ESCAPISMUS: únik designérů do světa fantazie

07. Březen 2022

Pojem ESCAPISMUS se používá v psychologii a označuje snahu uniknout z reality do imaginárního světa. Kdo by si to v současné době nepřál? Sotva jsme překonali pandemii, stojíme před novým problémem, a to rozpínavostí Ruska, které nikdy nevědělo, kde má hranice. Všechny tyto skutečnosti se odrážejí i v designu - vznikají neuvěřitelné návrhy utopických interiérů.ZPĚT
 
   

Six N Five 

Designové studio Six N Five navrhlo interiér vycházející z minimalistické estetiky. V první místnosti vidíme pouze rohož tatami a pohodlné papuče, které strohé scéně dodávají útulnost a teplo domova. V další místnosti se nachází dokonale prořezaná zeleň s přesnými, oblými tvary. Obdiv k japonské kultuře je v tomto obrazu patrný a celý výjev na pozorovatele působí jako pozvánka k meditaci a relaxaci.

 

Andrés Reisinger

Lidé jsou unaveni z reality a jejich touha po útěku do světa fantazie sílí. Andrés Reisinger navrhl místnost v pastelové barvě lila, která levituje v nebeském prostoru. Okno ve tvaru oka poskytuje spektakulární výhled na oblaka. Jediným funkčním nábytkem je skleněná lenoška s pohodlným polštářkem. Fiktivní a fantasy prostor působí na představivost diváků a poskytuje uklidňující pohled na bezproblémový svět.

 

Autor: Ivana Molnárová, Zdroj foto: dezeen.com

 


Přihlásit se o newsletter

* povinné pole
E-mailová adresa

+420 603 259 151

redakce@zivotzaokny.eu

Autorská práva vykonává vydavatel, publikování, přetištění či šíření obsahu nebo jeho částí jakýmkoliv způsobem v českém či jiném jazyce bez předchozího písemného souhlasu vydavatele – MODERN LIVING s.r.o. – je zakázáno. Tato publikace obsahuje ilustrační obrázky a fotografie z kolekce Shutterstock a archivů. Tyto obrázky jsou chráněny copyrightem a použity v souladu s licencí.