5 tipů, jak dodat styl předsíni

11. Květen 2021

Tak jako pozvánka vytváří první dojem o večírku, předsíň vytváří první dojem o vašem domově a o vás. Přitom jí ve většině případů věnujeme nejméně pozornosti a spokojíme se s věšákem na kabáty a botníkem. Co všechno by měla předsíň obsahovat?ZPĚT
 
   

1. Věnujte pozornost podlaze 

V předsíni se nejen převlékáme a přezouváme, ale také v ní vítáme hosty. Předsíň patří mezi reprezentativní prostory, a proto by měla být vždy čistá a uklizená. Podlahy by měly být z odolného materiálu, který umožňuje snadnou údržbu, neboť do předsíně vstupujeme ve venkovní obuvi. Vhodná je keramická dlažba s protiskluzovým povrchem. Pokud vaší chodbě schází dostatek denního světla, myslete také na to, že s tmavou podlahou bude působit ještě temněji.

2. Praktičnost především

Protože předsíň je spíše menší prostor, dáváme přednost praktickému vybavení. Kromě vestavěné skříně nebo věšáku na kabáty do předsíně patří i křeslo pro pohodlné přezouvání a stolek, na nějž můžeme odkládat dopisy a magazíny. Místnost tak bude působit útulnějším dojmem. Díky stojanu na deštníky se nikdy nezapomenete vybavit do nepříznivého počasí.

3. Protřiďte sezónní obuv a oblečení

Botník by měl pojmout všechny páry bot, které aktuálně nosíte. Nesezónní obuv můžete skladovat v kufrech nebo krabicích ve sklepě. Také protřídění kabátů a bund vám ušetří spoustu prostoru. Vaše věšáky se uvolní pro vaše hosty. Pokud je předsíň úzká, oceníte botník s vyklápěcími dvířky, který má malou hloubku a nenárokuje si zbytečně moc prostoru.

4. Důležité doplňky

Zrcadlo, ve kterém v ideálním případě uvidíte celou postavu od hlavy k patě, můžete umístit na zeď, na posuvné dveře skříně, dokonce i na domovní dveře. Zrcadlo pomůže prostor opticky zvětšit. Lustr je šperkem předsíně, který prostoru dodá styl a osobnost. Ať už se rozhodnete pro opulentní křišťálový lustr nebo pro industriální svítidlo, velmi tím vylepšíte celkový dojem z místnosti.

5. Špetka stylu 

Očekáváte hosty a chcete je oslnit už v okamžiku, kdy vstoupí? Pokud to prostor dovolí, umístěte do předsíně vázu s čerstvými řezanými květinami nebo svíčky, které mají své kouzlo především v tmavých předsíních. Každý domov má také svou specifickou vůni, které si hosté hned všimnou. Využít můžete elektrický difuzér nebo olejovou aromalampu.

 

Text: Ivana Molnárová, Foto: Shutterstock


Přihlásit se o newsletter

* povinné pole
E-mailová adresa

+420 603 259 151

redakce@zivotzaokny.eu

Autorská práva vykonává vydavatel, publikování, přetištění či šíření obsahu nebo jeho částí jakýmkoliv způsobem v českém či jiném jazyce bez předchozího písemného souhlasu vydavatele – MODERN LIVING s.r.o. – je zakázáno. Tato publikace obsahuje ilustrační obrázky a fotografie z kolekce Shutterstock a archivů. Tyto obrázky jsou chráněny copyrightem a použity v souladu s licencí.