Rok 2021 ve znamení zajímavých projektů

14. Duben 2021

Šíření koronaviru a s ním spojená opatření na evropské i národní úrovni mají obrovský dopad na mnoho firem. Přesto existuje celá řada těch, které jsou i v této nelehké době na trhu aktivní a připravují velmi zajímavé projekty. Zeptali jsme se zástupců předních společností z oblasti realitního trhu a nemovitostí, s jakými cíli, plány a projekty vstupují do roku 2021.ZPĚT
 
   

Projekt Savarin je pro nás srdcovou záležitostí 
„Pro rok 2021 bych zdůraznil celkem tři naše projekty, každý z nich se nachází v jiné fázi“ říká Viktor Peška, obchodní ředitel společnosti Crestyl. „Letos budeme pokračovat v rozvoji nové čtvrti Hagibor. Ta nahradí zanedbané území v sousedství stanice metra Želivského. Celý projekt v unikátním místě, které symbolicky ukončí Vinohradskou třídu, jsme odstartovali loni zahájením stavby dvou bytových domů, a letos přidáme další. Těch zde postupně vyroste celkem pět a dále šest administrativních budov, stavbu prvních dvou chceme zahájit ještě letos. Do projektu jsme zapojili světoznámého krajinářského architekta Michela Desvigne – ten se zabývá rozsáhlým veřejným prostorem, který tvoří čtvrtinu celého území. Plně také pracujeme na přípravě projektu Savarin, který je pro nás opravdovou srdcovou záležitostí. Jiné tak unikátní místo přímo v centru Prahy neexistuje, proto zde chceme vytvořit něco jedinečného a hodnotného i pro další generace. Proto jsme na návrh projektu najali studio Thomase Heatherwicka, ikony současné světové architektury a designu. A Praze jsme zde nabídli prostory na umístění expozice pro Slovanskou epopej. Letos i jeden unikátní projekt dokončíme – nové kosmopolitní bydlení Neugraf umístěné v lukrativní pražské čtvrti Smíchov v sousedství parku Sacre Coeur a Kinského zahrady. Jeho obyvatelé kromě parku budou moci načerpat energii i ve společné zahradě, wellness nebo na střešní terase s výhledem na celou Prahu, kde bude společenská zóna.“

Důvěra a komplexní profesionální servis
„Rok 2021 vnímáme především jako závazek nezklamat důvěru, která nám byla svěřena společně s projekty z minulých let,“ říká Michaela Semanová, vedoucí oddělení správy nemovitostí společnosti Savills pro ČR a SR.
„Minulý rok byl pro nás náročný, ale zároveň i úspěšný. Stali jsme se asset manažery ikonické pražské budovy DRN. Jedná se o polyfunkční budovu na Novém Městě v Praze, která nabízí nejen moderní kancelářské prostory, ale i prostory s výbornou gastronomií, které jsou jedinečné svým designem a atmosférou, a sídlí zde také umělecká galerie. Rozšířili jsme spolupráci v oblasti správy nemovitostí s jedním z největších privátních investorů v České republice – skupinou CIMEX, a dále se společností IMMOFINANZ, kdy se spol. Savills stala výhradním správcem jejich pražského kancelářského portfolia.

Díky rostoucímu portfoliu spravovaných nemovitostí jsme do našeho týmu samozřejmě přivítali nové kolegy. Jejich zapracování v době pandemie bylo a pořád zůstává i tou největší výzvou pro rok 2021, protože začínat v nové práci je i za běžných okolností náročné. I v režimu home office seznamujeme kolegy s naší firemní kulturou a pomáháme jim naplňovat jejich skutečný potenciál. Jsme si vědomi, že dobrá týmová práce přináší nejlepší výsledky, které klienti dokážou ocenit.

Naším dlouhodobým cílem je nabízet klientům profesionální podnikatelský přístup. Uvědomujeme si, že každý klient je zcela jiný, má své specifické požadavky, a proto si zakládáme a stavíme na individuálním přístupu ke každému z nich. Díky dlouholetým zkušenostem poskytujeme komplexní profesionální servis a odpovědné strategické poradenství. V přátelské atmosféře vyhledáváme pro klienty nové obchodní příležitosti, k problémům přistupujeme proaktivně, doporučujeme v dané chvíli to nejlepší řešení, a to vše v zájmu zvýšení hodnoty a potenciálu jejich komerčních nemovitostí. Získání dalších klientů a zakázek bude pro nás v roce 2021 tou největší odměnou.“

Srozumitelná komunikace a individuální přístup 
„Společnost Knight Frank letos slaví třicet let působení na českém realitním trhu. Díky bohatým zkušenostem, globální perspektivě a současně perfektní znalosti českého trhu jsme si pro letošní rok vytyčili několik důležitých oblastí, na které se chceme zaměřit,“ konstatuje Matěj Baranek, vedoucí oddělení pronájmů Knight Frank.

V první řadě plánujeme pomáhat nájemcům uspořit peníze na nájmech pomocí renegociací nájemních smluv, současně se přitom ale také budeme soustředit na zachování jejich stávajících fungujících vztahů s pronajímateli. Obchodní vztahy a vzájemná důvěra jsou obzvlášť v byznyse klíčové.

Mezi naše další cíle patří snižování nákladů podnájmem nevyužitých prostor, pomoc nájemcům při zjišťování konkrétních potřeb jejich zaměstnanců a jejich aplikace do praxe. To se týká především úprav stávajícího pracovního prostředí na nové, „postcovidové“. Ať už lidé chtějí dodržet social distance, ale nechtějí přijít o kontakt s lidmi, nebo naopak se chtějí vrátit z home office do kreativního a podnětného prostředí, kde se budou moci potkat a komunikovat s kolegy a načerpat inspiraci, pracovní prostředí by jim to mělo umožnit.

V Knight Frank si dlouhodobě zakládáme na individuálním přístupu, důrazu na jednoduchost a srozumitelnost v komunikaci. Naším dlouhodobým záměrem je kvalita a rozvoj poskytovaných služeb.

I nadále chceme pronajímat skvělé prostory a dělat tak radost nájemcům i pronajímatelům.“

 

Text: redakce


Přihlásit se o newsletter

* povinné pole
E-mailová adresa

+420 603 259 151

redakce@zivotzaokny.eu

Autorská práva vykonává vydavatel, publikování, přetištění či šíření obsahu nebo jeho částí jakýmkoliv způsobem v českém či jiném jazyce bez předchozího písemného souhlasu vydavatele – MODERN LIVING s.r.o. – je zakázáno. Tato publikace obsahuje ilustrační obrázky a fotografie z kolekce Shutterstock a archivů. Tyto obrázky jsou chráněny copyrightem a použity v souladu s licencí.