Vytvořte si inspirativní moodboard

16. Červen 2021

MOODBOARD je inspirativní koláž, kterou využívají interiéroví designéři nebo módní návrháři, když pracují na novém projektu nebo na nové kolekci. Moodboard umožňuje vizualizaci nápadů a vytyčuje směr, kterým se tvůrce hodlá ubírat. Můžete si ho vytvořit z vystřižených obrázků nebo použít počítačový program. Pojďme se podívat, jak na to.ZPĚT
 
   

1. Vytvořte si myšlenkovou mapu 

Když přemýšlíte například o novém interiéru, stanovte si nejprve dominantní téma. Může to být například téma ROKOKO. Poté si vytvořte myšlenkovou mapu, do níž si poznačte vše, co vás v souvislosti s tématem napadá: RŮŽOVÁ BARVA, VERSAILLES, MARIE ANTOINETTA, DORTY, KANAPE, ČAJOVÁ SOUPRAVA, KŘIŠŤÁLOVÉ LUSTRY, SVÍCNY, KORZETY… Brainstorming vám pomůže proniknout hlouběji do tématu a objevit motivy, které by se ve vašem moodboardu mohly objevit. Slova by měla vystihovat atmosféru, styl, barvy… Dominantní téma bude definovat styl vašeho interiéru, který může být romantický, bohémský, minimalistický, industriální, umělecký… Vše záleží na vašem vkusu.


2. Vyhledejte si obrázky

Nyní se pusťte do hledání obrázků, které vystihnou slova z vaší myšlenkové mapy. Můžete je vystřihnout z katalogů nebo ze starých časopisů, které nemusí být jen o designu, ale třeba i o módě, o fotografování, o svatbách, o jídle, o cestování… Obrázky můžete vyhledávat samozřejmě i na internetu. Součástí moodboardu rozhodně nemusí být jen obrázky nábytku nebo doplňků, ale také fotografie lidí, míst, barvy, vzory nebo nápisy. Moodboard vás dostane do kreativního procesu, pomůže vám vybrat si správnou paletu barev a přivede vás na myšlenky, které by vás nikdy předtím nenapadly.


3. Převeďte moodboard do konkrétní podoby

Díky moodboardu přijdete na to, co se vám doopravdy líbí. Posledním krokem je využití moodboardu k výběru konkrétních tapet, koberců, nábytku a doplňků. Dokonce i samotný moodboard si můžete zarámovat a použít ho jako dekoraci ve vašem interiéru.

 

Text: Ivana Molnárová, Foto: Shutterstock
 


Přihlásit se o newsletter

* povinné pole
E-mailová adresa

+420 603 259 151

redakce@zivotzaokny.eu

Autorská práva vykonává vydavatel, publikování, přetištění či šíření obsahu nebo jeho částí jakýmkoliv způsobem v českém či jiném jazyce bez předchozího písemného souhlasu vydavatele – MODERN LIVING s.r.o. – je zakázáno. Tato publikace obsahuje ilustrační obrázky a fotografie z kolekce Shutterstock a archivů. Tyto obrázky jsou chráněny copyrightem a použity v souladu s licencí.