Zahrada s radami od Ferdinada Lefflera

19. Květen 2022

Hornbach představil novinku jarní sezony – poradenský projektový speciál, na jehož tvorbě spolupracoval Ferdinand Leffler, český zahradní a krajinní designér, známý z televizního pořadu Ferdinandovy zahrady. Zakladatel atelieru Flera v tomto unikátním speciálu radí, jak lépe zvládnout tvorbu vlastní zahrady i jak se vyvarovat nejčastějších chyb. Propojuje teorii s praxí, a zároveň nabízí užitečné projektové tipy.ZPĚT
 
   

Pro vášnivé zahrádkáře i pro rekreační chataře a chalupáře může být zahrada, která by vypadala podle jejich představ, opravdovou výzvou.  Není však důvod vzdávat se a obklopit dům pouze trávníkem a několika tújemi. „Zahrada vás může těšit a pobízet k otevření oken a dveří na terasu, už když jste doma a jen se díváte z okna. Má schopnost dodat vám do života to, co právě potřebujete – chvíli nerušeného klidu i místo pro zábavu, na kterou v interiéru už nezbývá prostor,“ radí Ferdinand Leffler. 

Špičkové zahradní poradenství
Hornbach navázal s předním českým zahradním architektem dlouhodobější spolupráci. „Jsme nadšeni, že můžeme naše stavebně-projektové rady obohatit o Ferdinandovy zkušenosti s plánováním zahrad. Hned pro začátek přinášíme v našem společném speciálu spojení Ferdinandových nejužitečnějších rad a postřehů společně s oblíbenými podrobnými návody a naším sortimentem,“ říká David Kolář, ředitel marketingu společnosti Hornbach.
Díky QR kódům se rychle dostanete k dalším a podrobným informacím a videím na webu. Zákazníci na webových stránkách naleznou i novou stránku https://www.hornbach.cz/zijtevesvezahrade s radami od Ferdinanda, které se budou postupně rozrůstat. „Již nyní zde mohou zákazníci najít návody na výrobu, správné složení a tipy na osázení vyvýšeného záhonu krok za krokem, či poradenství ohledně výběru trvalek, zahradního nábytku, terénních úprav nebo venkovního osvětlení a mnohé další,“ doplňuje David Kolář.

Nejčastější chyby při tvorbě zahrady
Speciál je k dispozici v projektových marketech Hornbach nebo v online verzi na https://www.hornbach.cz/aktuality/katalogy/. Ferdinand Leffler pomáhá zákazníkům rovněž s výběrem sortimentu a radí, jak se vyvarovat základních pochybení při tvorbě zahradního prostoru. „Lidé svou zahradu často neřeší koncepčně, z nadhledu. Při návštěvě zahradnictví koupí to, co zrovna kvete, jindy zase udělají kus cesty odněkud někam. Ani neví proč, ale v zahradě se necítí dobře, chybí pocit soukromí, kontakt s nebem, se zelení. Léta už lidem naslouchám, vidím, které nejčastější chyby opakují,“ vysvětluje známý zahradní a krajinní architekt.

Autor: MÉDEA PUBLIC RELATIONS, Zdroj foto: MÉDEA PUBLIC RELATIONS
 


Přihlásit se o newsletter

* povinné pole
E-mailová adresa

+420 603 259 151

redakce@zivotzaokny.eu

Autorská práva vykonává vydavatel, publikování, přetištění či šíření obsahu nebo jeho částí jakýmkoliv způsobem v českém či jiném jazyce bez předchozího písemného souhlasu vydavatele – MODERN LIVING s.r.o. – je zakázáno. Tato publikace obsahuje ilustrační obrázky a fotografie z kolekce Shutterstock a archivů. Tyto obrázky jsou chráněny copyrightem a použity v souladu s licencí.