Nový luxusní vzorový loft v projektu Vanguard

26. Červenec 2023

Ke dvěma vzorovým loftům přibyl v projektu Vanguard další. V interiéru s názvem Dreamer se v moderním pojetí odráží designové trendy první republiky. Poslední ukázkový loft pojmenovaný Family vznikne v následujících měsících. Exkluzivní projekt Vanguard, v jehož rámci vzniká v pražských Modřanech 150 loftů o velikosti až 626 m2, plánuje společnost PSN dokončit v příštím roce. První byty v úpravě shell & core má již nové majitele. Chybět zde nebude střešní terasa, spa & wellness zóna s 18metrovým bazénem či nonstop recepce se službou concierge.ZPĚT
 
   

Pocta modernismu prvorepublikové éry
V designu nového vzorového loftu Dreamer se odráží (post)industriální architektura s duchem modernismu počátku 20. století. Návrhem celého interiéru tak například v podobě dekorací prostupuje osobnost závodnice Elišky Junkové. „Je to právě průkopnická éra automobilových závodů, jejíž atmosféra ovlivňuje podobu loftu. Inspiraci jsme čerpali z meziválečného období, kdy lidé hleděli do hvězdné budoucnosti, objevovali nové technologie a neznali limity. To se shoduje s naší vizí bydlení v projektu Vanguard,“ vysvětlují zakladatelé SKULL studia.

Otevřenému prostoru dominuje centrální obývací část. V jedné ose je situována kuchyňská linka s barovým ostrovem a rozměrný jídelní / konferenční stůl. Obytnou plochu rozšiřuje vestavěná část, jež spoluutváří dynamiku celého prostoru. Patro, jehož součástí je též lůžko pro hosty, nese funkci vyvýšené galerie. Můstek pod ní skrývá průchozí šatnu a oddělené místnosti se sprchou a toaletou.

„Při návrhu jsme samozřejmě pracovali s myšlenkou, že velký otevřený prostor je klíčovou definicí loftu. Zvolili jsme proto pohyblivé stěny a závěsy, které umožňují variabilně členit obytné zóny, aniž bychom přišli o volnou, vzdušnou a svobodnou dimenzi místa. Velkorysost interiéru dále akcentuje zasazení smaltované vany mezi ložnici s lounge se sofa, knihovnou a konferenčním stolkem. Rozvržení jídelní i konferenční části, baru a lounge skýtá skvělou příležitost pro pořádání společenských akcí, jelikož hosté se všude cítí ve středu dění. Současně ale interiér nabízí na vyvýšeném patře galerie klidné a ničím nerušené prostředí pro soukromé rozhovory,“ popisuje Matěj Hájek.

Designéři do loftu začlenili také výsuvnou projekční plochu, která kryje výhled prosklenou příčkou na kryté garážové stání hned vedle jednotky. Na zaparkování automobilu nebo motorky u svých dveří se mohou těšit i další budoucí majitelé některých loftů v projektu. O přepravu luxusního vozu či veterána se postará speciální autovýtah uprostřed budovy, jejž bylo možné začlenit díky tomu, že železobetonový skelet bývalé továrny na letecké součástky snese extrémní zatížení. „Jedná se o naprostý unikát nejen v České republice, ale i ve střední Evropě. Autovýtah se navíc pohybuje rychlostí srovnatelnou s klasickým osobním výtahem. Noví majitelé tak při své cestě domů budou mít veškerý komfort. Pro takto specifickou a jedinečnou realizaci jsme oslovili finskou společnost KONE, která jako jediná dokázala splnit naše představy o realizaci,“ říká ředitel rezidenčních projektů PSN Marek Padevět.

Nejen stylové bydlení, ale i nevšední benefity
Luxusní projekt Vanguard nabízí také prémiové zázemí s nepřebernými možnostmi trávení volného času. V původním betonovém krytu civilní ochrany v suterénu roste wellness zóna s posilovnou a skleněným 18metrovým bazénem. Přístupná všem bude střešní terasa, která představuje ideální místo k setkávání a grilování v letní sdílené kuchyni. Zde vznikne rovněž venkovní sauna nabízející příjemnou relaxaci s výhledy na Prahu. Nechybí ani fitness, party místnost s kvalitním vizuálním i audio zařízením nebo masérna ve spolupráci s prestižním masérským studiem. Budova je dále vybavena speciálními terminály, které mimo jiné umožňují vstup pomocí funkce Face ID (rozpoznáním obličeje) či na základě NFC (přiložením mobilního telefonu).

Po vzoru špičkových pětihvězdičkových hotelů je samozřejmostí recepce se službou concierge. Ta díky svému nonstop provozu zpříjemní bydlení a užívání všech ostatních služeb domu na maximum. „Vyškolení pracovníci, které zajistíme v rámci správy budovy, dokážou samostatně řešit vše potřebné a zařídí tak cokoliv, na co si noví rezidenti vzpomenou. Služba concierge zahrnuje vše od přebírání došlých balíčků a pošty, hlídání a venčení domácích mazlíčků přes péči o květiny a zařízení nákupu s donáškou do bytu až po objednávku letenek anebo rezervaci restaurace či třeba servisu a mytí auta. Pro projekt Vanguard jsme nechali vyvinout i speciální aplikaci, jejímž prostřednictvím mohou budoucí obyvatelé se službou concierge komunikovat, ale také ovládat autovýtah či si rezervovat grilovací terasu, saunu a party místnosti nebo zajistit vstup pro návštěvu,“ doplňuje Marek Padevět.

Čtvrť s industriálním rázem
Industriální část Modřan prochází dynamickým rozvojem a z někdejší průmyslové lokality se stává stále vyhledávanějším místem pro bydlení. Tato čtvrť totiž nabízí dobrou dopravní dostupnost autem i MHD a v okolí projektu Vanguard zároveň nechybí potřebná občanská vybavenost, ať už se jedná o obchody, restaurace, polikliniku, školy či služby. Co se týče sportovního vyžití, nedaleko projektu vede oblíbená pražská cyklostezka. V těsné blízkosti pak leží devítijamkové hřiště Golf & Country Club Hodkovičky. Na příjemné procházky se lze vydat do pár metrů vzdáleného lesoparku nebo podél Vltavy.

Autor: Crest Communications, Zdroj foto: Crest Communications


Přihlásit se o newsletter

* povinné pole
E-mailová adresa

+420 603 259 151

redakce@zivotzaokny.eu

Autorská práva vykonává vydavatel, publikování, přetištění či šíření obsahu nebo jeho částí jakýmkoliv způsobem v českém či jiném jazyce bez předchozího písemného souhlasu vydavatele – MODERN LIVING s.r.o. – je zakázáno. Tato publikace obsahuje ilustrační obrázky a fotografie z kolekce Shutterstock a archivů. Tyto obrázky jsou chráněny copyrightem a použity v souladu s licencí.