Luxusní bar v obývacím pokoji? To dává smysl!

15. Únor 2022

Nic nedodá domovu luxus a lesk tak, jako bar. Domácí bar je působivou designovou dominantou se silným poselstvím pro vaše hosty. Vypovídá o vás, že se rádi bavíte a nechybí vám styl. Máte to do nejbližšího velkoměsta daleko? Vybudujte si doma bar, který bude konkurovat těm nejvíc trendy klubům. Poradíme vám, jak na to.ZPĚT
 
   

Whisky v pyžamu a pantoflích

Pocit, že jste na dovolené, vám dodá interiér zařízený jako hotelový bar. Pohodlná křesla, knihovny, koberce, tapety, obrazy, lustry a svícny… To vše navozuje atmosféru relaxace a regenerace po únavném pracovním dni. Domácí bar však můžete využít i pro velkolepé večírky a společenská setkání s přáteli. Dejte si však pozor na jednu věc! Může se totiž stát, že hosté vůbec nebudou chtít odejít.

Plánování a práce s prostorem 

Ideálním místem pro bar může být vybraný kout nebo výklenek v obývacím pokoji, kam můžeme umístit barový pult a barové židličky. Pokud nedisponujete tak velkým prostorem, můžete to vyřešit vestavěnou barovou skříní nebo barovým vozíkem. Pamatujte, že bar by měl být nejen estetický, ale také plně funkční. Promyslete si, jakým způsobem a jak často budete bar využívat. Je pro vás praktičtější bar, který bude mít své pevné místo, nebo spíše mobilní bar, který můžete přesouvat podle potřeby?

Design nadevše

Co se týká designu baru, měl by odpovídat stylu a tématu vašeho obývacího pokoje, ať už je moderní, bohémský, vintage nebo minimalistický. Likéry, sklenice a barmanské potřeby můžete uložit buď do moderní barové skříně, nebo do vintage barového vozíku, který vám připomene sofistikované koktejlové večírky z hollywoodských filmů. Výhodou barových vozíků je i to, že je můžete snadno schovat, když je nepoužíváte. Přitom jsou však připraveny vždy, když je potřebujete.

Koktejl jako na Manhattanu

Dále bude potřeba, abyste se zásobovali barmanským náčiním pro přípravu koktejlů (šejkr, barová lžíce, prkénko, nože na krájení ovoce, otvírák na víno, ice bucket), další polici vozíku zaplněte sklenicemi různých typů a tvarů (na víno, na whisky, na šampaňské, na martini), alkoholem a servírovacím nádobím. Hodit by se vám mohly také originální podtácky, které vašim drinkům dodají extra punc.

Ďábel se skrývá v detailu

Při výběru barového nábytku (barový pult a barové židličky) mějte na paměti pohodlí a praktičnost. Avšak co se týká doplňků a dekorací, fantazii se meze nekladou. Důležitou roli pro vytvoření barové atmosféry hraje i osvětlení. Světlo by mělo být teplé a tlumené, blížící se osvětlení při svíčkách. Rozhodně ne chladné a intenzivní světlo - to patří do supermarketu nebo do kanceláře. A máme hotovo. Tak na zdraví!

 

Autor: Ivana Molnárová, Zdroj foto: www.unsplash.com
 


Přihlásit se o newsletter

* povinné pole
E-mailová adresa

+420 603 259 151

redakce@zivotzaokny.eu

Autorská práva vykonává vydavatel, publikování, přetištění či šíření obsahu nebo jeho částí jakýmkoliv způsobem v českém či jiném jazyce bez předchozího písemného souhlasu vydavatele – MODERN LIVING s.r.o. – je zakázáno. Tato publikace obsahuje ilustrační obrázky a fotografie z kolekce Shutterstock a archivů. Tyto obrázky jsou chráněny copyrightem a použity v souladu s licencí.