Eco-friendly office

17. Září 2020

Trvale udržitelný rozvoj se v dnešním světě stává imperativem. Přemýšleli jste někdy nad tím, nakolik je vaše společnost ECO-FRIENDLY?

Nebojte se, nemusíte hned vyměnit všechny služební automobily za jízdní kola. Někdy stačí udělat málo, abyste dosáhli výrazného výsledku. Ekologická řešení navíc bývají i ekonomická. Inspirujte se našimi tipy.
 ZPĚT
 
   

PAPERLESS OFFICE

V minulosti byla měřítkem vyspělosti civilizace spotřeba papíru. Dnes už tomu tak není. Moderní kancelář poznáme především podle elektronických dokumentů a elektronických podpisů. 

Snažte se omezit spotřebu papíru v kanceláři. Motivujte své kolegy k tomu, aby tiskli jen to nejnutnější. Ideální je infografika přímo u tiskárny, která donutí uživatele zamyslet se: Opravdu to potřebuji mít i v papírové podobě?

I faktury se dnes mohou doručovat a evidovat pouze elektronicky. Podívejte se kriticky na to, co všechno se ve vaší společnosti tiskne, a přemýšlejte, jak by se daly přenastavit procesy, aby se omezilo plýtvání. 

ZERO WASTE

Jsou vaše zasedačky vybavené balenou vodu v plastových lahvích? Máte vedle kávovaru naskládané kelímky na jedno použití? Změňte firemní kulturu. Pořiďte do kanceláří karafy s vodou, které můžete zatraktivnit přidáním máty nebo limetky. Motivujte své kolegy, aby si do kanceláří přinesli své osobní hrníčky na kávu.

RECYKLACE

Pokud chcete, aby vaši kolegové recyklovali odpad, udělejte to pro ně co nejjednodušší. Ideální je, pokud nemusí ujít sto metrů, aby se dostali ke koši na papír, ale najdou ho pár metrů od svého pracovního místa. V ideálním případě taky nebudou muset přemýšlet deset minut, který koš slouží k čemu. Jasně je rozlište pomocí grafiky nebo popisků.

ZAPNOUT A VYPNOUT

Ušetříte spoustu energie a peněz, když naučíte zaměstnance zhasínat světla po odchodu z místnosti. Informovat je mohou například nálepky na vypínačích. V nadcházejících zimních měsících, kdy bude denního světla ubývat, je třeba šířit osvětu.

OVOCE OD FARMÁŘE

Poskytujete zaměstnancům jako benefit ovoce na pracovišti? V tom případě se zkuste zamyslet nad jeho původem. Proč byste měli kupovat jablka z Nového Zélandu, která za sebou zanechala zbytečnou uhlíkovou stopu? Proč raději nepodpořit lokálního farmáře? Prospějete tím nejen životnímu prostředí, ale i zdraví zaměstnanců.

Implementací těchto malých změn uděláte mnoho pro udržitelný rozvoj planety. A jako bonus si získáte sympatie mileniálů.

Foto: Shutterstock

 

 


Přihlásit se o newsletter

* povinné pole
E-mailová adresa

+420 603 259 151

redakce@zivotzaokny.eu

Autorská práva vykonává vydavatel, publikování, přetištění či šíření obsahu nebo jeho částí jakýmkoliv způsobem v českém či jiném jazyce bez předchozího písemného souhlasu vydavatele – MODERN LIVING s.r.o. – je zakázáno. Tato publikace obsahuje ilustrační obrázky a fotografie z kolekce Shutterstock a archivů. Tyto obrázky jsou chráněny copyrightem a použity v souladu s licencí.