 603 259 151

redakce@zivotzaokny.eu

Autorská práva vykonává vydavatel, publikování, přetištění či šíření obsahu nebo jeho částí jakýmkoliv způsobem v českém či jiném jazyce bez předchozího písemného souhlasu vydavatele – MODERN LIVING s.r.o. – je zakázáno. Tato publikace obsahuje ilustrační obrázky a fotografie z kolekce Shutterstock a archivů. Tyto obrázky jsou chráněny copyrightem a použity v souladu s licencí.