Číst více

Prodej druhé etapy projektu luxusních vil Březový háj zahájen

20. Května 2022 | Zprávy

Realitní kancelář Luxent – Exclusive Properties dala do prodeje druhou fázi exkluzivního projektu Březový háj, který vyrůstá v obci Předboj nedaleko Prahy. Ta zahrnuje 4 originální vily o dispozici 6+kk a 7+kk se zahradami, terasami a bazény a jejich stavba již začala. I přes situaci na realitním trhu, kdy mj. kvůli nedostatku stavebních materiálů rostou ceny, je zájem o projekt obrovský – z šestnácti domů první etapy nyní ke koupi zbývá už jen poslední. Jejich realizace bude završena na přelomu letošního jara a léta, celý projekt s druhou fází by pak měl být dokončen v létě roku 2023.


 
Číst více

Zahrada s radami od Ferdinada Lefflera

19. Května 2022 | Krásná zahrada

Hornbach představil novinku jarní sezony – poradenský projektový speciál, na jehož tvorbě spolupracoval Ferdinand Leffler, český zahradní a krajinní designér, známý z televizního pořadu Ferdinandovy zahrady. Zakladatel atelieru Flera v tomto unikátním speciálu radí, jak lépe zvládnout tvorbu vlastní zahrady i jak se vyvarovat nejčastějších chyb. Propojuje teorii s praxí, a zároveň nabízí užitečné projektové tipy.


 
Číst více

Udržitelná administrativní budova Viadukt Anděl cílí na certifikaci LEED Gold

19. Května 2022 | Zprávy

Kancelářská budova Viadukt Anděl získala stavební povolení na udržitelný projekt se zdravým vnitřním prostředím, který cílí na dosažení certifikace LEED Gold.


 
Číst více

Moderní coworking Clubco v Brně

10. Května 2022 | Můj život v kanceláři

Clubco se nachází v areálu business parku Vlněna a na místní historii spjatou s látkami odkazuje nejen pojmenování nově vzniklého coworkingu, ale i jeho architektonické a interiérové řešení od Studia acht a nizozemských Vos Interieur. Motiv klubíčka se rozvíjí napříč celým prostorem.


 
Číst více

Pořiďte si armádu digitálních asistentů

09. Května 2022 | Nové trendy a styl

Máte toho v práci tolik, že byste si přáli mít svou osobní asistentku, na niž byste mohli delegovat úkoly? Nic není nemožné a dokonce i tento sen si můžete splnit hned teď. Vytvořte si svůj vlastní tým virtuálních asistentů v podobě online nástrojů a digitálních aplikací.


 
Číst více

Jak efektivně řešit rostoucí ceny stavebních materiálů a nízký počet pracovníků na stavbách?

05. Května 2022 | Zprávy

Nedostatek pracovních sil je dlouhodobým problémem českého stavebnictví, ovšem v posledních měsících se k němu přidal také dramatický růst cen a zpoždění dodávek stavebních materiálů. To potvrzuje i aktuální průzkum ČSÚ, ve kterém 31 % podnikatelů uvedlo jako hlavní bariéru růstu stavební produkce chybějící zaměstnance a dalších 20 % (tj. nejvíce v historii zjišťování) nedostatek materiálu či zařízení.


 
Číst více

Venkovní květináče, které oživí balkon i zahradu

05. Května 2022 | Krásná zahrada

Květináče v interiéru nikoho nepřekvapí, ale v mnoha různých případech najdou využití i na zahradě nebo na terase. Co a jak v nich pěstovat se dozvíte na následujících řádcích. 


 
Číst více

Pět hlavních důvodů, proč nemovitosti nezlevní

03. Května 2022 | Zprávy

Situace na trhu s nemovitostmi je rok od roku napjatější. Nemovitostí je nedostatek a jejich ceny neustále rostou. V tomto roce – díky razantnímu zvyšování úrokových sazeb i opětovnému zpřísňování podmínek poskytování hypotečních úvěrů ze strany ČNB – dojde nejprve k poměrně významnému poklesu poptávky o koupi nemovitostí. A tak se naskýtá obvyklá otázka posledních let: můžeme očekávat propad cen na trhu nemovitostí? Má odpověď je zcela jasná: k poklesu cen nemovitostí nedojde, říká Roman Weiser, ředitel developmentu a staveb BIDLI holding. Jaké ho k tomuto závěru vedou důvody?


 
Číst více

Tipy na dokonalou zahradu pro děti

03. Května 2022 | Krásná zahrada

Léto je už za dveřmi a každý rodič řeší těžké dilema – jak vylákat děti ven na čerstvý vzduch? Záleží také na věku dítěte, ty malé chtějí být poblíž rodičů, větší vyžadují svůj vlastní prostor. Poradíme vám, jak zabavit všechny děti na zahradě.


 
Číst více

NOVÝ INTERIÉR: Najděte si svůj styl…

29. Dubna 2022 | Inspirace pro Vás

Také vás tak fascinují nové začátky a příležitosti předefinovat sebe sama? Stěhování do nového bytu a zařizování nového interiéru takovou příležitostí bezesporu je. Váš nový interiér by měl odrážet nejen vaši osobnost, ale také vyjadřovat vaše vysněné společenské postavení a váš vysněný životní styl. Ale není snadné přijít na to, co je pro vás to pravé.

+420 603 259 151

redakce@zivotzaokny.eu

Autorská práva vykonává vydavatel, publikování, přetištění či šíření obsahu nebo jeho částí jakýmkoliv způsobem v českém či jiném jazyce bez předchozího písemného souhlasu vydavatele – MODERN LIVING s.r.o. – je zakázáno. Tato publikace obsahuje ilustrační obrázky a fotografie z kolekce Shutterstock a archivů. Tyto obrázky jsou chráněny copyrightem a použity v souladu s licencí.