Jak chránit kanceláře proti virům

05. Listopad 2020

Nutkavé myšlenky, že se stane něco, co bude mít katastrofální následky. Obava z virů a infekcí. Neustálá kontrola, zda někdo v okolí není nemocný. Opakované mytí rukou. To jsou jen některé projevy OCD neboli obsedantně-kompulzivní poruchy. V souvislosti s pandemií koronaviru se však tyto projevy staly normou.

Lidé se bojí dotknout kliky u dveří nebo tlačítka ve výtahu. Stoupá tak poptávka po přísnějších hygienických opatřeních v kancelářích.

Ochranu proti počítačovým virům vyřeší IT. Ale kdo vás ochrání před koronaviry? Specialistů, kteří vám rádi poskytnou své služby, je spousta.
 ZPĚT
 
   

Dezinfekce aerosolovou mlhou

Jednou z možností, jak ochránit kancelář před viry, je dezinfekce prostor za použití aerosolové mlhy vytvořené technikou postřiku. Tato metoda zaručuje nejrychlejší a nejúčinnější dezinfekci prostoru. Je bezpečnější než toxický ozon.

Dezinfekce polymerovým přípravkem 

Tato metoda je technologicky a tím pádem i ekonomicky nejnáročnější. Při aplikaci PHMG (polyhexamethylenguanidinu) se na ošetřovaném povrchu vytvoří tenká polymerová vrstva s prolongovaným antivirovým účinkem. Doba působení dezinfekce se tak prodlužuje až na 3 týdny, zatímco u dezinfekčních přípravků na bázi chloru nebo alkoholu je účinek pouze jednorázový.

Dezinfekce ozonem

Ozon O3 je namodralý plyn s intenzivním pachem, který je ve vysokých koncentracích toxický. Podle WHO vdechování ozonu vede k oslabení a onemocnění plic. Ozon má však vynikající dezinfekční účinky. Při aplikaci se O3 postupně rozkládá na obyčejný kyslík O2. Po ošetření kanceláře je potřeba důkladně vyvětrat a vyčkat 90 minut, než se ozon rozpadne na neškodný kyslík.

Dezinfekce na každodenní bázi

U vstupu do kancelářských prostor by měla být vždy k dispozici dezinfekce. Pokud však chcete něco navíc, můžete si pořídit bezdotykový dávkovač dezinfekce opatřený senzorem, který automaticky reaguje na ruce v prostoru pod dávkovačem. K dostání jsou také přístroje jako Clean Handle, které si můžete nainstalovat na vstupní dveře. Budou vám automaticky dezinfikovat kliku u dveří.

Foto: Shutterstock


Přihlásit se o newsletter

* povinné pole
E-mailová adresa

+420 603 259 151

redakce@zivotzaokny.eu

Autorská práva vykonává vydavatel, publikování, přetištění či šíření obsahu nebo jeho částí jakýmkoliv způsobem v českém či jiném jazyce bez předchozího písemného souhlasu vydavatele – MODERN LIVING s.r.o. – je zakázáno. Tato publikace obsahuje ilustrační obrázky a fotografie z kolekce Shutterstock a archivů. Tyto obrázky jsou chráněny copyrightem a použity v souladu s licencí.