myhive: Kancelář jako živá komunita

26. Listopad 2021

Společnost IMMOFINANZ, která podniká v oblasti komerčních nemovitostí, pronajímá firmám i jednotlivcům kancelářské prostory, které jsou unikátní konceptem myhive.ZPĚT
 
   

Kanceláře jsou inspirované interiérovým designem hotelových lobby a stávají se živými komunitami, v nichž nájemci navazují kontakty a networkingují. S Janem Jungwirthem, country manažerem společnosti IMMOFINANZ pro Českou republiku, jsme si povídali o tom, jak myhive funguje v praxi.

V dnešním světě spolu lidé komunikují mnohem častěji online než osobně. Vy tento trend měníte a přetváříte kanceláře v komunity. Je to váš hlavní cíl? 
Krize bezpochyby urychlila stávající trendy v kancelářském sektoru: přinesla prudký nástup digitalizace, protože mnoho zaměstnanců se muselo přes noc přesunout do režimu home office. Určitě to tak nezůstane, ale mezi nájemci to zvyšuje touhu po větší flexibilitě. Jak home office pokračuje, zdá se, že si lidé a společnosti uvědomují hodnotu sociální interakce v práci a také výhody, které z ní plynou – kreativní práci si nedokážeme představit bez inspirativních rozhovorů, osobních kontaktů nebo spontánního povídání třeba v kuchyňce. V případě poptávky po kancelářích se potřeby klientů přesouvají k pružnějším, zákaznicky orientovaným službám. Tento trend jsme rozpoznali již dlouho před pandemií a byli jsme dobře připraveni, když začali klienti požadovat větší flexibilitu. Naše flexibilní kancelářské produkty myhive umožňují nájemcům získat moderní kancelářské prostory a platit pouze za prostor, který potřebují – dokonce i krátkodobě. To vše přichází s vysoce kvalitním kancelářským prostředím, kde nechybí špičkové služby concierge, infrastruktura a příjemná atmosféra. Flexibilní kancelář s pocitem obývacího pokoje – to je myhive.

„Naše kreativní prostředí, moderní design a sdílená infrastruktura jsou základnou pro navázání kontaktů. Naši komunitní manažeři navíc připravují pravidelné společenské akce.“

 

Dalším trendem je virtuální nomádství. Lidé pracují díky notebooku odkudkoli. Někdy jim ale chybí tým. Pokud si u vás někdo pronajme stůl, jak mu dokážete pomoct navázat kontakty?
S pronájmem prostor v kancelářích myhive získávají nájemci řadu výhod už díky samotné infrastruktuře. Máme mnoho sdílených prostor, počínaje prostorami pro coworking, lobby (salonkem) myhive, odpočívárnou, sdílenou kuchyní a mnoha dalšími, které umožní nájemcům získávat nové kontakty a spolupracovat. Naše kreativní prostředí, moderní design a sdílená infrastruktura jsou primární základnou pro navázání kontaktů. Naši komunitní manažeři navíc hrají aktivní roli tím, že připravují pravidelné společenské akce, jejichž cílem je propojit jednotlivé nájemce a firmy. Lidé zkrátka nechodí jen do práce, ale baví se také sportovním a společenským životem po pracovní době v komunitě spolupracovníků a přátel – a získávají kontakty. Koncept myhive je synonymem živé komunity (poznámka redakce: „my hive“ je v překladu „můj úl“).

„Kanceláře myhive jsou flexibilní pracoviště v moderním prostředí s libovolnou dobou pronájmu, s veškerým vybavením a nadstandardními službami.“

„Kanceláře myhive jsou flexibilní pracoviště v moderním prostředí s libovolnou dobou pronájmu, s veškerým vybavením a nadstandardními službami.“

 

Jaké společenské akce pořádáte pro nájemce vašich kancelářských prostor? A které jsou nejoblíbenější? 

Jednou z nejčastěji pořádaných akcí je Business Breakfast, kde může každý nájemce představit své služby, například v tematické debatě s ostatními nájemci a potenciálními zákazníky. Organizovali jsme pop-up výstavy, protože naše prostorné, otevřené lobby poskytují dostatek prostoru pro vystavování uměleckých děl, např. moderních soch. Naše sportovní komunita si oblíbila lekce jógy a Pilates. Ranní překvapení obvykle přináší snídaně, protože dobrá káva a croissant potěší každého a zahájí příjemný den. Samozřejmostí jsou oslavy jara, ale i velikonoční a vánoční akce. Nejoblíbenější akce se nazývá 200 minut. Koná se alespoň jednou za čtvrt roku a jde o akci po pracovní době,
která má vždy konkrétní motto. Je navržena tak, aby trvala 200 minut, a svou délkou se perfektně hodí mezi pracovní dobu a cestu domů. Naše komunita myhive se také zapojuje do neziskových a charitativních aktivit. S dětským domovem Dubá-Deštná spolupracujeme již delší dobu – navštěvujeme děti a pořádáme pro ně zábavné a sportovní aktivity. Mnozí nájemci to oceňují a aktivně se účastní.

Jak komunikujete s nájemci? Jak se dozvídají o nadcházejících událostech? Používáte nějakou online aplikaci? Nebo klasické letáky?
Používáme jak moderní, tak i klasické komunikační kanály: upoutávky na LCD panelech umístěných ve společných prostorách, zprávy v naší
aplikaci myhive, stejně jako standardní plakáty ve výtahu, e-maily od komunitního manažera a služby concierge na recepci. To vše upozorňuje na plánované aktivity.


Kdo je váš typický klient? Malá firma? Jedinec, kterému nevyhovuje práce z domova? 
Nebojím se říct, že pokrýváme všechny skupiny. Naším cílem je nabídnout klientům „kancelářský zážitek na míru“. Kanceláře myhive jsou flexibilní pracoviště v moderním prostředí s libovolnou dobou pronájmu, s veškerým vybavením a nadstandardními službami. Ze čtyř nabízených produktů si opravdu může vybrat jak jednotlivec, tak i malá firma nebo velká nadnárodní společnost; pro posledně jmenované připravujeme kanceláře ve firemním designu a atmosféře. Dokážeme poskytnout pracoviště nebo kancelář na dobu od jednoho měsíce do
několika let. Stále více společností si pronajímá prostor pro dlouhodobé využití a v případě potřeby přidává nezbytný počet krátkodobých pracovišť ve sdílené kanceláři nebo využívá sdílené zasedací místnosti. Vysoká poptávka po našich kancelářských prostorech ukazuje, že jdeme správným směrem a že myhive nabízí zajímavý, moderní a inovativní koncept. 

„Vysoká poptávka po našich kancelářských prostorech ukazuje, že jdeme správným směrem a že myhive nabízí zajímavý, moderní a inovativní koncept.“

 

Pokud je vaším nájemcem společnost, znamená to, že nepotřebuje vlastního office či facility manažera? O jaký rozsah služeb se staráte?
Funkci office manažera může převzít sdílená služba concierge, která je základním prvkem konceptu myhive. Komplexní nabídka služeb na míru je poskytována podle zvoleného typu pronájmu. Nabízí např. přístup k internetu, rezervaci sdíleného prostoru, pořádání schůzek, kávový servis, doručovací službu, úklid a údržbu a také rezervaci jiného pracoviště; součástí je rovněž přivítání hostů, čištění oděvů nebo dokonce objednání vstupenek do divadla. Služba concierge je velmi praktická pro tzv. freelancery, startupy a malé firmy, jakož i pro střední a větší společnosti, které obvykle mají ve svém týmu office manažera. Ten interaktivně spolupracuje s naším týmem concierge a s komunitním manažerem. Nájemci se tak mohou soustředit na své podnikání, zatímco my se postaráme o zbytek.

Lze říci, že vaše kanceláře jsou navrženy jako platforma pro networking? Stává se v praxi, že se někdo, kdo má nápad, setká s někým, kdo má potřebné kompetence nebo kontakty k jeho realizaci?
Přesně tak! Díky široké nabídce služeb a flexibilitě věříme, že myhive je prostor, kde se startupy setkávají s korporacemi a spolupracují, aby
dosáhly společných cílů. Dispozice budov myhive Palmovka a myhivPankrác House kombinuje zákoutí pro efektivní práci a prostor pro
příjemnou spolupráci. A samozřejmě při hledání dodavatelů služeb přednostně oslovujeme naše nájemce. Naše flexibilní kancelářské produkty myhive umožňují nájemcům získat moderní kancelářské prostory a platit pouze za prostor, který potřebují – dokonce i krátkodobě. To vše přichází s vysoce kvalitním kancelářským prostředím, špičkovými službami concierge, infrastrukturou a příjemnou atmosférou. Flexibilní kancelář s pocitem obývacího pokoje – to je myhive.

 

O společnosti IMMOFINANZ
IMMOFINANZ je společnost podnikající v oblasti komerčních nemovitostí. Její aktivity se zaměřují na segmenty maloobchodních a kancelářských nemovitostí na osmi klíčových evropských trzích: Rakousko, Německo, Polsko, Česká republika, Slovensko, Maďarsko, Rumunsko a region Jaderského moře. Její primární aktivity zahrnují správu a výstavbu nemovitostí, přičemž značky STOP SHOP (maloobchod), VIVO! (maloobchod) a myhive (kancelářské nemovitosti) představují silný místní prvek a jsou synonymem kvality a excelentních služeb. Realitní portfolio zahrnuje zhruba 210 nemovitostí v přibližné hodnotě 5,1 miliardy EUR. Portfolio nemovitostí společnosti IMMOFINANZ v České republice představuje 11,2 % celkového portfolia společnosti a obsahuje 20 nemovitostí v účetní hodnotě 572,7 milionu eur. Pro více informací navštivte www.immofinanz.com.

 

Autor: Ivana Molnárová, Zdroj foto: Immofinanz


Přihlásit se o newsletter

* povinné pole
E-mailová adresa

+420 603 259 151

redakce@zivotzaokny.eu

Autorská práva vykonává vydavatel, publikování, přetištění či šíření obsahu nebo jeho částí jakýmkoliv způsobem v českém či jiném jazyce bez předchozího písemného souhlasu vydavatele – MODERN LIVING s.r.o. – je zakázáno. Tato publikace obsahuje ilustrační obrázky a fotografie z kolekce Shutterstock a archivů. Tyto obrázky jsou chráněny copyrightem a použity v souladu s licencí.