Naše e-Reception je zcela nové řešení

22. Listopad 2019

 

e-Reception je v pojetí M2C unikátní technologie, která výrazně pomáhá se zefektivněním obslužnosti budov. Jedná se o kombinaci technologické platformy a služby. V tomto směru nenavazujeme na známá řešení, ale snažíme se o zcela nové řešení, které díky unikátní platformě nalezne využití v celé řadě případů a požadavků na automatizaci budov.ZPĚT
 
   

Naše e-Reception je zcela nové řešení


Firma M2C vyvinula velmi zajímavou unikátní technologii nazvanou e-Reception (dále jen e-Recepční).

Co tato novinka vlastně přináší? Na to nám odpovídá ředitel technického útvaru M2C, Lubor Braun.

e-Recepční je v pojetí M2C unikátní technologie, která výrazně pomáhá se zefektivněním obslužnosti budov. Jedná se o kombinaci technologické platformy a služby. V tomto směru nenavazujeme na známá řešení, ale snažíme se o zcela nové řešení, které díky unikátní platformě nalezne využití v celé řadě případů a požadavků na automatizaci budov.

 

Jak daleko jste s tímto projektem, jaké rozšíření si od něj slibujete?

Technologická platforma je dokončena a připravena pro nasazení. Vždy vycházíme ze základní verze, která je už ve výchozím stavu přizpůsobena pro použití v daném typu budovy. Může se jednat o kancelářskou budovu, průmyslový areál nebo hotel. Například kancelářská budova má svá specifika pro automatizaci vstupu a právě s tímto může významně pomoci naše e-Recepční už v základním provedení a zcela automatizovat vstup návštěvy do budovy. Doufáme, že e-Recepční bude pomáhat se vstupy na většině budov nejen v České republice, ale i v zahraničí.

 V čem jsou jeho výhody oproti konkurenčním nabídkám?

Jednoznačně v modularitě celého technologického řešení, které nabízí širokou možnost využití v různých typech budov a automatizací vstupů. Od použití standardní přístupové karty, přes generování QR kódů pro návštěvy až po řízení vjezdu do průmyslového areálu. 

Naše e-Recepční je připravena na komunikaci s technologiemi budov jako jsou přístupový systém ACS, parkovací systém, rezervační systém a mnoho dalších. Koncepce řešení nám také umožňuje vysokou míru přizpůsobení fungování dle konkrétních potřeb zákazníka. Jedná se například o úpravy workflow, které řídí přístup do budovy a naviguje návštěvníka, ale také kombinace využití jednotlivých hardwarových komponent jako jsou skener ID dokladu, skener nebo tiskárna QR kódů a další.

Za zmínku stojí rovněž podpora pomocí video-komunikace se školeným operátorem dohledového centra M2C Space. Vše doplňuje mobilní aplikace, se kterou naše e-Recepční komunikuje a zákazník tak některé úkony může provádět pomocí mobilního telefonu odkudkoli.

 Budete koncept e-Recepční nadále rozvíjet - co do něj ještě lze doplnit, jak ho vylepšit?

Vývojový tým intenzivně pracuje na rozšiřování nabízených funkcionalit a hardwarových variant. Probíhá další vývoj v oblasti průmyslových areálů - například zakomponování požadavků na bezpečnost práce do procesu, specifické funkcionality pro hotely, ale také doplnění nových funkcionalit do mobilní aplikace.
Máme mnoho nápadů a podnětů, jež se postupně do naší platformy budou promítat v podobě dodávaných aktualizací, případně nových verzí.

Foto: archiv M2C

 


Přihlásit se o newsletter

* povinné pole
E-mailová adresa

+420 603 259 151

redakce@zivotzaokny.eu

Autorská práva vykonává vydavatel, publikování, přetištění či šíření obsahu nebo jeho částí jakýmkoliv způsobem v českém či jiném jazyce bez předchozího písemného souhlasu vydavatele – MODERN LIVING s.r.o. – je zakázáno. Tato publikace obsahuje ilustrační obrázky a fotografie z kolekce Shutterstock a archivů. Tyto obrázky jsou chráněny copyrightem a použity v souladu s licencí.