Příběh Cafédocku

06. Únor 2023

Kdo stojí za Cafédockem, co všechno provázelo jeho vznik, kolik podob vlastně existuje a proč byste o něm měli uvažovat i vy? Povídali jsme si s René Sionem, ředitelem Dallmayr Vending & Office.



ZPĚT
 
   

UCELENÉ A MODERNÍ ŘEŠENÍ

Kde se zrodil nápad na Cafédock?
Před pár lety jsem trávil odpoledne v autosalonu. Věnovali se nám perfektně, nabídli kávu, džusy, sendviče, ale ten prostor byl neuspořádaný. Byl čistý, naleštěný, ale působil chaoticky a pro obsluhu to bylo zatěžující. Čaj museli vytáhnout z jedné skříňky, pro cukr sáhnout do druhé, skleničku vzít z drátěného držáku, pro vodu odběhnout do kuchyňky a tím opustit showroom a klienty. A tak jsem uvažoval, jak by se to dalo ucelit a zjednodušit. Vzpomněl jsem si na kredenc, která stávala u babičky v kuchyni a byla jakýmsi srdcem domácnosti. Dallmayr a svět automobilů se evidentně přitahují, vždyť první automaty na kávu firmy Dallmayr byly instalovány pro BMW v Mnichově a moderní nástavba v podobě Cafédocku se zrodila opět v automobilovém prostředí. Každopádně od prvního nápadu jsme urazili ještě dlouhou cestu. Kredenc se mi nakonec jevila jako příliš hřmotná a nemobilní. Radku Váňovi coby architektonickému odborníkovi na design z firmy Idealab jsem se zmínil, že bych rád angažoval mladé začínající umělce, a tak jsem získal kontakt na Romana Kvitu. Vyšel z našich cateringových pultů, ale dodal jim moderní švih a nadčasovou svěžest.

Můžete nám přiblížit první prototypy?
Jeden byl menší se stříškou s osvětlením a druhý větší. Pustili jsme je do světa před třemi lety a čekali na zpětnou vazbu. Vyráběli jsme je v nábytkářské firmě Ladenbau, která pracuje s laminem a dřevěnou dýhou. Co byl v ostrém provozu největší oříšek? Jako největší potíž se ukázala celková hmotnost. Plně naložený Cafédock vážil přes 400 kilogramů. Když se ulomilo kolečko, bylo třeba Cafédock odvézt zpět do truhlárny, kde museli část konstrukce rozklížit, odfrézovat, opravit potřebné, znovu dát dohromady a odýhovat.

Takže došlo na verzi 2.0?
Po necelém roce jsme měli dost podkladů od zákazníků a věděli jsme, že musíme výrazně zjednodušit a odlehčit konstrukci. Sáhli jsme k duralovému skeletu a leteckým technologiím. Celý modul je velmi variabilní, lze na něj cokoli lepit, nýtovat, vrtat, přidělávat na suché zipy. A případné poškozené části se dají snadno vyměnit.

Kolik modelů v současnosti existuje?
Nyní jsou v oběhu jak původní prototypy, protože kvalitní truhlařina stále slouží, tak i nový model. Ten vyrábíme ve dvou provedeních, jejichž velikost je totožná, liší se počtem, orientací a rozměry zásuvek a úložných prostor. Jednodušší model pro náš catering má více provozních prostor, druhý model je opatřený více zásuvkami a detailněji řešenými úložnými prostory. Cafédock s duralovým skeletem si můžete podrobněji prohlédnout na www.cafedock.com.

Autor: Dallmayr Vending & Office, Zdroj foto: Dallmayr Vending & Office






Přihlásit se o newsletter

* povinné pole
E-mailová adresa

+420 603 259 151

redakce@zivotzaokny.eu

Autorská práva vykonává vydavatel, publikování, přetištění či šíření obsahu nebo jeho částí jakýmkoliv způsobem v českém či jiném jazyce bez předchozího písemného souhlasu vydavatele – MODERN LIVING s.r.o. – je zakázáno. Tato publikace obsahuje ilustrační obrázky a fotografie z kolekce Shutterstock a archivů. Tyto obrázky jsou chráněny copyrightem a použity v souladu s licencí.