Pravidelná a vyvážená strava je základ zdravého životního stylu. Jak si ale takový standard udržet, když chodíme každý den do kanceláře a na oběd máme vymezenou půlhodinku?
Jsou cestou k úspěchu krabičky s připraveným jídlem z domova? Nebo je lepší si zajít na jídlo do restaurace?
Krabičkování jako způsob kontroly nad jídlem
Každý si pod donesenou krabičkou s obědem představí ledacos. Někoho napadne, že třeba nemáte tolik peněz na obědy v restauraci. Důvody jsou ale různé. Krabičkování rozhodně nepatří do nějaké obskurní kategorie stravování. Naopak po tomto způsobu řešení jídla v práci dáváte přednost proto, že chcete mít větší kontrolu nad tím, co jíte. Ať už vás k tomu vedou nejrůznější důvody. Jedním z nich je hlavně kontrola nad energetickým příjmem. Ať už se snažíte váhu redukovat, navýšit nebo udržet, bez toho, aniž byste věděli, kolik energie v jídle během dne přijímáte, se neobejdete.
Krabičky s vlastním jídlem jsou také skvělé pro lidi s různými potravinovými alergiemi. Ať už je to alergie na laktózu, lepek, mořské plody nebo cokoliv dalšího.
Kancelářské kuchyňky
Asi všichni, kdo pracují v kanceláři mají k dispozici aspoň malou kuchyňku, kterou mohou využít pro ohřátí oběda nebo přípravu svačiny. Právě svačiny se celkem často opomíjí. Typický den pak může vypadat třeba tak, že se ráno doma nasnídáme, během poledne sníme nějaké rychlé jídlo a pak celý den až do večera nejíme. A většinou se stane to, že jakmile dorazíme domů, jsme schopni bez rozmyslu vyluxovat celou lednici, protože máme hlad.
Přitom příprava i jednoduché svačiny během dne nám tyhle urputné chutě dokáže výrazně redukovat.
Některé firmy dbají na zdraví svých zaměstnanců tak, že dodávají třeba čerstvé ovoce do práce. Čerstvou svačinu pak máte přímo pod nosem.
Společné páteční snídaně
Záleží samozřejmě na firemní kultuře, ale celkem častý jev, který se docela hezky rozšiřuje, je třeba společná snídaně v práci. Může probíhat třeba tak, že se vždycky vybere jeden člověk, který připraví snídani pro ostatní kolegy v týmu. V současné době, kdy nás opatření proti koronaviru spíše od ostatních izoluje, je společná snídaně více lidí spíš plán pro lepší časy.
Vaření jako teambuilding
Tahle aktivita nepatří úplně mezi klasické způsoby stravování, ale představuje zajímavý a oblíbený benefit. Společné kurzy vaření, kde se svým týmem můžete proniknout do tajů světové kuchyně. Hodně oblíbené jsou kurzy zaměřené na asijskou kuchyni. Uvidíte, jakou budete mít radost, když se vám poprvé podaří zamotat dokonalý jarní závitek. Nebo když si vlastními silami připravíte skvělé Pad Thai.
Foto: Shutterstock