Luxusní bydlení v loftových bytech

27. Říjen 2020

Pokud chcete opravdu stylové bydlení, zkuste se podívat, jaké možnosti nabízí bydlení v tzv. loftech. Jedná se o prostory, které jsou často vytvořené proměnou průmyslového prostoru. Tyto interiéry mívají vyšší stropy, takže je v nich prostor vybudovat patro či galerii, která je právě poznávacím znakem loftového bytu.
Pojďme se podívat na výhody takového bydlení a pro koho je vhodnější.ZPĚT
 
   

Jak poznáte loftový byt 
Na první pohled ho poznáte naprosto jednoduše, protože jeho charakteristickým znakem je patro. Loftové byty mají vyšší stropy a je možné takové patrové “hnízdo” vybudovat. K patru pak většinou vedou schody nebo méně často třeba žebřík. Pokud do patra vede schodiště, je ideální, aby k němu bylo také uděláno zábradlí.
Zábradlí pak může vést kolem celého patra nebo galerie. Tím se zvýší bezpečnost, zejména pokud máte děti nebo domácí zvířata. Loftové byty jsou ale více oblíbené u lidí, kteří žijí bez dětí. Pro děti není takové patro úplně ideální. Zvlášť když jsou malé.

Styly loftových bytů
První lofty vznikaly v bývalých průmyslových objektech nebo skladištích. S tím velmi úzce souvisí styl, v jakém jsou takové prostory zařízené. Velmi často se používají materiály jako sklo, kov a dřevo. Stěny a stropy pak bývají upravené v takovém stylu, aby ukazovaly v co největší míře použitý materiál. Jsou vidět cihly, beton. Případně třeba i dřevěné trámy u stropu, které dodají interiéru krásný designový prvek a navíc mohou působit i funkčně. Případně pak také celé nosné sloupy. To bydlení dodává určitou syrovost. Samozřejmě nově vystavené lofty už většinou sází na klasický útulnější styl a jsou tam všechny stěny omítnuté.
Podlahy mohou kombinovat beton a dřevo. Nebo samozřejmě klidně může být použitá klasická plovoucí podlaha nebo třeba vynilová.

Cenová dostupnost loftů
Loftové byty bývají dražší než ty klasické. Poptávka po nich je ale poměrně vysoká, takže pokud hledáte loftový byt ať už k prodeji nebo pronájmu, sledujte bedlivě inzerci a reagujte rychle. Pokud se loft v nabídce objeví, nevydrží tam příliš dlouho.

Výhody a nevýhody loftových bytů
Samozřejmě velkou výhodou je celkový prostor loftu. Originalita a styl je přesně to, proč si budete chtít loft pořídit. Možnost zajímavě řešit prostor a celkové možnosti mít opravdu jedinečný interiér, který nebude působit okoukaně jsou hlavní výhody, které vás zlákají.
Nevýhodou může být třeba vyšší teplota v létě. Zejména v patře. Můžete to ale vyřešit buď dobrým stíněním nebo instalací klimatizace.
Otevřený prostor bez stěn a příček může být pro někoho výhodou pro jiné nevýhodou. Pokud ale patříte mezi milovníky loftů, pak je tento aspekt takového bydlení pro vás jednoznačná výhoda.
Pokud bydlíte v loftu ve více lidech, pak je potřeba počítat s tím, že soukromí budete mít vlastně jen v koupelně. Prostor loftových bytů je koncipován opravdu hodně vzdušně a otevřeně.
Nevýhodou může být kromě větších teplot v léta, také náročnost na vytápění v zimě. Pokud teda řešíte energetickou náročnost svého bydlení, pak pořízení loftu zvažte. Pro milovníky soukromí a zavřených dveří pak loft také nebude tou nejlepší volbou.

Foto: Shutterstock


Přihlásit se o newsletter

* povinné pole
E-mailová adresa

+420 603 259 151

redakce@zivotzaokny.eu

Autorská práva vykonává vydavatel, publikování, přetištění či šíření obsahu nebo jeho částí jakýmkoliv způsobem v českém či jiném jazyce bez předchozího písemného souhlasu vydavatele – MODERN LIVING s.r.o. – je zakázáno. Tato publikace obsahuje ilustrační obrázky a fotografie z kolekce Shutterstock a archivů. Tyto obrázky jsou chráněny copyrightem a použity v souladu s licencí.