Klávesista ze skupiny No Name chce pilotovat Jumbo Jet

17. Září 2020

Kdo je to Zoli? Jak dlouho hraje v hudební skupině No Name? Co pro něj znamená zákon harmonie? Jak bydlí, kde nejraději relaxuje a kde čerpá inspiraci? Povídali jsme si se sympatickým a vždy pozitivně naladěným hudebníkem.ZPĚT
 
   

Zoli Sallai (44 let) je členem veleúspěšné slovenské hudební skupiny No Name, která patří dlouhodobě k nejpopulárnějším zahraničním kapelám v Česku. Kapela s výraznými osobnostmi kolem bratří Timků vyhrála 11 Slavíků bez hranic a má u nás velkou a pevnou fanouškovskou základnu. Zoli Sallai, který se narodil ve Strede nad Bodrogom ve znamení Býka, působí v kapele na postu klávesisty, ale obstarává i doprovodný zpěv. Má rád plavání, ve vodě by prý mohl i spát. Jednou by si také rád vyzkoušel, jaké je to pilotovat Boeing 747. Nejlépe si odpočine na vesnici u rodičů a rád jezdí do Chorvatska. 
Jak sám říká, za 20 let působení v kapele No Name ho naplňuje a motivuje nejvíce to, když může odevzdat svůj výkon divákům a posluchačům, kteří mu to zpětnou vazbu dvojnásobně vracejí. To mu naplňuje zákon harmonie, který prý působí v jeho těle i duši.
Nejoblíbenějším Zoliho dnem je volná neděle. Z nápojů miluje vodu, má rád červenou barvu a píseň I will remember - Toto. To a ještě mnoho dalšího nám řekl v česko-slovenském rozhovoru. 

V jakém domě nyní bydlíte, jak je starý, jak se Vám v něm líbí?
U mňa je to momentálne trošku zložitejšie. V Košiciach bývam v paneláku. Rodný dom, kde som vyrastal a kde sa snažím nabrať pri mojich rodičoch silu a energiu, je starý 33 rokov a rodný dom mojej partnerky je na Šumave: 900 km vzdialený. Ten bol kolaudovaný v roku 2000.

Přestavěl jste si dům k obrazu svému – máte v něm nějaké své oblíbené místo, kde trávíte čas?
V každom zo spomínaných „usadlostí“ mám svoje miesta, kde rád oddychujem, tvorím, a trávim čas so svojou rodinou. 

V jakém stylu je zařízení domu – moderní, nebo spíš tradiční?
Moje trvalé bydlisko je moderný 3-izbák, rekonštruovaný nedávno a úplne. Domy, ktoré som spomenul sú síce v tradičnom vidieckom duchu, avšak súčasné trendy v bývaní sleduje každý, takže nejaké vychytávky by sa určite našli aj tam...

Využíváte i nové technologie – třeba bezpečnostní systémy, kamery s připojením na mobil, dálkové ovládání topení, kávovaru, klimatizace apod.?
Nejaká technika v rámci bazénov a topenia je samozrejmosť. Viete ale ako to je na vidieku - vraví sa a stále platí, že zvedavá suseda je ďaleko viac ako bezpečnostné systémy? Časom ale niečo budeme určite riešiť. Veď máme malé deti.... 
Jak je to se zahradami kolem domů – dáváte přednost trávníku, nebo spíš lučnímu porostu?
U rodičov máme za domom vinice a to nás logicky v rámci pestovania zaujíma najviac. U priateľky zasa máme lúku , ktorú pravidelne kosievame. Pozemok je obklopený lesom, takže si užijeme všetkého dosti.

 Ovlivňuje způsob bydlení Vaši hudební tvorbu?
Veru že áno! Inšpirácia prichádza v prírode určite intenzívnejšie ako v rušnom meste. V každom zo spomínaných sídiel mám preto na trvalo klavír. 

Foto: archiv Zoli

 


Přihlásit se o newsletter

* povinné pole
E-mailová adresa

+420 603 259 151

redakce@zivotzaokny.eu

Autorská práva vykonává vydavatel, publikování, přetištění či šíření obsahu nebo jeho částí jakýmkoliv způsobem v českém či jiném jazyce bez předchozího písemného souhlasu vydavatele – MODERN LIVING s.r.o. – je zakázáno. Tato publikace obsahuje ilustrační obrázky a fotografie z kolekce Shutterstock a archivů. Tyto obrázky jsou chráněny copyrightem a použity v souladu s licencí.